Burası nedir

Aslanarazi

Yeni Üye
7 MT yerin altında çıktı bunlar nedir oda girişi arıyorum

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Sizi 7mt derine indiren çubukmu, cihazmı, işaretmi. Rastgele

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Çubukla kazdım ustam
Benim anlamadığım 7 m. Boyunca hic mi bir yan örme duvar, tabakalar arası çökme, garip bir koku, gaz vs. Gormdin, hissetmedin! Sana sornuştum buranın yüzeyi ne diye, cevap vermedin ustam. Mağdem cevap vermeyeceksin, o halde bizlereen neden yardım istiyorsun🤭bu biraz garip bir durum. Neden mi? SAHADA OLAN SENSİN, ODADA ÇALIŞAN SENSİN, NASIL BİR TESPİTLE YAPTIN BİLEMİYORUM AMA 7M. KAZAN DA SENSİN USTAM. BİZLER SENİN BİZLERE VEREBİLDİĞİN BİLGİ KADAR SANA FAYDALI OLABİLİRİZ. BENİM ŞAHSEN GÖRDÜĞÜM, KAZILMIŞ BİR YER, GARİP BİR ŞEKİLLİ TAŞ, BİRAZ UZUN ÇOK DÜZ OLMAYAN BAŞKA BİR TAŞ.
E BUNLAR İÇİN SÖYLENECEK ŞEY BELLİ ZATEN. KALDI Kİ BEN SADECE ÇUBUKLA BİR BOŞOUK BULUP 7M. KAZIYORSAM, KİMSEYE DE SORMAM USTA BURASI NEDİR DİYE!! BEN KOLAY KOLAY SADECE ÇUBUK İLE BULDUĞU BOŞLUĞU DA 7M. KAZAN GÖRMEDİM. KUSURA BAKMA BANA BU MEVZUDA EKSİK VEYA FARKLI BİR ŞEYLER VAR GİBİ GELDİ. BI BENİM GÖRÜŞÜM. USTALARIM, ABİLERİM NE DER ORASINI BİLEMEM.
ÜZERİNDE ⬇ OLAN BİR TAŞ VAR DEMİŞTİN.
???KAÇ M. DE BULDUN O TAŞI???

Aslanarazi

Yeni Üye
Benim anlamadığım 7 m. Boyunca hic mi bir yan örme duvar, tabakalar arası çökme, garip bir koku, gaz vs. Gormdin, hissetmedin! Sana sornuştum buranın yüzeyi ne diye, cevap vermedin ustam. Mağdem cevap vermeyeceksin, o halde bizlereen neden yardım istiyorsun🤭bu biraz garip bir durum. Neden mi? SAHADA OLAN SENSİN, ODADA ÇALIŞAN SENSİN, NASIL BİR TESPİTLE YAPTIN BİLEMİYORUM AMA 7M. KAZAN DA SENSİN USTAM. BİZLER SENİN BİZLERE VEREBİLDİĞİN BİLGİ KADAR SANA FAYDALI OLABİLİRİZ. BENİM ŞAHSEN GÖRDÜĞÜM, KAZILMIŞ BİR YER, GARİP BİR ŞEKİLLİ TAŞ, BİRAZ UZUN ÇOK DÜZ OLMAYAN BAŞKA BİR TAŞ.
E BUNLAR İÇİN SÖYLENECEK ŞEY BELLİ ZATEN. KALDI Kİ BEN SADECE ÇUBUKLA BİR BOŞOUK BULUP 7M. KAZIYORSAM, KİMSEYE DE SORMAM USTA BURASI NEDİR DİYE!! BEN KOLAY KOLAY SADECE ÇUBUK İLE BULDUĞU BOŞLUĞU DA 7M. KAZAN GÖRMEDİM. KUSURA BAKMA BANA BU MEVZUDA EKSİK VEYA FARKLI BİR ŞEYLER VAR GİBİ GELDİ. BI BENİM GÖRÜŞÜM. USTALARIM, ABİLERİM NE DER ORASINI BİLEMEM.
ÜZERİNDE ⬇ OLAN BİR TAŞ VAR DEMİŞTİN.
???KAÇ M. DE BULDUN O TAŞI???
Eser bak kardeşim şimdi diyorum iyi anla burası çubukla boşluk alındı düz bir arazi düşün bunun 3 MT aşa doğru kazıyorsun. Ve toprak altında bir örme duvar çıkıyor bu örme duvarın önünde bir ok işareti var ben burayı geçen sene kazdım kar yağdı bıraktim şimdi Gine devam ediyorum şuan gaz kokusu çıkmıyor gaz kokusu çıksa zaten burdan niye sorim gaz kokusu gelse belki yere gelmiş demektir sadece burdan çıkan Serpilmiş kömür az birşey horosan parçalari tuğla parçaları ve bu gördüğün taşlar çıktı bu taşların yanlarına sıkıştırmıs vaziyette horosan ve tuğla parçaların mevcutur ok işareti geçen sene tel olduğu için onu bulamıdim yoksa Aticaktim sadece benim için bu taşlar bizleri doğru bir istikametmi götürüyor ve 7 MT Altan yılan çıktı sağ ve sol kısımları normal toprak ama orta kısımdan gidildiği zaman toprak da değişklik meydana geliyor sıkma torrak ve saydım emareler meydana geliyor ben de imkan olmadığı için mecbur çubukla anca bu şekilde ileriye bildim ...

