Bu haçlar ne anlatiyor?

poseidon2023

Uzman
Son düzenleme:

TALİSMAN

Member
Ekli dosyayı görüntüle 256526

Ekli dosyayı görüntüle 256527
Bu magradaki iş ayrı işaretledigim ayrı kurşun olan ayrı
Bilgiler için teşekkür ediyorum ustam.
Bu tesbitlere göre işlem yaptık diyelim, istenilen derinleğede indik. Lahitleri bulma şansımı tecrübelerinize göre yüzde kaçtır. Sadece bu bilgilerle işlem yapılırmı?
Ayrıca haçlarla bu yerlerin bir ilgisi yok mu diyorsunuz. Haçlar mağarayımı işaret ediyor acaba? Kurşun bulduğum yer yüksekte düzlük bir yer. 70 yıl önce içinden kül çıkan küçük küp bulunmuş. Şuan yaşlı olan birinci ağızdan dinlemiştim. Bunlar o bölge için de lahitlerimi işaret eder?

poseidon2023

Uzman
her şey senin elinde cubugu kullanıp tespit etmene baglı yada cubuk yada makina destegi alın

hacların nerden cıktıgını bilmedigin için anlamı yok

magra ayrıntılı resim cekersin bakarız kurşunun bulundugu yer ayrıntılı resim küpün cıktıgı yer resim

diyer türlü ugraşmanın anlamı yok ola bilir vardır bunlara gerek yok resme araziye bakar oda mahsen mezar merde gösteririm sende tespit eder calışırsın bu bukadar

TALİSMAN

Member
her şey senin elinde cubugu kullanıp tespit etmene baglı yada cubuk yada makina destegi alın

hacların nerden cıktıgını bilmedigin için anlamı yok

magra ayrıntılı resim cekersin bakarız kurşunun bulundugu yer ayrıntılı resim küpün cıktıgı yer resim

diyer türlü ugraşmanın anlamı yok ola bilir vardır bunlara gerek yok resme araziye bakar oda mahsen mezar merde gösteririm sende tespit eder calışırsın bu bukadar
Teşekkür ederim ustam.
Kendi bildiğin ve benim işaretlediğim yerlerle ilgili çubukla çalışma yap diyorsun. Bu bölge ile ilgili olarak, son sorum şu olacak, bölge olarak ben bugüne kadar hep fakir bir bölge diye gördüğüm yerlerdi. Bu haçların ışığında ve sizin gözlem ve tecrübelerinize göre uğraşmaya değer, değerli yerlermidir???

poseidon2023

Uzman
odalar tek olmaz en az üç tane lahit mezar buda en az üç tane

oda yan yana sıralıda olur bir birine gecmelide

lahit üç tane yan yana olur mezar gibi aralarındaki mesafe deyişir Rabbim nasip ederse görmeyi birini alip diyerlerini bırakmazsın zaten

odalarda mazeme güzeldir oda da cünkü manzaralı yüksekte kimler kalır zenginler

lahit üzerindeki kabartmaya göre deyişir buda üste zirvede kaliteli yani

sana ogluna torununa torununu torununa yeter desem

TALİSMAN

Member
odalar tek olmaz en az üç tane lahit mezar buda en az üç tane

oda yan yana sıralıda olur bir birine gecmelide

lahit üç tane yan yana olur mezar gibi aralarındaki mesafe deyişir Rabbim nasip ederse görmeyi birini alip diyerlerini bırakmazsın zaten

odalarda mazeme güzeldir oda da cünkü manzaralı yüksekte kimler kalır zenginler

lahit üzerindeki kabartmaya göre deyişir buda üste zirvede kaliteli yani

sana ogluna torununa torununu torununa yeter desem
Ustam buyerleri boyunu aşar dediğin yerler içinmi söyledin yoksa kırmızı topraklı balıksırtlı yer içinde geçerlimi?

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Tesadüfen 2 resme baktım 2 inci resim resmi cektigin yerde sağındaki kayalık oralarda kaya mezarına uygun yer varmı sen onu de hele
Mezar varsa burda en ideal yer kayalık ve kayalığın üstü
Eski yerleşim yerinin köye doğru olan tarafı deyil sol tarafına doğruda araştırma yap
Muhakak birşeyler bir iz bulacaksın

TALİSMAN

Member
tesadüfen 2 resme baktım 2 inci resim resmi cektigin yerde sağındaki kayalık oralarda kaya mezarına uygun yer varmı sen onu de hele
mezar varsa burda en ideal yer kayalık ve kayalığın üstü
eski yerleşim yerinin köye doğru olan tarafı deyil sol tarafına doğruda araştırma yap
muhakak birşeyler bir iz bulacaksın
ustam en son resme bak. Direk kayaliği çekmişim. çok eskiden açilmiş olduğu düşündüğüm mağara görünüyor
buranin google eart ünüde ekliyorum.Ekli dosyayı görüntüle 256625