Bu kanal işareti mı yoksa taş kesimi yarida mı kalmış?

karakartal88

Aktif Üye
KARDEŞ BU TAŞTAKİ KESİMİN YAKİNİNDA DERE VE YA SU KAYNAGİ YADA FAZLA YÜKSEK OLMAYAN SELALE İLE BAĞLANTI Lİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.

Tekboy

Yeni Üye
KARDEŞ BU TAŞTAKİ KESİMİN YAKİNİNDA DERE VE YA SU KAYNAGİ YADA FAZLA YÜKSEK OLMAYAN SELALE İLE BAĞLANTI Lİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
Cevabınız için teşekkür ederim.Evet yaklaşık 200 metre aşağısında dere var.Ve bu derenin bitiminde (kanalın 500 metre aşağısında) dediğiniz gibi fazla yüksek olmayan bir şelale var.Bu şelalenin oradan zamanında meblağ alınmış.

Tekboy

Yeni Üye
Üstadlar karakartal88 arkadaşımızdan farklı görüşü olanlarida bilmek isterim

tr46osman

Aktif Üye
bir de kanalın daralan yönünde bir şeyler var mı?

tr46osman

Aktif Üye
aga büyük bir kayadır, yığmadır, çökmüş topraktır, yaşlı ağaçtır ne bileyim işte... aynı bu şekilde benim de yer var orta boyutta taş üzerinde kanal onun yanında yazları kuruyan dere ve dereden sonra yığma büyük taşlar ve dik taşın yüzeyinde insan yüz çizimi var belli belirsiz o yüzden sordum. Şüpheli yerim böyle tepelik ara bir yerde ama küçük bir su gözü var yaz kış aşağı evlere gider ve baharda şelale yapan 1-2 yeri var tahminim geçen 2 yaz önce keşfettim. Karlı günlerden veya yağmurlardan sonra gitme fırsatım olmadı keskin dik ve ara bir yerde.

Tekboy

Yeni Üye
aga büyük bir kayadır, yığmadır, çökmüş topraktır, yaşlı ağaçtır ne bileyim işte... aynı bu şekilde benim de yer var orta boyutta taş üzerinde kanal onun yanında yazları kuruyan dere ve dereden sonra yığma büyük taşlar ve dik taşın yüzeyinde insan yüz çizimi var belli belirsiz o yüzden sordum. Şüpheli yerim böyle tepelik ara bir yerde ama küçük bir su gözü var yaz kış aşağı evlere gider ve baharda şelale yapan 1-2 yeri var tahminim geçen 2 yaz önce keşfettim. Karlı günlerden veya yağmurlardan sonra gitme fırsatım olmadı keskin dik ve ara bir yerde.
Aynen bu kayanın yaklaşık 50-60 metre güney batısında tepede bir kaya var

tr46osman

Aktif Üye
bir tane murç izi bile varsa araştırmaya değerdir ki işin gerçeği bende malzeme olsa başlayacağım gömüyü çıkarmaya da en basitinden boşluk bakmak için çubuk bile yok :))))

tr46osman

Aktif Üye
taşla oynanmış o açıkça belli de bir tek bu değildir bir yer daha vardır dikkatli araştırmak gerek çünkü burası açıkta ve kolay ki kolay yer