Bu taş ne taşı,nedir. 15-16 sene önce bulmus eve getirmişim

Fearlessly

Yeni Üye
Kolye, tesbih, yüzük yapan veya gümüşçüler alıyor. Yanlış hatırlamıyorsam en düşüğünün kilosu 60 ila 100 tl arası. Ama sendekinin gramajına göre beklentin fazla yüksek olmasın:) Dediğim gibi taşı bulduğun bölgeyi bulabilirsen daha fazlası da vardır. Hiç olmazsa define gibi riski yok.:D;)
2bucuk kilo 5000₺ demissiniz uste. Simdi kilosu 60-100₺ arasi diyorsunuz. Anlamadim :)
Peki nasil yerlerde ne gibi yerlerde bulabilirz ki bunu ona gore arastirayim

Fearlessly

Yeni Üye
Googleda bakarken fiyatlarda cikar karsina benim al sat isim olmadigi icin bilmem, ama fikir olsun diye taki satanlara sorabilirsin.
Eywallah ustam googleda gram hesabi yok yuxuk seklinde kolye seklinde war. Biri 2600gram 225₺ yazmis. Anlayamadim. Kbakmayin sizleride uğraştırıyorum ama googleden bulup ornek olarak atabilrmsiin üstad

harunasln

Aktif Üye
2bucuk kilo 5000₺ demissiniz uste. Simdi kilosu 60-100₺ arasi diyorsunuz. Anlamadim :)
Peki nasil yerlerde ne gibi yerlerde bulabilirz ki bunu ona gore arastirayim
Kardeşim taşın rengine, dokusuna göre fiyat değişiyor. Benim söylediğim fiyat bu taşın en sıradan ve en çok bulunanları. Resmini attığım, belkide türünün tek örneği onun için fiyatı yüksek. Googladan görsellere baktıysan çeşitlerini görmüşsündür.

Fearlessly

Yeni Üye
Kardeşim taşın rengine, dokusuna göre fiyat değişiyor. Benim söylediğim fiyat bu taşın en sıradan ve en çok bulunanları. Resmini attığım, belkide türünün tek örneği onun için fiyatı yüksek. Googladan görsellere baktıysan çeşitlerini görmüşsündür.
Tamam ustam simdi anladim eywallah cok saol

Fearlessly

Yeni Üye
Kardeşim sen de soğol. Burada bu işten çok yolunu bulan oldu ve hala da çok uğraşan var.
Dedigin rakamlar kiloya gore güzel rakamlar. Tatmin eder insani. Dedigin gibi define muhabbeti gibi skintisida yok. Haliyle ugrasmaya deger. Yuvasini yatağını bilsem ben bile kowalarimda iste.
Sokaktanmi bulduum
Ormandnmi buldum
Yoksa arkadasin elindenmi aldim bilmiyorum :) ah bi hatirlasam. Beyin jimnastiği yapacam ufacik bi ipucu yakalasam gidip devamina bakicam :)

harunasln

Aktif Üye
Dedigin rakamlar kiloya gore güzel rakamlar. Tatmin eder insani. Dedigin gibi define muhabbeti gibi skintisida yok. Haliyle ugrasmaya deger. Yuvasini yatağını bilsem ben bile kowalarimda iste.
Sokaktanmi bulduum
Ormandnmi buldum
Yoksa arkadasin elindenmi aldim bilmiyorum :) ah bi hatirlasam. Beyin jimnastiği yapacam ufacik bi ipucu yakalasam gidip devamina bakicam :)
Kardeşim dün abiye sordum, eğer güzel bir renk veya desen yakalarsan kiloya bakmıyorlarmış. Ayriyeten bu taşın ortamdaki stresi aldığı söyleniyor. Senin elinde ki taşı takıcılara götürüp hediyelikte (kolye, yüzük vs.) yaptırabilirsin.

Gezenti

Bilgili Üye
Kardeşim dün abiye sordum, eğer güzel bir renk veya desen yakalarsan kiloya bakmıyorlarmış. Ayriyeten bu taşın ortamdaki stresi aldığı söyleniyor. Senin elinde ki taşı takıcılara götürüp hediyelikte (kolye, yüzük vs.) yaptırabilirsin.
Elimdeki 300_400gram anca gelir.
Bi kac kisiye sordum Instagramdan takicilar cok begendiler.
Evet stres aldigini nette okudum.
Taktigim kullandigim şeyler degil para degeri varsa satarim. Yoksa hediyelik yaptiririm yapacak bissi yok.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Guzel bir tesbih yaptir.
Cok guzel gorunecegine inaniyorum.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Faset veya kabaşonu yapılmamış doğal kalsifikasyon zırhında ham işlenmemiş ateş akiği. fire ateş görünümün yüzeyde çok oluşu fiatı katlar.nette elinizdekinin yarısı kadar olmayan işlenmiş bir objenin fiatı 380 tl ile satışa verilmiş.kireç zırhı traşlandıktan sonra kalan ateş görünümlü yüzey işlenince güzel paralara satılacağından elinizdekini fire ateş farkıyla sanırım 500 tl gibi satabilirsiniz.satışta ateş görümle israrcı olun.