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Eser bak kardeşim şimdi diyorum iyi anla burası çubukla boşluk alındı düz bir arazi düşün bunun 3 MT aşa doğru kazıyorsun. Ve toprak altında bir örme duvar çıkıyor bu örme duvarın önünde bir ok işareti var ben burayı geçen sene kazdım kar yağdı bıraktim şimdi Gine devam ediyorum şuan gaz kokusu çıkmıyor gaz kokusu çıksa zaten burdan niye sorim gaz kokusu gelse belki yere gelmiş demektir sadece burdan çıkan Serpilmiş kömür az birşey horosan parçalari tuğla parçaları ve bu gördüğün taşlar çıktı bu taşların yanlarına sıkıştırmıs vaziyette horosan ve tuğla parçaların mevcutur ok işareti geçen sene tel olduğu için onu bulamıdim yoksa Aticaktim sadece benim için bu taşlar bizleri doğru bir istikametmi götürüyor ve 7 MT Altan yılan çıktı sağ ve sol kısımları normal toprak ama orta kısımdan gidildiği zaman toprak da değişklik meydana geliyor sıkma torrak ve saydım emareler meydana geliyor ben de imkan olmadığı için mecbur çubukla anca bu şekilde ileriye bildim ...
Bak şimdi NE KADAR FARKLI BİR ANLATIM OLDU USTAM!!!
SÖYLEDİĞİN TEK BİR ŞEY (SANKİ BEN GÖRMÜŞÜM GİBİ:) KAZI ALANININ SAĞI VE SOLUNDA Kİ TOPRAK AYNI İKEN ORTASINDA Kİ TOPRAK KATMANI FARKLI!!DEMEK Kİ ORTASI DOLDURMA TOPRAK.BURASI GÜZEL.
Çıkan yılana-çıyana takılma, sıcak yerden çıkar normal.
BİR DİĞER ŞEY ⬇ İŞARETİ. SANIRIM YÖN OLARAK AŞAĞI GÖSTER Kİ O MESAFEYE İNDİNİZ. BENİM TAHMİNİM O OKTAN FARKLI TAŞLARDA DA OLACAK OLMASI, ONÜNÜZE ÇIKABILİR.
Bu doğrultuda daha önce ki tecrübelerimden yola çıkacak olursam, tek bir oda olmayacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Karabulut

Operatör
Duvar çıktıysa yapıyı bulman lazım

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yapı kalıntısı, yaşam alanı, yerleşke olan yerlerde ben girişi bulayımda içeriye gireyim olayı genelde olmaz. Yerleşkenin hemen heryeri dolgu toprak veya çakıldır. Bu tür alanlarda çok geniş çaplı ve derin araştırma yapmalıki yapılar ortaya çıkartılabilsin ve bu yapılar içinde gündelik kullanılmış materyallere ulaşılabilsin Kafkaslı ustamında belirttiği üzere bir höyük misali düşünün.

Aslanarazi

Yeni Üye
Sizler şöyle iza edim ustalar toplam 7 MT ama normalde toprak üstü ve şuan çalışma yaptım yer 3.90 3.80 ve ilk kazı yaptım yerden iler aşamaya geldim yöne kadar alan hep genişten darala darala gidiyor ilk başta ufak tefek kayalar çıkıyordi yumruk katar horosanlar olsun kiremit kömür tugla parçaları çıkıyordu şimdi ise 1 buçuk MT de Kayalar çıkıyor hem kalın hem ağır hem büyük bura bir oda mezarimi aile kabirmi bu çatılı mezarmı bilmiyorum benim çıkardıklarim dedim ustar