Bulduğumuz şeyleri müzeye verdik

Metehan0770

Aktif Üye
67 bin iyi rakam, şu ana dek herhangi bir müzenin getirilen bir esere 2-3 binden fazla verdiğine hiç şahit olmadım. Olay gerçek ise, para asıl heykele verilmiştir. Ama şu da bir gerçek ki, 2-3 binden fazla değer biçilecek bir heykele müzeler paha biçilemedi der geçer.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@erdem07 örnek bir davranışta bulunmuşsunuz, hem kültür mirasımızın yurtta kalmasına, hemde kanunla başınızın derde girmemesine sebep en güzel yolu seçmişsiniz, kardeşim tebrik ederim sizi. Güle güle harcayın.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu müzeler insanları gayri meşru işlere teşvik ediyor 67 TL nedir bu yavvvvvv

odin

Editör
Ucuza gitmiş. Neye kızıyorum biliyormusunuz kimse kusura bakmasın yanlışda anlamasın. 67 binlira güzel para ama o eserler yine bu ülkede kalmadı gitti değeri verilmedi o eserlerin tutanak tutsanda yine durmaz bu ülkede durmaz dostlar bunu çok iyi biliyorum.
Dogru olduguna inanmakla birlikte ben sergilenen eserlerin bile sahtesiyle degistirildigini dahi dusunuyorum zaman zaman.

Ornek olarak piri reisin haritasinin orjinalinin bizde olmadigina cok eminim. Sikke, heykel vs gectim bu eseri bile korumaktan aciziz.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dogru olduguna inanmakla birlikte ben sergilenen eserlerin bile sahtesiyle degistirildigini dahi dusunuyorum zaman zaman.

Ornek olarak piri reisin haritasinin orjinalinin bizde olmadigina cok eminim. Sikke, heykel vs gectim bu eseri bile korumaktan aciziz.
Piri reisi haritasına haala içim yanar haala yanar. Adamlar birde utanmadan belgeselini bile çektiler haritanın ama bizimkilerde haala utanmadan müzede alelacele çizdirilmiş kopyasını sergilerler orjinal diye

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Muzeye piri reisin haritalarinin orjinalligi konusundaki sorunuza cevap sanirim:tedbir amaclı bazı eserlerin orjinallerini sakliyoruz olacaktir.

Son düzenleme:

malibu_18

Bilgili Üye
uşak müzesini açıklasınlar önce . 2016 ve 2017 yılı müzelerin utanç yılıdır , detaylı yazarım ama elim varmıyor . 2012 senesinde ilber ortaylı yaş haddinden dolayı zorla emekli ettirildi , hoca emekli olduktan sonra topkapı sarayında eser kalmadı doğru düzgün . periyodik olarak restorasyon yapılan bütün müzeler töhmet altındadır . ben yazmıyorum bunları girin araştırın , yarın açığa çıkarsa amerikadaki fettoş yapmış olur :D

o yüzden para edecek buluntuları üzerinizde yakalanmadığı sürece teslim etmek demek , ne bileyim ben yiyemedim al sen ye demek gibi birşey :D

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Muzeye piri reisin haritalarinin orjinalligi konusundaki soruya cevap sanirim:tedbir amaclı bazı eserlerin orjinallerini sakliyoruz olacaktir.
Ustam,harita bush'a hediye edildiğinde müzedeki yeri boş kalmasın diye alel acele haritanın kopyasının çizdirildiği kişi anlatmıştı herşeyi. Net te var videosu

baskentli0625

Yeni Üye
Evet bir tutanak olması lazım A4 kağıdının 3te biri büyüklüğünde teslim alınan eşyalar felan yazılır üstüne onun fotosunu atarmisin

psh

Bilgili Üye
okadar para aldiysan demekki malin degeri buyuk sizde 10 da birini almissiniz uyanik bunlar hak olarak ben olsam vermezdim baskasinin cebine girecegine benim cebime girsin sahsen