Bu neyin nesi?

F571571

Bilgili Üye
Sen bu alana bir cubuk ustasi bul.
Geriden metale bakip sinyalin yerini bulsun.
Birde alani dolasip bosluk baksun.
Sana faydasi olur.
Metal icin verdigi noktayi da her 30 cm.de bir kontrol.ederek ilerleyin.

Bolge Akdenizse isiniz biraz daha zor.
Yok dayı bölge doğu tarafı

Ledun

Bilgili Üye
Yok dayı bölge doğu tarafı
Aman öyle olsun.
Dogu, akdenizden daha kolay.
Akdenuz ve Karadeniz bolgesi bileni cahil ediyor.Gozunu seveyim ic anadolu ve dogunun 😁

Firsat buldukca numaraldigim sekilde taslari al. Dedigim hususlara dikkat et.
Sonrada alana bir cubukcu gotur.

Allah cc rizkini bollastirsin insallah.

F571571

Bilgili Üye
Aman öyle olsun.
Dogu, akdenizden daha kolay.
Akdenuz ve Karadeniz bolgesi bileni cahil ediyor.Gozunu seveyim ic anadolu ve dogunun 😁

Firsat buldukca numaraldigim sekilde taslari al. Dedigim hususlara dikkat et.
Sonrada alana bir cubukcu gotur.

Allah cc rizkini bollastirsin insallah.
Dediklerini harfine uygulayacak inşallah ustam Allah razı olsun inşallah

F571571

Bilgili Üye

gizemli 34

Bilgili Üye

Ledun

Bilgili Üye
Dayı bu işaret tamda bu kaplumbağaya benzeyen yere bakıyor
Ekli dosyayı görüntüle 308588
Bu kayada işçilik yok.
Oyunların tamamı doğal lapya.
En alt sağ taraftaki üçgen çıkıntı ve bir yüze benzemesi dikkat çekici. Dikkatli incelemek lazım. Insan yüzü ise sırtını bu yüze ver. 10 metreye kadar metal sinyali kontrolü yapınız.

Screenshot_20230831_020654_Chrome.jpg

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selamun Aleykum
Fotograf yabanci gelmedi. Amma ne zaman mudahil olup ne zaman yorum yazip nereyi isaret ettim hatirlamiyorum. Hakkini helal et.

@gülbahçeli agabeyim dedigi gibi cevreyi gorebilseydik daha da faydali olabilirdik belki.

Ilk soyleyecegim sey:
Bu tosbağın kendisini yakin mesafelerden
4 cephesini yakin uzak mesafelerden figurden disa dogru, disaridan figure dogru cok iyi sekiilde fotograflamaniz. 100 adetten asagi fotograf olmasin. Gordugunuz dikkatinizi ceken cekmeyen ne varsa fotograflayiniz.

Sonra bu tosbağanin kafasini oradan alin. Guzelce yapistirmislar. Aldiktan sonra illa dedektorle bakin. Ustteki kare tasin uzerinde daire ve baska isaretler var. Islayin fotografini cekin yuksek cozunurlukte. Sonra elinize bir tebesir alin. Avuc icinizle ve parmak uclarinizla oyuk olan ne varsa uzerinden.gecin. Bu haliylede fotofraflama yapin. Diger kesme taslara da aynisini yapin.

Sonra o taslari da tek tek kopartin dedektorle bakin. Hediyesi denen sey muhtemelen bunlardan birisinde.

Butun kesme ve yapistirma kayalari aldiginizda alttan sal kaya cikarsa etrafini acin onun altina da bakin. Dedektor tutun.

Islem yerinden cikan yuvarlak taslar ve resmini yukledigin taslar o bolgede devami var mi etrafi kontrol edin. Yok ise kiymet ifade eder.

Ayni taslardan etrafda varsa kiymet ifade etmez.Ve bu taşlar kuvartsa benziyor ışıl ışılsa burada cihazin ve cubugun yanilmasi çok kolay. Cihaza cozum bulunmaz da cubugun ustasi iyi ise size yine yardimci olabilir.

Bana gore odasi 15 metreden uzaga atmaz.
Ne varsa yakinindadir. Bu nedenle;
Once tespit sonra işlem. Bu tespit dedektorle.olmaz. Bosluk bulan cihaz yada cubukla olacak. 3-5 metre derinlikte dedektirun işi olamaz. Ancak cikani kontrolde işe yarar.
Mesaja ilave edemeyecegim icin fotograf isaretlemesini asagiya tekrar atacagim insallah.
Ustam bu fotoğraflar ile bir konu açılmıştı birkaç sene önce ve kertenkeleye benzeyen kaya büyük bir kayalığı en alt ve uç noktasıydı. Sonuç olarak ben doğal demiştim😊
Edit: Konuya sonradan yazılan mesajları okumamıştım ama ben de şunu söyleyebilirim: Bölge de yaşanmışlık var ama yanlış noktalara yoğunlaşıyor gibisiniz bana göre.

F571571

Bilgili Üye
Ustam bu fotoğraflar ile bir konu açılmıştı birkaç sene önce ve kertenkeleye benzeyen kaya büyük bir kayalığı en alt ve uç noktasıydı. Sonuç olarak ben doğal demiştim😊
Edit: Konuya sonradan yazılan mesajları okumamıştım ama ben de şunu söyleyebilirim: Bölge de yaşanmışlık var ama yanlış noktalara yoğunlaşıyor gibisiniz bana göre.
Teşekkürler ustam

F571571

Bilgili Üye
Bu kayada işçilik yok.
Oyunların tamamı doğal lapya.
En alt sağ taraftaki üçgen çıkıntı ve bir yüze benzemesi dikkat çekici. Dikkatli incelemek lazım. Insan yüzü ise sırtını bu yüze ver. 10 metreye kadar metal sinyali kontrolü yapınız.

Ekli dosyayı görüntüle 308605
@Ledun dayı
Bu siralamada taslari alip kontrol ediniz.
7 numara horasana benziyor.
8 numarayi da acip genisletin illa kontrol edin.

Ekli dosyayı görüntüle 308339

Sifresi bu tasin uzerinde.
Guzelce kontrol edip tebesitle gecip fotograglayiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 308340

Oldugundan çok agir olan kayaya dikkat edin.
Cinsine bakin.
Farklilik arz eden noktalari gozden kacirmayin.
@Ledun dayı bu murç izleri bu kaplumbağanın baş ucunda
IMG_20230908_115047.jpg