Cihaz konusunda tavsiyeniz

Amisos

Bilgili Üye
Abi lerim kardeşlerim es selamün aleyküm
Hayırlı geceler teknoloji ekibi nı bir çoğumuz duymuşuz dur , 2 adet cihaz ı nı almaya karar veren 3 arkadaşız voltran yapıp alıcaz kısmet olur ise kullananınız var mı eşinden dostundan hakkında bilgisi olan var mı acaba saygılar sevgiler sağlıcakla kalın
ALLAH a emanet olun , önce ekmek sonra emek hobilerimiz için ...
Pulse IB ...8 küsür tl
M1 ......18 küsür tl

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Gradyometer'ini denettim. Oyuncak, derin yapmaz

saftilki

Moderatör
Moderatör
a.selam
şahsi fikrim ctx 3030 minelab vlf den yana, 1.5 khz derin arama da kullanılmaya müsait
12 ila 25 khz arasında tektekçilikde yaparsın
ctx in bir altında olan muadili cihazlarda var eq800 deus gibi
öyle uçurtma başlıklara falan girme sakın pişman olursun

Amisos

Bilgili Üye
a.selam
şahsi fikrim ctx 3030 minelab vlf den yana, 1.5 khz derin arama da kullanılmaya müsait
12 ila 25 khz arasında tektekçilikde yaparsın
ctx in bir altında olan muadili cihazlarda var eq800 deus gibi
öyle uçurtma başlıklara falan girme sakın pişman olursun
Ctx3030 benim de favorim aslında anma fiyat konusu büküyor belimizi birde whitesxlt spekturm gök kuşağı başlık ta hevesim var anma 2 elde güven konusu sıkıntısı var teşekkürler abi

saftilki

Moderatör
Moderatör
büyük tip başlıklar aşık usandırır uçurtmadır paraşüttür gök kuşağı vs,
bunların denemesini kepçeyle kazdıkları cep yönteminde kah mineralli kah temiz toprakta testleri yapılır lakin,
anlatılan la yaşanan başka olur, volkanik taşlar için çok sayıda 1 mt gibi kazılar yaparsın
minelab'ın eq 800 kaç khz ye inip çalışıyor bilmiyorum ama onun ayarında 1.5 khz de çalışabilen vlf de ısrarcıyım şahsen, xp deus1 12.000 tl civarında 3.7 khz ye iniyor,
zaten şimdiye dek çıkartılan grup paraların %70 i en fazla 1 mt gibi derinlikten alınmıştır,
daha derinlerdeki büyük malı dehliz yeraltı oda vs gibi yerlerden o dedin cihazlar başlıklarda alamaz,
ki zaten derin aramaya girmeden önce 40 cm gibi derinliğe tekabül arazi temizliği yapman gerekiyor küçük başlıkla,
ancak yinede karar senin,

Keskingöz

Süper Moderatör
M1 için bahsediyorsun sanırım abi bilgi için teşekkür ederim
M kaç bilmiyorum valla. 1 m'lik tabiri caiz ise boru gibi olup üstten düğmesine bakıp sonra ekrana yansıtan cihazdan bahsediyorum.

Amisos

Bilgili Üye
büyük tip başlıklar aşık usandırır uçurtmadır paraşüttür gök kuşağı vs,
bunların denemesini kepçeyle kazdıkları cep yönteminde kah mineralli kah temiz toprakta testleri yapılır lakin,
anlatılan la yaşanan başka olur, volkanik taşlar için çok sayıda 1 mt gibi kazılar yaparsın
minelab'ın eq 800 kaç khz ye inip çalışıyor bilmiyorum ama onun ayarında 1.5 khz de çalışabilen vlf de ısrarcıyım şahsen, xp deus1 12.000 tl civarında 3.7 khz ye iniyor,
zaten şimdiye dek çıkartılan grup paraların %70 i en fazla 1 mt gibi derinlikten alınmıştır,
daha derinlerdeki büyük malı dehliz yeraltı oda vs gibi yerlerden o dedin cihazlar başlıklarda alamaz,
ki zaten derin aramaya girmeden önce 40 cm gibi derinliğe tekabül arazi temizliği yapman gerekiyor küçük başlıkla,
ancak yinede karar senin,
Xp deus bir müddet kullandık emanet ti pek tatmin olmadık teknoloji ekibin vlf var t1 çift pod diye kışın başlarında aldım gayet de hoş basit anma derin pek fazla kullanma imkanım olmadı anma iş yapıyor saf altını görüyor tek sorunu kara kayada iş yapmıyor tuğlayı deliyor anma kayayı delemiyor pulse IB ve m1 kullanan forum üyeleri muhakkak çıkar diye ümit ediyorum bana satan firma deyil kullanan şahıs bilgisi ne değer veririm teşekkür ederim abi

Keskingöz

Süper Moderatör
Makro deephunter. Uçurtma başlığı ile 4m den aşağıdaki açık tüneli aldı. Bak bunu yazmayı unuttum. Bende ki uğur elektronik gold finder 5 para etmez. Öyle süs niyetine duruyor orda.
O makroyu beğendim ama.
İlla dedektör derseniz o güzeldi.

Amisos

Bilgili Üye
Makro deephunter. Uçurtma başlığı ile 4m den aşağıdaki açık tüneli aldı. Bak bunu yazmayı unuttum. Bende ki uğur elektronik gold finder 5 para etmez. Öyle süs niyetine duruyor orda.
O makroyu beğendim ama.
İlla dedektör derseniz o güzeldi.
Sahit oldum abi bende yıllar önce misafir olarak köye davet etmiştik 3,80 , 4 mt gibi derindeki odayı buldu da biz kapısını bulamadık doruk tan teşebbüs ettik beceremedik anma geçen zaman zarfında gördüm ki başkası yarım kalan yerden devam etmiş ve malesef odaya girmişler ....aslında abi cevremde cihazcı da var süper çubukçu da var da arzu ettiğimiz zaman bir araya gelemiyoruz bizde kendi başımızı kendimiz kaşıyalım diyoruz saygılar sevgiler abi hayırlı cuma larınız olsun

N@rkoz

Member
Hangi cihazın neye yaradığını bilmeyen adamlar yorum yapıyor.
Uzun boru gibi dediğin cihaz gradyometredir zaten onunla arazide metal ararsan bulamazsın, amacı yapı bulmaktır. Çokta başarılı bir cihazdır. Manyometre vardır benzeri onunla da metal aranabilir. M1 ise hem kısmen yüzeysel hemde derin aramalar için kullanılan bir cihazdır. Elimde var tavsiye ederim. Almadan önce hem firmada hemde varsa kendi yerinde deneyip aklına yatarsa alabilirsin yatmazsa alma.