Bu marka hakkında bilgi almak istiyorum

ist0

Yeni Üye
PROTON ELİC cihazlarını araştırıyorum fakat çok detaylı bilgi bulamıyorum bu cihaz hakkındada merak ettiğim konular var sizin bu marka hakkında bilgileriniz veya tecrübeniz varsa yorum yapma şansınız var mı mesela PROTON ELİC LB4 modeli veya RB-I M-1 alsam iş görürmü yardımcı olabilirmisiniz rica etsem

oymak beyi

Bilgili Üye
PROTON ELİC cihazlarını araştırıyorum fakat çok detaylı bilgi bulamıyorum bu cihaz hakkındada merak ettiğim konular var sizin bu marka hakkında bilgileriniz veya tecrübeniz varsa yorum yapma şansınız var mı mesela PROTON ELİC LB4 modeli veya RB-I M-1 alsam iş görürmü yardımcı olabilirmisiniz rica etsem
pek bi bilgi bulamazsın, sebebini bilmiyorum ama bende aratirmistim bir zamanlar ama Bi kullanıcınin düşüncelerine ulaşamadım. fabrika ne derse piyasa o bilgiler var, sadece reklam var. kullanıcı birine rastlamadım. belki sonra kullanan birileri olmuştur da yazarlar inşallah

Yabgu

Bilgili Üye
Bu tarz cihzların babası Brezilya yapımı Mıneoro' dur. Umarım cihaz ismini yanlış hatırlamıyorumdur... Öyleki kopyalanmaması için cihaz içini katran gibi birşeyle kaplamışlar, basit bağlantılar dışında bir şeyi göremiyorsunuz. Sen neden baktın diyecek olursanız arıza yapmıştı (meğerse pil yatağı oksitlenmiş) baktırdık bir şey anlamadı kimse... Neyse, bahsettiğiniz cihazlar alan tarama ve dedektör tarzı cihazlar. İsmi geçen cihazlara vakıf olamadım fakat Proton elic 32 ile tanışmıllığım var, yer altı görüntüleme sistemi idi. Bu cihazla tanıştığım da ki her ikisi de ayrı iki arkadaş da idi, diğer arkadaşımda da Toruk 101 vardı. Kısa tutacağım, 2 senemiz boşa gitti... Karalama ve reklam yapmayacağım. Yer altı görüntüleme sistemlerinden uzak duruyorum. GPR sistemler hariç. Üstelik bunlarla oyalanırken elimizde Mala ramak ve RD 1500 vardı... Arazi sırf düz ( Mala ve RD tekerlekli olduğu için her arazide yürütülmüyor) olmadığı için kullanmadık. Tekrarlıyorum her yorum yazdığımda, hiç bir firmanın reklamcısı, satıcısı veya yaltakçısı değilim, kullanmadığım hiçbir cihaz hakkında yorum yapmıyorum!.. Sizlere tavsiyem, gerçek kullanıcılarından cihaz tavsiyesi alın. Yani almak istediğiniz cihazı arazide kullanan ve cihazı ile bütünleşmiş kullanıcılara sormanızı tavsiye ederim.

ist0

Yeni Üye
Bilgilerinizi ve tecrübelerinizi anlattığınız için çok teşekkür ederim proton elici merak ettim hiçbir yerde detaylı bir açıklama bulamadım bende alan kişi varsa bu cihazın herhangi modelini cidden işe yarıyor mu tecrubeleri varmı anlatılan gibi mi diye araştırmak istedim

Yabgu

Bilgili Üye
Bilgilerinizi ve tecrübelerinizi anlattığınız için çok teşekkür ederim proton elici merak ettim hiçbir yerde detaylı bir açıklama bulamadım bende alan kişi varsa bu cihazın herhangi modelini cidden işe yarıyor mu tecrubeleri varmı anlatılan gibi mi diye araştırmak istedim
Rica ederim. Elbette en doğru olanı yapıyorsunuz; arıştırıyorsunuz. Bunları araştırırken, GPR sistemleri ve derin arama Pulse cihazları da araştırın derim, sonuca çok daha çabuk ulaşırsınız düşüncesindeyim. Sağlıcakla kalınız.

ist0

Yeni Üye
Tekrar sorum olacak sizin önerebileceğiniz marka model varmı bildiğiniz güvenebileceğim bende o cihazları araştırayım

Yabgu

Bilgili Üye
Tekrar sorum olacak sizin önerebileceğiniz marka model varmı bildiğiniz güvenebileceğim bende o cihazları araştırayım
Sorunuz beraberinde bütceniz, arazi şartlarınız, ne aradığınız, nerede aradığınız gibi vs. sorular getiriyor. Yanlış anlamayın, bölgenizi yerinizi sormuyorum, arazi şartlarını soruyorum. Yüzey, derinlik, kalıntı, yapı vs. tarzı şeyleri soruyorum. Bunları bilebilirsek diğer ustalar ile birlikte doğru önerilerde bulunabiliriz. Bende dahil olmak üzere elimizden geldiğince ve bilgimiz tecrübemiz dahilinde yardımcı olabileceğimize inanıyorum.

ist0

Yeni Üye
Bana 4 veya 5 metreye kadar düzgün bir bilgi verebilecek cihaz gerekiyor , Bazı alanlar taşlı yapı çoğunluk düz arazi değil şuan için 40 bini geçmeyecek bir cihaz arıyorum

Yabgu

Bilgili Üye
Bana 4 veya 5 metreye kadar düzgün bir bilgi verebilecek cihaz gerekiyor , Bazı alanlar taşlı yapı çoğunluk düz arazi değil şuan için 40 bini geçmeyecek bir cihaz arıyorum
O halde size tavsiye edebileceğim cihaz Minelap GPX 5000. Pulse dedektördür. 3, 4 metrede metali kaçırmaz, kullanmayı iyi bilirseniz. Fiyatı şu aralar 35bin sanırım. Oda tünel tarzı yapıları bulabilmek için GPR sistemler olması gerek onlarda bütcenizin çok üstündeler. Kendinizde mutlaka araştırma yapın, bizzat kullanıcılara sorun cihaz almadan önce... Sağlıcakla kalın.

ist0

Yeni Üye
O halde size tavsiye edebileceğim cihaz Minelap GPX 5000. Pulse dedektördür. 3, 4 metrede metali kaçırmaz, kullanmayı iyi bilirseniz. Fiyatı şu aralar 35bin sanırım. Oda tünel tarzı yapıları bulabilmek için GPR sistemler olması gerek onlarda bütcenizin çok üstündeler. Kendinizde mutlaka araştırma yapın, bizzat kullanıcılara sorun cihaz almadan önce... Sağlıcakla kalın.
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için sizde Sağlıcakla kalın