Çakıl yığını

Hasan Qoshqar

Member
Bildigim o ki. Orada 3 tane çakıl yigini var. Ve birinin hakiki çocuk mezari oldugunu biliyorum. Ben kazdigimi da gördünüz. Digerini bilmiyorum icinde birileri varmi yokmu ))

dr.

Bilgili Üye
Bu saklama yöntemi yüzlerce yıl öncesine ait öyle birşeyki yüzlerce yıl korunmak istenmiş demekki, bu kadar korunan birşey çok büyük birşey olmalı ya maddi değeri olan birşey yüklü miktarda, veya eski simya bilgilerinin yazılı olduğu kitaplar azerbaycan taraflarında görülür. Büyü bilgileri de olabilir yakılmak istenmemiş, sonraki nesillere bırakılmış. Tabi bunların hepsi teori.

dr.

Bilgili Üye
Bir de birsey rica edebilir miyim? Sizinle konusmamiz bitdikten sonra bu konuyu silebilir miyiz? Çünki siz daha iyi bilirsiniz diye danismak istedim. Sizden sonra hickimsenin yorumu çok da önemli olmayacak.
Yönetici arkadaşlara söylemen gerekli, bu forumda ne mesaj nede konuyu silebilirsin, mod. bir arkadaştan kapatmasını isteyebilirsin veya tüm mesajlarını düzenlemeye basıp . koyabilirsin.

Hasan Qoshqar

Member
Şu işi devam edeyimmi ustam? )) kum beni şasirtsin mi yoksa yok?

dr.

Bilgili Üye
Azerbaycan coğrafyasının moğol istilası sırasında 1200'lü yıllar önemli bilgilerin olduğu kitapları saklamak istemiş olabilirler moğollar geçtikleri yerlerde taş üstünde taş bırakmazlarmış özellikle kitapları yakmak veya derelere atmak gibi huyları varmış.

dr.

Bilgili Üye
Korkuyorsan yapma, yapıyorsan korkma.