bu işarete yorumunuz ne olur

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
BulursamKader25
Benim sana bu hususta gülmemi bırak irdeledigim oldumu hiç, sen yerini çoktan aldın benim listede. Allah nasip eder gidebilirsem resimlerim yeri.

Yinede uyumazsan itikatına güvenrim resimsiz bir ön eleştirini geç sen. Nedir nasıl olur, resimlerde gelir inşallah.

Alındıgını sanmıyorum. Hatta alınmadı diyelim.

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25
Benim sana bu hususta gülmemi bırak irdeledigim oldumu hiç, sen yerini çoktan aldın benim listede. Allah nasip eder gidebilirsem resimlerim yeri.

Yinede uyumazsan itikatına güvenrim resimsiz bir ön eleştirini geç sen. Nedir nasıl olur, resimlerde gelir inşallah.
Yok ustam irdeledigin de olmadi,
Senin icin yazmadim zaten.
Okuyunca biyik altindan gulen olursa diye yazdim.
Resim olursa daha net sonuclar almak mumkun.
On islem yapinca yazarim insallah.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Yok ustam irdeledigin de olmadi,
Senin icin yazmadim zaten.
Okuyunca biyik altindan gulen olursa diye yazdim.
Resim olursa daha net sonuclar almak mumkun.
On islem yapinca yazarim insallah.
Şeytan var denince inanan Allah var denilince inanmayanların sayısı çogalıyor ondan bıyık altından gülenler olur.
Zamanında Hacca çok gitmek isteyen biri vardı

Lakin parası yoktu. Bu senede hacca gidemezsem eşimi boşayacagım diye yemin etmişti.
Nitekim Hacılar yola çoktan çıkmış o gün Mübarek topraklara adım atmışlardı.
Fakir adam hem eşi üzerine olan yemini hemde Sevgiliye olan hasreti için aglıyordu.
O gün bu fukaranın yanına gelen kişi bir kapı açıp bu adamı parasız pulsuz istedigi yere göndermişti bile, diger Hacılarla aynı anda görevini yerine getirmiş dönmüştü.

Eve gelince eşi inanmadı Boşanmak için Kadıya gitti. Fukara şahitleri oldugunu hatta gelecek hacılara verdigi emaneti dahi oldugunu söylemiş kendini savunmuştu.
Kadı dahi inanmamış mahkemeyi her şeye ragmen ertelemişti.

Nitekim mahkeme sonunda bu fukaranın bir anda Hacca gittigi ve Hac görevini yerine getirdigi sahitlerle ispat edilmiş. Kadı eşini boşamıştı. Sonrası Bu Kadının hikasi uzun Tabii.
O günün şartlarıda 40 günlük yol bir anlık bir demlik yol olmuştu Fukaraya ! Buna hikaye dedigime bakmayın gercek yaşanmış olaydır. Uzun olmasın diye İsimler üzerinde durmadım.

Demem o ki bizdekiler şu an elimzde bir cihazla anlık bir birimizle konuşup aynı anda görüntümüzü karşının gördügüne inanırda;

Sanal olmayan Gerçege güler gecerler. Tabii Bunu anlamak için çok şey gerek bunu ne becerebilirler nede yolunu yordamını ögrenmek için çaba sarfetmezler. İman sadece dilde olunca aglanacak haline gülen çok olur !

Son düzenleme:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Bende magra çok Enişte hangi birini örnek alacaksın )))

Benim burda aradıgım Para Kasası
miktar 60 okka Altın.
...
Bu paranın sahibi 100 yıl kadar önce geliyor, yanına bu köyden adam alıyor.
Adamlar kazma kürek balyoz ne varsa at arabasına yüklüyorlar.
Amaaa gelen adam tüm bunlara ihtiyaç yok diyor geri indiriyor.
Yanına aldıgı bir ip ve bir cekiç.
Kış ayında çıkmışlar yola adam oraya varmadan soguktan donup ölmüş. Köylüler yeri ögrenememiş malisef adamıda getirip köy mezarlıgına defnetmişler mezar hala duruyor ayrı bir yerde. Bu bir rivayetti.
...
Not magra burda nişan içinde olmadıgı kesin bilgi
kısa ve net bir video çok işe yarayacaktır

çok çakaldır bunlar bu tip durumlarda adam sınarlar
dikkat et asla inanma

ırmak kenarına sıfıra yakın yerde 7 metre kuyu olur mu soruyorum sana
işte böyle bir yerde ip getirip geleceğiz diyen ermeni duydum ben

R00T

Profesyonel
Co Admin
civi son işaretmi derken bana magra bu işaret ve birde yere çakılı çivinin bulunması gerektigi söylenmişti ayrıntı yok yani.
Civi duruyor olsaydı gözükmemesi mümkün degildi.
Bunların hepsi kayalıgın zirvesi düz bir yer.
Magra kayalıgın ortasına dogru yere cakılı civide ucuruma yakın

