Bu işarete daha önce denk gelen oldu mu ?

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
O kayaya sirtimi verip argemi o sekilde yapardim ben. Tekrar ve de son kez soyluyorum. Siddetle dikkate alinmasini oneriyorum😄

kanije

Bilgili Üye
İsaret şamdan isaretidir.
Genelde kullanilan yedi kollu isarettir.
Burda 3 kollu yapmis.
Yedi kollu isaret kilise isaretidir.
Uc kollu olanda mezardir.

Ak Sakallı

Member
6. Maddede söylediğin doğru hocam taşın üstüne doğru çıktığında kayalık düz bir alan var yalnız oranın malzemesi alınmış. Taşın hemen altından dere akıyor. Taşın altında 4*4 oda veriyor çubuk ama güvenemedim açıkçası
buna çok benzer tecrübe var kardeşim. Fotoğrafı inceleyin ve oda tesbitiniz muhtemelen doğru. Oda içerisinde ya da dışında mezar da olmalı.
Eğer oyma doğru ve işçilik varsa o istikamette fazla uzak olmayan mesafede bir işaret arayın. Bulursanız orada kuyu olma ihtimali çok yüksek. Boş bir su kuyusu değil mahzene gidebilecek bir kuyu. Çok iyi bir çubukçu kanaatimce çözer burasını.
hayırlı bereketli nasipler olsun tabi izinli olmak kaydıyla

Ekli dosyalar

Bluecat

Member
Bana kalırsa define ile falan alakası yok.. İşaret çok eski görünümde ve bence bu göksel bir fiügürün sembolize şekli bana daha çok kartal takım yıldızının sembolik tasviri gibi geldi..yani bir inanç kültü ya da buna bağlı bir klan kavim topluluk arması olabilir.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Bana kalırsa define ile falan alakası yok.. İşaret çok eski görünümde ve bence bu göksel bir fiügürün sembolize şekli bana daha çok kartal takım yıldızının sembolik tasviri gibi geldi..yani bir inanç kültü ya da buna bağlı bir klan kavim topluluk arması olabilir.
Tek basina olsa olur. Ama tabanda ki oyma ve akar bu savi curutur usta, bilgine.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Çapa model haç işareti, biraz farklı vurgu yapilasada şamdan da benzer görevi görebilir. Mezar ile alakalıdır. Kilese ile bağıntılı kişilere ait mezar odası aranmalı.

Sezo

Member
buna çok benzer tecrübe var kardeşim. Fotoğrafı inceleyin ve oda tesbitiniz muhtemelen doğru. Oda içerisinde ya da dışında mezar da olmalı.
Eğer oyma doğru ve işçilik varsa o istikamette fazla uzak olmayan mesafede bir işaret arayın. Bulursanız orada kuyu olma ihtimali çok yüksek. Boş bir su kuyusu değil mahzene gidebilecek bir kuyu. Çok iyi bir çubukçu kanaatimce çözer burasını.
hayırlı bereketli nasipler olsun tabi izinli olmak kaydıyla
Tespit edilen oda aşağıda çizdiğiniz yönde evet. 2 metre kazı yapıldı 2 tane dikkatimizi çeken taş çıktı. Şu an kazı yapılmıyor çok sert bi yapı cıktı

Ekli dosyalar