çeşme ve üçgenleme,yardimci olabilirmisiniz dostlar

kabakburgiba

Operatör
dereyi inc elemedinmi hiç. s yapan yerleri kontrol.2 birleşim yerini bulmaya çalış.

mavi okla gösterdiğim yönlerde 250_300 metre ilerleyin ve herhangi bir işaret arayın,,,çeşmenin suyunun aktığı yönde ve arkasına tarafta 250_300 metre ilerleyin,farklı bi şey görürseniz resimleyin

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kardeşim çok zahmetli iş bu tür hikayelerle sonuç almak oldukça zordur kimse gelipte bir yeri söylemez bunu unutmayın bir şey vardır fakat o yeri değil ona yakın yerleri kontrol amaçlı söylemeleri muhtemeldir tamamıyla yanıltıcıdır siz olsanız almanyaya gidip alamayacağınız şeyin yerini söylermisiniz.onların baktıkları duyum aldıkları yerleri kontrol etmektir unutmayın.saygılar

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
carsambali....

Sevgili kardeşim resimlerden anladığım kadarı ile senin eski çeşmen zamanında dağıtılmış ve taşlar yeniden dizilerek bir şeyler yapılmaya çalışılmış . Çeşmenin orijinal taşları kenarlarda duruyor . Ve ustalarımız zaten gerekenleri söylemişler onların üstüne yorum yapmak zor . Yinede bir iki şey söyleyebilirim.

Eğer bir çeşmeye veya etrafına bir şey saklanacaksa sağ olsunlar eski ustalarımızın söyledikleri bir iki şekil olması lazım.
1.Bir kere çeşmenin arka bölümünde uzun ömürlü bir ağacımız olacak
2.Çeşmemizin yönü batıyı görmeli.
3.Çeşmenin kendisi yönlendirici olacaktı üstünde işaretler olabilirdi lakin eser kalmamış
4.Arkasında suyun biriktiği bir küçük sarnıç olmalı

Evet sevgili kardeşim benim senin çeşmende gördüğüm arkasında yaşlı ağaç var
çeşmenin batıya baktığını teyit eder isen iki iz olacak kısacası bu şeylerden ikisi olsa yeter . Üçlemeye gelir isek üçleme dediğini de bakarız lakin şöyle bir kroki olarak çeşmeyi ve yanındakileri çizsen daha iyi olur. Resimlerden şemayı oturtmak zor. çeşme uyar ise sana birşeyler daha söyleyebilirim

carsambali

Bilgili Üye
dardanos kardeşim,bilgiler için tşk ederim.emin olmamakla beraber kıble yönünü aklıma getirdiğimde çeşmenin akış yönü batı-güney batı istikametiydi zannımca.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Var mı sonuca dair gelişme yoksa aynı duruyor mu.

carsambali

Bilgili Üye
Var mı sonuca dair gelişme yoksa aynı duruyor mu.
enson sonuç alma adına sonbahar da gittim,mesafe olduğu için sık gitme şansım yoktu.ağaç kesen ormancılara denk geldik,yağmurada yakalandık bakıp döndük:3:

R00T

Profesyonel
Co Admin
Benzer üçlemeye denk geldim arazi yapısı senin fotoları ilk defa bugun gördüm gayette benzerlik gösteriyordu.Şimdi durumu Abime izah edeyim kaçar ayak ermeni gömüsü üç bodur yabani alıç yada siz ismine ne dersiniz 2 metre kadar yükselen dağ meyvesi veren kuşburnu ağacı diyelim.3 adet dikmiş üçgeni kurmuş yanlız iki ağaç eşit mesafe biri üçgenin açısını bozan az daha uzak dışta ,malzeme bir küp açıyı bozan az daha dışta olan kuşburnu ağacının hemen dibi.Başarı var arkadaşlarım başardı.Tabi Allah nasibi verir.Çeşme mevzusu çeşme 200-300 metre dere yapan kısımda.Yorumları okudum yönlendirmeler güzel.Gerisi dedikleri gibi çubuk mu cihaz mı desteği ile sana kalmış.Sadece şunu derim Allah tevfik versin.

carsambali

Bilgili Üye
sevgili @Root kardeşim,verdiğin bilgiler için teşekkürler.buraya yüklediğim resimlerden birini tekrar göstereyim sana,bahsettiğin yaban gül,yada kuşburnunu en önde göreceksin ve dikkat et solunda taşlar var.ben orda taşları inceledim bir insan kaldırabilir yaklaşık ve hepsi ovalimsi vede tertemiz.yabi gül yada kuşburnunun içi tecrübe edilmiş diyorsun sanırım !!! inşaallah dediğin gibidir kardeşim,güzel duan için amin,önce sizlere sonra bizlere hayırlısından lütfeylesin rezzakı mutlak olan mevlam

Ekli dosyayı görüntüle 229126

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@dardanos kardeşim,bilgiler için tşk ederim.emin olmamakla beraber kıble yönünü aklıma getirdiğimde çeşmenin akış yönü batı-güney batı istikametiydi zannımca.
Sevgili kardeşim öyle ise araştırmaya devam edebilirsiniz bunda sonrası sizde nasip .olurda gider iseniz güney kısmı ve ar ka kısmında yirmi beş metre civarında bir arama yapın yerde düz siyah bir taş varmı bakın bu taş çalı içinde kalmış olabilir kolay gelsin