Bu taş doğalmıdır ustalar

Zemin bozuk

Bilgili Üye
-kardeş o kaya daha önce aktif ve şuan kurumuş bir dere yatağı içerisinde mi
-ayrıca bu tür noktalarda çubuk ile kontrolde fayda görüyorum ...
-birde hiratada konumu çizerek belli edermisiniz

izmitlii

Member
-kardeş o kaya daha önce aktif ve şuan kurumuş bir dere yatağı içerisinde mi
-ayrıca bu tür noktalarda çubuk ile kontrolde fayda görüyorum ...
-birde hiratada konumu çizerek belli edermisiniz
Dere yataginin icinde degil resime gore sol tarafta 50 60 metre yukarda dere yatagi asada kaliyo

Zemin bozuk

Bilgili Üye
Kardesim kayanın cevresini ve alt kısmını biraz temizleyip fotolarmisin birde cevresel olarak foto atarsan o şekilde bakalım bu fotolara göre net bir sey söylemek zor (sahsima , ustadlarimiz daha iyi bilir)

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Bu taşın yüzeyini çok iyi temizle ve çember içindeki noktadada ne var ona iyi bak. Bir çivimi var orada . yoksa resimmi yanıltıyor beni

2021_07_21_13_44_IMG_2322.JPG

2021_07_21_13_44_IMG_2324 (1).JPG

Zemin bozuk

Bilgili Üye

izmitlii

Member

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ustam su dolu ıcı belkı ondandır elle kontrol ettım ama çiviye denk gelmedım? Bu kayayı kırmayı dusunuyorum nedersınız?
Kırma kardeşim bir referans olabilir o taş . Niçin kıracaksınız içinden teknoloji i,le değerlimi sinyalimi aldınız . Çubuk ile aldık der iseniz yanılma payınız yüksekdir. İkinci taşa yani resme yakın yerlerde kuyu varmı

izmitlii

Member
Kırma kardeşim bir referans olabilir o taş . Niçin kıracaksınız içinden teknoloji i,le değerlimi sinyalimi aldınız . Çubuk ile aldık der iseniz yanılma payınız yüksekdir. İkinci taşa yani resme yakın yerlerde kuyu varmı
Kuyudan emın degılım ormanlık alan dere yatagıda var aşasında yanı olabılır, müjde yada hedıye vb olablırmı ıcınde?

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Kuyudan emın degılım ormanlık alan dere yatagıda var aşasında yanı olabılır, müjde yada hedıye vb olablırmı ıcınde?
Sevgili ustam nasıl diyebilirim şu var içinde diye bakmadan. ???? Lakin emareler etrafta başka işler var diyor kapsamlı bir arge gerkli bu alana. Bakın ağaşıda az akan bri kuru dere var diyorsunuz . Belkide zaman ile buranın suyu daha fazla idi. Ve etrafında yaşam var idi. Buradaki yaşamış medeniyetlere göre argenizi yönlendirmeniz gerekir. Bu kuru derenin iki yakası var siz kuzeydeki sırtta arge yapınız yani yeşil ile işaretlediğim sırtta o tepede dereyi ve güneyli yönleri gören güneyli yönlere ve kuru dereye bakan dereden ço uzak olmayan kayaları yerleri kontrol ediniz. Bu dediklerim nadiren değişebilir buda dediğim sırtta elverişli kaya olmaz ise tam tersi tepedeki kayalar elverişli ise o sırtta olabilir. Aşağıda biraz çizerek size izah etmek istedim . İnşallah yardımım dokunur
Adsız.jpg

karakartal88

Aktif Üye
KARDEŞ SANA Bİ ŞEY SORDUM DERE VAR DEDİN. BENCE DÜŞÜNCEM DERE YATAGİNA İN DERE BOYUNCA YERLEŞİK ANA KAYA LARA DİKKAT ET 3 TANE OLMASİ LAZİM GÖZÜN AYİRT EDERSE GÖRMEK İSTEDİĞİNİ GÖRÜRSÜN...?

izmitlii

Member
Sevgili ustam nasıl diyebilirim şu var içinde diye bakmadan. ???? Lakin emareler etrafta başka işler var diyor kapsamlı bir arge gerkli bu alana. Bakın ağaşıda az akan bri kuru dere var diyorsunuz . Belkide zaman ile buranın suyu daha fazla idi. Ve etrafında yaşam var idi. Buradaki yaşamış medeniyetlere göre argenizi yönlendirmeniz gerekir. Bu kuru derenin iki yakası var siz kuzeydeki sırtta arge yapınız yani yeşil ile işaretlediğim sırtta o tepede dereyi ve güneyli yönleri gören güneyli yönlere ve kuru dereye bakan dereden ço uzak olmayan kayaları yerleri kontrol ediniz. Bu dediklerim nadiren değişebilir buda dediğim sırtta elverişli kaya olmaz ise tam tersi tepedeki kayalar elverişli ise o sırtta olabilir. Aşağıda biraz çizerek size izah etmek istedim . İnşallah yardımım dokunur
Ekli dosyayı görüntüle 301874
Bayramda insallah tekrar bi inceleme yapmak gerekicek sagolun ustam, dere eskiden su geciyordu ve soyle diyebilirim isaretlediginiz yerin karsi tarafi yani derenin diger sirtinin arkasi sit alani yeni bulunan bir magaradan dolayi