Zaten bu kayalıgın her yanı ucurum.
En az abartısız 30 metre ucurum kayalık

Magrayı yorumlarda eleyelim magrada degil mal bu kesin bilgi dışarda bir yerde
Kayada çakılı olan uçurum baş tarafında ucunda yani.Bu uçurum 30 metre diyelim .yerden yukarı 9. metrede iki kişi sığacak kadar açık mağara var.Malzeme nerde.??
MAlzeme iki seçenekli 1. yüksek durum üstte çakılı olanın altında uçurum baş tarafında saplı olanın altında 2 metre kadar.
1. zayıf ihtimal üstten .p sarkıt yada mağaradan sarkıt nereye değiyorsa ağırlık bağlanan ip zeminde.Orası.Mezar artı gömü.

SUSMUŞ35

Member
ustam sadece beyin fırtınası yapıyorum olabilirliği tartışılr kar kış kıyamet dedin adam kazma kürek yok dedin çekiç ve ip diyorsun sadece elimizde ne kalıyor toprakda değil1 kar tutan yerde değil 2 yana aranan yüzde 99 duvarda ya uçurum duvarı yada sen ne kadar mağra elendi desende mağara duvarı ip ya uçuruma sallamak için yada çividen bir doğru çekmek için ip 15-16 metre diyosun çiviyi merkez nokta sayarsak mağara 15-16 metre varmı yoksa büyük ihtimal uçurumda
ustam elimizde olanları ve olabilecekleri yazdım eğer bir faydam dokunursa ne fayda

deli firat

DOĞACI
Ağa işaretin olduğu yerin üç tarafı uçurum tek giriş üsten işaret ufak mağaraya bakar çakılı civi paralelinde burda aşagıya dereye inen dik engebeli dar bir kanyon olmalı çok dar ve tehlikeli ama aradığın orda olmalı

Turko

Uzman
Bende magra çok Enişte hangi birini örnek alacaksın )))

Bu konudada magra varr ))) bu işaretin 7 metre karşısı Evet Magra.

Lakin aradıgım magrada degil bu kez )))

bu işaretin karsışı magra 7 metre önü,
16 adım gibi arkasındada yere kayaya çakılı çivi var.
Yani civiyle magra arasında yukardaki resimdeki işaret var Dikili taşta.
Benim burda aradıgım Para Kasası
miktar 60 okka Altın.

Bu paranın sahibi 100 yıl kadar önce geliyor, yanına bu köyden adam alıyor.
Adamlar kazma kürek balyoz ne varsa at arabasına yüklüyorlar.
Amaaa gelen adam tüm bunlara ihtiyaç yok diyor geri indiriyor.
Yanına aldıgı bir ip ve bir cekiç.
Kış ayında çıkmışlar yola adam oraya varmadan soguktan donup ölmüş. Köylüler yeri ögrenememiş malisef adamıda getirip köy mezarlıgına defnetmişler mezar hala duruyor ayrı bir yerde. Bu bir rivayetti.

Neyseki mezar taşındaki isimden yola çıkıp Yunanistandaki akrabalarını bir şekilde buldum. Adamın mezarını göstermem karşılıgında yeri söylediler.
Her tarafı ucurum olan kocaman bir kayalık, yere çakılı civiyi ve bu işareti gelen adamlarla aradıysakta bulamadık.

Uzun bir seriven bu aslında.

Neyseki iki üç yıl önce bu işareti ve yerinden cıkarılmış civinin tam yerini buldum.

Adamlarla irtibatım kesildi tabi.
işaretleri yeri bulduktan sonra nasıl hareket edecegim söylenmemişti. Sordugumda yanındayız zaten denildi geçiştirildi. Ama bu gelen torunlarında yanında sadece ip ve cekiç vardı.
Durum bu.
Yani bu işaretten cıkaracagımız kasanın yönü Aga !

Baktıgında çok tahrip olmuş belki tarif edilen işaret olmasaydı işaret bile demezdim buna lakin bire bir tarife uyuyor.

Not magra burda nişan içinde olmadıgı kesin bilgi
Yazmayayım dedim ama uç gündür içim içimi yiyor deli dersin diye . Fotoğrafa göre sol da güvercinin baktığı yönde alnı düz kesilmiş insan boyundan yüksek ce bir kaya , düz kesilen alnın üzerinde yüz işlemesi var aynı böle belli belirsiz yukardaki fotoğraf gibi . 150 okka civarı o belli belirsiz yüz ün arkasında . Bu bahsettiğim alnı traş lanmis düz kesilmiş yere yukardaki fotoğrafa göre sağ alt çapraz da 100 metre kadar geride atlı asker mızrak tutar vaziyette olacak mızrak ucu oraya bakar vaziyette . Medeniyet işi yazılı çizili belgesi var Allahtan elimde ( çaktırma )