Bu isaretlerin hepsini YANYANA goren ve tecrube eden var mi?

Esteban74

Editör
hocam sayısal değerler ..... 70 100 10 4 .... 70* 114 =7980 ...... 7+9+8 =24 ..... 2*4 = 8 2+4 =6

bu şekildede bir değerlendirmek gerek hocam , özellikle 70 çarpan gibi öne geçmiş.

Saygılarımla.....

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
hocam sayısal değerler ..... 70 100 10 4 .... 70* 114 =7980 ...... 7+9+8 =24 ..... 2*4 = 8 2+4 =6

bu şekildede bir değerlendirmek gerek hocam , özellikle 70 çarpan gibi öne geçmiş.

Saygılarımla.....
Tesekkur ederim.
Allah cc razi olsun.
Degerlendirecegim insallah kardasim.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Kardasim,
Bu isin mektebi var amma mektebindede %5 ancak ogretiliyor.
Asil mesele tecrube.
Damdan dusenin halini damdan dusen biliyor.
Ben burasinin 2 sayfa yorumunu yaptim zaten.
Amma yorum sadece. Soylediklerime tek tek bakacaklar. Birisi veya birkaci - belki- tutacak veya hic tutmayacak.
Konuyu acmaktaki gayem; bu 4 harfi yanyana daha once goren var mi?
Varsa ona sorularim olacak.
Kisa yoldan hedefe ulasmanin anahtarini kendisinden alalim istiyorum.

Goren varsa tecrubelerini paylasirsa seviniriz.
Gormedigi halde yorum yapmak isteyende yapsin insallah. El elden tecrube tecrubeden her zaman ustundur.
Bazi konulari da acemi kardaslarimizin yorumundan cozdugumuzde oluyor.
Bizim gormedigimizi goruyor, biz bir yere takili kalip asamadigimizdan gozlerimiz onu gormuyor.
Yorum yapmak isteyen yapsin
Problem yok insallah.
Bu konuyu genele actik ki herkes gorsun istedim. 20 senedir ilk kez gordum bu yanyana 4 harfi. Her zaman ele gecmez. Arsivde yer etsin. Seneler sonra bir kardasimiza da lazim olabilir.
Estağfurullah ustam
Ben işin espritüel tarafından yanaştı m
Latife benimkisi :)
Umarım yanlışa meal vermişimdir
Sevgiler ...

mayhem

Co Admin
Co Admin
Hemen altında oda olabilir. OP. DUA . p-ı --- n --- <I kapalı alan D .

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
S.A ustam müsaadenizle birazcık değerlendirmek istiyorum yazıyı. Benim kanaatime göre yazı semitik ve hellen alfabeleri karışık ile yazılmış olmalı. Bu durumda bu yazıyı omicron rho iota delta ve ya alpha (orid ya da oria) olarak okumamalıyız. Semitik ve hellen alfabelerine göre okuyacak olursak ki her iki alfabe tarih olarak birbirine çok yakın, o zaman ayin koppa zeta res ve ya ros (akozres, akzer, akozere ya da akzere) olarak okumalıyız. Eski halk dilinde akzer sarı toprak ve ya altın toprak anlamına gelmekte bununla bir alakası var mı bilmiyorum ama bu şekilde de bakmanı tavsiye ederim. Çevrede sarı toprak ve ya benzeri bölge var mı? Saygılar hayırlı forumlar.

BulursamKader25

S.A ustam müsaadenizle birazcık değerlendirmek istiyorum yazıyı. Benim kanaatime göre yazı semitik ve hellen alfabeleri karışık ile yazılmış olmalı. Bu durumda bu yazıyı omicron rho iota delta ve ya alpha (orid ya da oria) olarak okumamalıyız. Semitik ve hellen alfabelerine göre okuyacak olursak ki her iki alfabe tarih olarak birbirine çok yakın, o zaman ayin koppa zeta res ve ya ros (akozres, akzer, akozere ya da akzere) olarak okumalıyız. Eski halk dilinde akzer sarı toprak ve ya altın toprak anlamına gelmekte bununla bir alakası var mı bilmiyorum ama bu şekilde de bakmanı tavsiye ederim. Çevrede sarı toprak ve ya benzeri bölge var mı? Saygılar hayırlı forumlar.
Maşallah Kardaşıma.:244:

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Ekli dosyayı görüntüle 209193

Selamun Aleykum,
Kardaslarim,
Bu basbelasi isaretlerin tamamini yanyana goren var mi?
Tecrube eden var mi?
İs nereye, nasil gidiyor??
Abi selamlar belki şimdi gerekli değil ama ben yinede sana bunu açıkliyim daha sonra belki lazım olur arşivine ekle✌?

