Bu Fotoğrafta Gördüğünüz Kayda Değer Birşey Var Mı ?

PReSCoLD

Yeni Üye
Arkadaşlar sormak istediğim resim ilk resim, diğerleri bu kayaya 200 metre yakında
Bölge Doğu Anadolu, zamanında ormanda yangın yolu açmak için tarumar etmiş kepçeler, sizce ne için kullanılmıştır bu taş ?

PReSCoLD

Yeni Üye
Buranın eskisini bilenler kral ile kraliçe diye rivayet eder, 30 ton dan bahsederler, tabi bunların hepsi şehir efsanesi :)

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
çokcası ayin.tören. merasim alanına benziyor.. alan yıkılmış bozulmuş dağılmış.. çevrede yaşam veya yerleşim alanı ve başka işaretler ara ...

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
El işçiliği değil. Kayanın üzerinde birşeyler fosilleşmiş. Büyük ihtimalle zamanında sular altındaymış diye düşünüyorum.

PReSCoLD

Yeni Üye
El işçiliği değil. Kayanın üzerinde birşeyler fosilleşmiş. Büyük ihtimalle zamanında sular altındaymış diye düşünüyorum.
Üstadım burası şehirin en yüksek yerlerinden bir yer, o yüzden su altında olacağını sanmıyorum

Çevrede yaşam belirtileri olan yerler var, 2016 da buraya çok yakın bi yerin konusunu açmıştım zaten ama sanırım eski konular silinmiş. Hatta @Sedegor usta büyük bir yığma mezar yeri göstermişti. ama işçiliği aşırı zordu.
Aynı bölgede çok yer var ama hep harap olmuş.

Tüm ustalara yorumları için teşekkürler.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Üstadım burası şehirin en yüksek yerlerinden bir yer, o yüzden su altında olacağını sanmıyorum

Çevrede yaşam belirtileri olan yerler var, 2016 da buraya çok yakın bi yerin konusunu açmıştım zaten ama sanırım eski konular silinmiş. Hatta @Sedegor usta büyük bir yığma mezar yeri göstermişti. ama işçiliği aşırı zordu.
Aynı bölgede çok yer var ama hep harap olmuş.

Tüm ustalara yorumları için teşekkürler.
Dağlardaki kayalarda deniz fosilleri bulunması olasıdır ve çok rastlanır çünkü zamanında çoğu sular altındaymış.