Çay zamanı ne anlatılmak istenmiş

hades40

Bilgili Üye
iyi geceler dostum resimdeki taşı ben balinaya benzettim eğer tahminim doğruysa fazla uzakta arama taşın cvresine bak balina büyük gömü demektir tabi ustalar yorum yapaçaktır
Üstadım merakımı mazur görürsen bir sorum olacak. Balina hangi medeniyet gömü kültlerinde büyük hazine olarak geciyor? Uzun yıllardır tüm gömü kültlerini okuyup araştırdım fakat ilk olarak sizden duydum? Olurda karşılaşırsam veya soran olursa bilgilenmek amacıyla soruyorum.

akyol

Bilgili Üye
hades40 balina işarati çok az rastlnan işaretlerden birisidir genelde korsanlar tarafından kullanılmıştır balinanın kuyruk kıvrımları karnında ve ağız cevresindeki çizgiler yön vermektdir çevresinde araştırma yapılmalıdır gömüsü fazla uzakta değildir balina kaya üzerine çizim yapıldığı gibi kayanın kendiside olabilir çzim olarak yapılan balina resimleri genel olarak yanlız değildir yanında başka figürler bulunmaktadır yanında yoksa yakınında başka figürler bulunur bunun anlamı gömü değildir Yunan mitolojisine göre Poseidon deniz ve okyanuslar tanrısını temsil eder kayanın kendisi balina ise bu gömüdür fazla uzakta değildir ya kayanın kendisindedir yada çok yakınında bir mağarada yada kapalı bir alandadır. ülkemizde çok az rastlanıldığı gibi orta amerika ingiltere ve ispanya gibi ülkelerde çok sık rastlanan bir işaretdir

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Yakınlarında patika yol varmı, eğer var ise ,iyi bir araştırmaya girilmeli, orta merkez yapılan oyma,patika yolun iki tarafındanda çeşitli uzaklıklardan ulaşmaya çalış, araziyi ve yolu beyninden işarete monte et, tahminen gelinen yerlerde aynı şeklin küçüğünü yada murj lu kaya ara, mutlaka ikinci bir işaretin olması gerektiğini düşünüyorum,bulunursa aranılan muhtemelen ordadır

sinekwalesii

Aktif Üye
S.a değerli kardeşim cepten giriyorum mesajları uzun yazamıyorum çizginin yanind çukur ne balınadır nede ayakkabıdır derenin içinde ve hata biraz kenarında göl olacak araďtirmayi orada başla krokiye aynen uy.
Saygılar ve sevgiler hayatt en değerli hazine sevgidir.
nik değerli ustam yorumun için teşekkür ederim dere ye nerden başlamalıyım suyun aktığı yöne mi yoksa tersine mi ? Derenin ortasın da galiba göl yanlış anlamadıysam.

sinekwalesii

Aktif Üye
Yakınlarında patika yol varmı, eğer var ise ,iyi bir araştırmaya girilmeli, orta merkez yapılan oyma,patika yolun iki tarafındanda çeşitli uzaklıklardan ulaşmaya çalış, araziyi ve yolu beyninden işarete monte et, tahminen gelinen yerlerde aynı şeklin küçüğünü yada murj lu kaya ara, mutlaka ikinci bir işaretin olması gerektiğini düşünüyorum,bulunursa aranılan muhtemelen ordadır
patika yollar kaybolmuş sevgili ustam

Kimbuadam

Yeni Üye
Bebek veya küçük ayak izi: bir bebeğin 0-90 yıl arasında geçireceği ömrün tamamına yetecek kadar mal anlamına gelir. Naçizane fikrimi beyan etmek gerekirse kaya üzerindeki işaret küçük bir krokidir. Bir nevi harita olarakta değerlendirebilirsiniz, derenin şeklini vermekte ve derenin boğaz yaptığı bir bölümde bebeğe ait emare aranması gerekmektedir. ( Kundak,Kucak,Beşik v.s ) bu Emarenin işareti bebeğin ilk işarette olan sol ayağıdır. sonraki emarede bu sol ayak dikkate alınıp gözlem yapılması gerekir. Kayanın görüntüsü kısmına gelince hayal gücünüze göre balinada olabilir. Yan yatmış büyük baş hayvanda... İmkanınız varsa dere yapısını yüksek bir noktadan kuş bakışı izleyip krokinin olduğu bölümü bulmak olacaktır. Hayırlısı olsun

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
nik değerli ustam yorumun için teşekkür ederim dere ye nerden başlamalıyım suyun aktığı yöne mi yoksa tersine mi ? Derenin ortasın da galiba göl yanlış anlamadıysam.
S.a.değerli kardeşim dikkat et çizgi düz değil çizgi sağdan sola bir viraj verip sola doğru meyili sizde meyiline doğru yani akıntı yönünüde derenin viraj yaptığı yerde gölü bul.
Saygılar ve sevgiler hayatt en değerli hazine sevgidir

timur964

konularim
çok net işaret ayağın iç kısmınıda varsa murç izlerini görunecek kadar temizleyin topuk yönune geriye doğru izler göruyorum hayırlısı önunu arkasını yönleride tesbit edin gitmişken boşa gitmiş olmayın aklında olsun:174:

sinekwalesii

Aktif Üye
Bebek veya küçük ayak izi: bir bebeğin 0-90 yıl arasında geçireceği ömrün tamamına yetecek kadar mal anlamına gelir. Naçizane fikrimi beyan etmek gerekirse kaya üzerindeki işaret küçük bir krokidir. Bir nevi harita olarakta değerlendirebilirsiniz, derenin şeklini vermekte ve derenin boğaz yaptığı bir bölümde bebeğe ait emare aranması gerekmektedir. ( Kundak,Kucak,Beşik v.s ) bu Emarenin işareti bebeğin ilk işarette olan sol ayağıdır. sonraki emarede bu sol ayak dikkate alınıp gözlem yapılması gerekir. Kayanın görüntüsü kısmına gelince hayal gücünüze göre balinada olabilir. Yan yatmış büyük baş hayvanda... İmkanınız varsa dere yapısını yüksek bir noktadan kuş bakışı izleyip krokinin olduğu bölümü bulmak olacaktır. Hayırlısı olsun
değerli yorumun için teşekkür ederim sevgili dostum bilemiyorum ayak izi diyen var bebek ayak izi diyen var şelale diyen var 4 ağaç diyen var göl olan yer diyen ustalarımız var sanırım çözemeyeceğim hayırlı bayramlar