Bu neyin nesi?

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
kazdığınız alandan çıktı sanırım neye göre kazdınız bu alanı?

neyin nesi kırk bakmak lazım :) selametle.

gülbahçeli

Editör
s.a. gurban öncelikle şunu söyleyim tek resimle yorum yapmak çok yanıltır mesela ben orda üst tarafta bir ayak görüyorum rampa yukarı çıkıyor alt tarafta bir balık kafası karşıya bakıyor arkadada kareler yani oda o taşın olduğu yer yukarı doğru rampamı karşıda dere veya pınar gibi yer varmi hiçbir açıklamada yapmamışın kim nasıl yorum yapsın belki orda gördüklerimin hiç biri yok ben öyle görüyor olabilirim tek resimle resmi çekerken karşıdan sağdan soldan deyişik açılardan çekseniz ve dörtbir tarafı 300 500 metre görecek şekilde resimleseniz yorumlar daha net olur ledun ustayla dardanos usta benden çok daha bilgili tercübelidir onların yorumlarını bekle birde anlayan diyer ustaların yorumlarınıda bekle öncelikle tespit sonra işlem yap acele etme rast gele her yeri kazıp kendinize eziyet etmeyin umarım bu resmin olduğu yeri kırıp dağıtmamışsınızdır selametle
IMG_20210508_123920 144765.jpg

F571571

Bilgili Üye
Teşekkürler değerli yorumların için@gülbahçeli usta
Bu figürün baktığı istikamette ledun Usta'nın bana gösterdiği yerde işlem yaptım ve futbol topu büyüklüğünde yuvarlak taşlar çıktı ve forumda paylaştığım gibi bayana benzeyen bir taş çıktı makina ilk baş değerli verdi sonra toprağı eşedikce sinyal gücü düştü onun haricinde çıkan taşlarda bile Sinyal aldım lakin taşların için boş çıkıyor

Ledun

Bilgili Üye
Teşekkürler değerli yorumların için@gülbahçeli usta
Bu figürün baktığı istikamette ledun Usta'nın bana gösterdiği yerde işlem yaptım ve futbol topu büyüklüğünde yuvarlak taşlar çıktı ve forumda paylaştığım gibi bayana benzeyen bir taş çıktı makina ilk baş değerli verdi sonra toprağı eşedikce sinyal gücü düştü onun haricinde çıkan taşlarda bile Sinyal aldım lakin taşların için boş çıkıyor
Selamun Aleykum
Fotograf yabanci gelmedi. Amma ne zaman mudahil olup ne zaman yorum yazip nereyi isaret ettim hatirlamiyorum. Hakkini helal et.

@gülbahçeli agabeyim dedigi gibi cevreyi gorebilseydik daha da faydali olabilirdik belki.

Ilk soyleyecegim sey:
Bu tosbağın kendisini yakin mesafelerden
4 cephesini yakin uzak mesafelerden figurden disa dogru, disaridan figure dogru cok iyi sekiilde fotograflamaniz. 100 adetten asagi fotograf olmasin. Gordugunuz dikkatinizi ceken cekmeyen ne varsa fotograflayiniz.

Sonra bu tosbağanin kafasini oradan alin. Guzelce yapistirmislar. Aldiktan sonra illa dedektorle bakin. Ustteki kare tasin uzerinde daire ve baska isaretler var. Islayin fotografini cekin yuksek cozunurlukte. Sonra elinize bir tebesir alin. Avuc icinizle ve parmak uclarinizla oyuk olan ne varsa uzerinden.gecin. Bu haliylede fotofraflama yapin. Diger kesme taslara da aynisini yapin.

Sonra o taslari da tek tek kopartin dedektorle bakin. Hediyesi denen sey muhtemelen bunlardan birisinde.

Butun kesme ve yapistirma kayalari aldiginizda alttan sal kaya cikarsa etrafini acin onun altina da bakin. Dedektor tutun.

Islem yerinden cikan yuvarlak taslar ve resmini yukledigin taslar o bolgede devami var mi etrafi kontrol edin. Yok ise kiymet ifade eder.

Ayni taslardan etrafda varsa kiymet ifade etmez.Ve bu taşlar kuvartsa benziyor ışıl ışılsa burada cihazin ve cubugun yanilmasi çok kolay. Cihaza cozum bulunmaz da cubugun ustasi iyi ise size yine yardimci olabilir.

Bana gore odasi 15 metreden uzaga atmaz.
Ne varsa yakinindadir. Bu nedenle;
Once tespit sonra işlem. Bu tespit dedektorle.olmaz. Bosluk bulan cihaz yada cubukla olacak. 3-5 metre derinlikte dedektirun işi olamaz. Ancak cikani kontrolde işe yarar.
Mesaja ilave edemeyecegim icin fotograf isaretlemesini asagiya tekrar atacagim insallah.

Ledun

Bilgili Üye
Bu siralamada taslari alip kontrol ediniz.
7 numara horasana benziyor.
8 numarayi da acip genisletin illa kontrol edin.

SnapMarkup_20231218_121203.jpg

Sifresi bu tasin uzerinde.
Guzelce kontrol edip tebesitle gecip fotograglayiniz.
IMG_20210508_123920.jpg

Oldugundan çok agir olan kayaya dikkat edin.
Cinsine bakin.
Farklilik arz eden noktalari gozden kacirmayin.

defi

Bilgili Üye
ilk resmin üstü domuz burnu gibi altıda horosanmı. diğerinin kabuğu varda kaplumbağa değil kertenkele gibi bişey

F571571

Bilgili Üye