Resimdeki yazının okunuşu Oria dır. Oria bu kelimeyi açarsak yunanca karşılığı olarak bize limit veya sınır der.Yani biz bunu en son nokta gibi düşünebiliriz.En son nokta burasıdır.Diğer bakış açısı sınırları gibi düşünelim.

Son düzenleme:

BulursamKader25

Abi selamlar belki şimdi gerekli değil ama ben yinede sana bunu açıkliyim daha sonra belki lazım olur arşivine ekle✌?

Resimdeki yazının okunuşu Oria dır. Oria bu kelimeyi açarsak yunanca karşılığı olarak bize limit veya sınır der.Yani biz bunu en son nokta gibi düşünebiliriz.En son nokta burasıdır.Diğer bakış açısı sınırları gibi düşünelim.
Tesekkur Ederim,
Allah cc razi olsun Kardasim.

Valla konuyu unutmusum.
Hemen hatirlayamadim.
Bu yazi Konya sinirlari icindeydi.
Gidememistik...

Benim sevdigim bir huyum var:
Benimle direkt alakali olmayan hicbir isi takip etmem. Sormam bile. Sonucu ne olmus ne yapmislar? Hic merak etmem. Zira ne olduysa, Allahin takdiridir.
Burasinida sormadim.
Ne yaptilar bilmiyorum.

Evet takipci degilim,
Lakin ayni delikten ikinci kez de sokulmam. :)))
Yaptigimiz iş ciddi iştir.
Çocuklarla,
Cocukca davrananlarla isimiz olmaz.
Herkesin yolu bahti acik olsun.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Kardasim,
Bu isin mektebi var amma mektebindede %5 ancak ogretiliyor.
Asil mesele tecrube.
Damdan dusenin halini damdan dusen biliyor.
Ben burasinin 2 sayfa yorumunu yaptim zaten.
Amma yorum sadece. Soylediklerime tek tek bakacaklar. Birisi veya birkaci - belki- tutacak veya hic tutmayacak.
Konuyu acmaktaki gayem; bu 4 harfi yanyana daha once goren var mi?
Varsa ona sorularim olacak.
Kisa yoldan hedefe ulasmanin anahtarini kendisinden alalim istiyorum.

Goren varsa tecrubelerini paylasirsa seviniriz.
Gormedigi halde yorum yapmak isteyende yapsin insallah. El elden tecrube tecrubeden her zaman ustundur.
Bazi konulari da acemi kardaslarimizin yorumundan cozdugumuzde oluyor.
Bizim gormedigimizi goruyor, biz bir yere takili kalip asamadigimizdan gozlerimiz onu gormuyor.
Yorum yapmak isteyen yapsin
Problem yok insallah.
Bu konuyu genele actik ki herkes gorsun istedim. 20 senedir ilk kez gordum bu yanyana 4 harfi. Her zaman ele gecmez. Arsivde yer etsin. Seneler sonra bir kardasimiza da lazim olabilir.
Ben olaya böyle bakmamistim ???
@R00T usta hep senin su biraktigin tepkime yüzünden ?

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ben olaya böyle bakmamistim ???
@R00T usta hep senin su biraktigin tepkime yüzünden ?
Kamhi ustam ben ne edem sadece okuduğumda aklımda ilk geçen tepkiyi tıkladım.Ne edeyim .
Greek eski hellenistik veya roma dilini bilmem ama proflar bile okuyamuyorlar.
Şimdilerde yapay zekaya Roma greek alfebe ve sembolleri yükleyip mezar yazıtları stel yazıtlarını hazine yazıtlarını okutuyorlar.
Ve bu yapay zeka baya başarı göstermiş bilim adamlarından öndeymiş.
düşünün ki bilim adamları bile bu define yazıtlarını pek çözemiyorlar.
Zor konu yani .Ben yine definecileri başarılı görüyorum.