Bu taşın bir anlamı var mı

kurtalan

Member
Arkadaşlar bu taşa geçenlerde rastladım da yüzeyi pürüzlü özel yapılmış gibi dikkatimi çekti sizlerle paylaşmak istedim bir emaneti varmıdır yoksa öylesine mi yapılmış ona göre eve getircem çok güzel bir yapısı var.

Ekli dosyalar

eski

Editör
Etrafın başka fotoları varmıdır.
Etrafta kurumuş yada akan su akarı varmıdır. Eski köprü varmıdır. Kilise kaĺıntıları varmıdır. Kırmızı taş olan bölge dikkatlice araştırılıp incelenmelidir. Taşın üzerinde işaretler var gibi elle incelemelisin

kurtalan

Member
Kayalık alan içerisinde yanında çam ağacı var yapıya benzer bir yığıntı falan var ama kilise olacak kadar büyük değil 2-3m2 vardır. Su akıntısı falan yok. Yaklaşık 10 metre altında sağ ayak izi var. video ve fotoğraf çekiyorum yüklemeye çalışıyorum boyut yüksek diyor yükleyemiyorum. Nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum

eski

Editör
Kayalık alan içerisinde yanında çam ağacı var yapıya benzer bir yığıntı falan var ama kilise olacak kadar büyük değil 2-3m2 vardır. Su akıntısı falan yok. Yaklaşık 10 metre altında sağ ayak izi var. video ve fotoğraf çekiyorum yüklemeye çalışıyorum boyut yüksek diyor yükleyemiyorum. Nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum
Dediğim gibi araştır bilgileri topla arazide bulabildiklerini görebildiklerini fotola burada paylaş daha iyi değerlendirilecektir

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Bu taş yapı taşı Roma'dan Bizans'a, Rumlara kadar yapı taşı olarak kullanılmıştır bu taş. Benim fikrim ya ev veya ibadethane parçası. Ama toprak altı bir yapıya da ait olabilir. İlgili yerin çok uzakta olduğunu düşünmüyorum.

kurtalan

Member
Ben kafatsına benzettim bir yere sabit değil gibi yanına tekrar gidersem bir incelemek istiyorum başka fotoğraflarda çekerim İnşallah yükleyebilirim görsel boyutu sıkıntı çıkartıyor

defi

Bilgili Üye
sanki bi kısmı altaki taşla birleşmiş gibi.üstündede o hafri var gibi