Çift Yılan Avına Doğru

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Selamlar. Ustalarım, geçen zamanlarda Bir duyumum var. | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü başlıklı konumda iki yılandan söz etmiştim ve arazinin harita görüntüsünü atmıştım. Siz ustalarıma dikkat etmem gereken mevzuları sormuştum. En kısa zamanda gidip fotoğrafalma ümidiyle konuya ara vermiştik. Bir türlü gidemedim. Gidemediğim için de ne yeni yerler keşfedebildim ne de söz konusu yılanları bulabildim. Aşağıya yüklediğim fotoğrafları kendim gidemediğim için bir arkadaştan rica ettim. Kendi objektifinden benim tarif ettiğim gibi çektiği bu fotoğraflarda ben iki yılan göremedim. Ama kayda değer görünen başka emareler var gibi. Şimdi algı oluşturmamak için kendi gördüğüm işaretleri buraya yazmayacağım. Fotoğraflar aradığımız iki yılanın bulunduğu derenin üzerinde. Kıymetli yorumlarınızı esirgemeyeceğinizi biliyorum.

Sevgiler.

Ekli dosyayı görüntüle 145768

Ekli dosyayı görüntüle 145769

Ekli dosyayı görüntüle 145770

Ekli dosyayı görüntüle 145771

Ekli dosyayı görüntüle 145773

Ekli dosyayı görüntüle 145774

Ekli dosyayı görüntüle 145775

Ekli dosyayı görüntüle 145776

Ekli dosyayı görüntüle 145777

Ekli dosyayı görüntüle 145778

Fotoğrafların devamı geliyor. Sekiz-on tane fotoğraf daha yüklüyorum. Telefondan yüklediğim için ağır işliyor.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör

timur964

konularim
çoğu yuvarlanmış kayalar 2 ci resimde görünen sol ustteki yere bakmak gerek işaret varmı

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
çoğu yuvarlanmış kayalar 2 ci resimde görünen sol ustteki yere bakmak gerek işaret varmı
Evet benim de fotoğrafları ilk gördüğümde düşüdüğüm şey buydu ustam. Kayalar sabit değil. Yerli koca kayalar da var. Benim dikkatimi çeken en son fotoğraftaki tek ve dik duran kaya oldu.

Sevgiler.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Kullanıcı ustam merhaba kolay gelsin .
Benim en çok ilgimi çeken zemin altındaki az bi kıyısı köşesi ortaya çıkmış kayalar oldu .Bu gördüğümüz kayaların oldugu alanın zemin altı girişleri ,mezarlar tümülüs mezar odaları akla gelebilecek herşey olabilir .Bölge görünen resimlerden anlaşılıyor zengin medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve böyle yerler genellikle çeşitli medeniyetlerin hayat buldugu bölgeler oluyor .Karşıda sivri tepe okla gösterdim incelemeye değer .Sarp kayalıklar yine öyle .Görünen zemin üstündeki büyük kayalar sıvalı ve horasan dan yapma gibiler traşlanmış yüzeyleri var daha detaylı incelemeye değer bence .Arkadasınız oyma felan görmemiş mi acaba sağında solunda ?
Resimler yetersiz kalmış .Birde büyük kayanın tekinde üstünde ot bitmiş ve toprak dolu gibi görünüyor orda birşey olabilirmi kanal gibi bir görüntü alta iniyor resimde çizdim orası şüpheli yer :)
Ustam kendinize iyi bakın Sevgiler ..

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
kazama çizimlerinin her biri Allah'ın izniyle incelenecek. Diğer konuda da oymalardan söz ettiğim için oymalara dikkat etmesi cihetiyle uyarmıştım arkadaşı. Oyma görmemiş. Fotoğraflar dediğin gibi yetersiz. İlla kendim gideceğim yani. :)

Sarp kayalıklara daha zaman verdim ustam. Orası en son bakacağım yerler arasında. Çünkü çok uzak. :) fark ettiysen bu güne kadar açtığım konular kademeli oldu. Yüksekten başladım, şimdi alçağa indim ve yavaş yavaş bu fotoğrafların ilerisine doğru; uine yukarı gidiyorum. En son fotoğraflarda sol tarafta duran sarplara yöneleceğim. Öyle parselledim kafamda alanı. Yorumların için teşekkür ederim. Şu yoğunluğu bir atlatayım, inşaallah gidip kendim inceleyeceğim.

Sevgiler.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Şirvan ustam anlaşıldı. Benim yönelmem gereken yerler belli oldu. Oraları sona bırakmıştım; fakat şimdi vazgeçtim. Sıradaki yerler oralar. Fırsatlar dahilinde tabii ki. Bir zamanlar o dik duran sarpların bir yerinde yanyana uzun iki kayanın arasına yerleşmiş yusyuvarlak, teker gibi koca bir kaya vardı. Hadisiz yüksek ve tam da teker vaziyetinde durduğu için tekere benzetiyorum. Ama haddinden fazla büyük. Şimdi bulamıyorum. Oraları incelerim. Teşekkür ederim.

Sevgiler.

Son düzenleme: