Bölgeden yeni fotoğraflar.

RONİN

Member
Hatırladım bu konuyu,
ne yaptınız burada,
diğer odayamı geçtiniz, yoksa başka bir mezar daha mı buldunuz,
örnek teşkil edici bilgilendirme yaparsanız çok seviniriz,
bizde hafızalarımıza kazımış oluruz böylelikle.
Başka mezar bulduk ustam, görsellerdeki alanın 20 metre kadar kuzeyinde. Çubukla alan taraması yaparak zeminaltı mezar tespiti yaptık, birbuçuk metre kadar sonra kapak taşıyla karşılaştık, cihazla değerli tespiti yaptıktan sonra manilayla kapağı kaldırıp kısa bir tünelden odaya geçildiğini farkettik. Gaz zehirlenmesi de yaşamadık demeyeyim, kendimize gelmemiz birkaç saatimizi aldı. Bu tür alanlarda çalışma yapacak tüm arkadaşlara tavsiyemdir, gaz zehirlenmelerine dikkat edin. Eğer biraz daha fazla solumuş olsaydık muhtemelen ölecektik. 60*60 ebatlarındaki küçük tünelden mezar odasına geçiş yaptık. Nasibimizi aldık şükür. Bölgede tespit ettiğim iki tane daha zeminaltı mezar odası var, yazsonu Allah'tan mani gelmezse onları da açacağım. Gece çalışma yaptığımız için fotoğraflama yapamadım ama diğer çalışmaları anbe an kayda alıp sizlerle paylaşacağım.

Karabulut

Operatör
Başka mezar bulduk ustam, görsellerdeki alanın 20 metre kadar kuzeyinde. Çubukla alan taraması yaparak zeminaltı mezar tespiti yaptık, birbuçuk metre kadar sonra kapak taşıyla karşılaştık, cihazla değerli tespiti yaptıktan sonra manilayla kapağı kaldırıp kısa bir tünelden odaya geçildiğini farkettik. Gaz zehirlenmesi de yaşamadık demeyeyim, kendimize gelmemiz birkaç saatimizi aldı. Bu tür alanlarda çalışma yapacak tüm arkadaşlara tavsiyemdir, gaz zehirlenmelerine dikkat edin. Eğer biraz daha fazla solumuş olsaydık muhtemelen ölecektik. 60*60 ebatlarındaki küçük tünelden mezar odasına geçiş yaptık. Nasibimizi aldık şükür. Bölgede tespit ettiğim iki tane daha zeminaltı mezar odası var, yazsonu Allah'tan mani gelmezse onları da açacağım. Gece çalışma yaptığımız için fotoğraflama yapamadım ama diğer çalışmaları anbe an kayda alıp sizlerle paylaşacağım.
Hayırlı olsun

Ensar 02

Yeni Üye
Öncelikle tebrik ederim ustam, hayırını görün inşaallah .
bilgi paylaşımı için de ayrıca teşekkür ederiz.
Ustam odayı bulma aşamasın da çubuklarla beraber başka bir sistem kullandınız mı ?
Çünkü bir görüşe göre, içinde altın olan odanın yada mezarın üstünden geçsen de işaret alamazsın deniliyor.
ve, girişi de çubuklarla mı buldunuz?

RONİN

Member
Öncelikle tebrik ederim ustam, hayırını görün inşaallah .
bilgi paylaşımı için de ayrıca teşekkür ederiz.
Ustam odayı bulma aşamasın da çubuklarla beraber başka bir sistem kullandınız mı ?
Çünkü bir görüşe göre, içinde altın olan odanın yada mezarın üstünden geçsen de işaret alamazsın deniliyor.
ve, girişi de çubuklarla mı buldunuz?
Teşekkür ederim ustam, Allah razı olsun. Söylediğiniz şeyin asparagas bir söylenti olduğunu öğrenmiş oldum veya kullanılan çubuğa göre de değişiklik gösteriyor olabilir. Ekstra bir materyal kullanmadım, gümüş alaşımlı alüminyum çubukla tespit yaparak işleme başladım.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Teşekkür ederim ustam, Allah razı olsun. Söylediğiniz şeyin asparagas bir söylenti olduğunu öğrenmiş oldum veya kullanılan çubuğa göre de değişiklik gösteriyor olabilir. Ekstra bir materyal kullanmadım, gümüş alaşımlı alüminyum çubukla tespit yaparak işleme başladım.
Yani tüm tezleri çürüttünüz bravo.....👏👏👏

RONİN

Member
Yani tüm tezleri çürüttünüz bravo.....👏👏👏
Ustam sizler de iyi bilirsiniz ki çubuk ve cihaz kullanımı teorikte öğrenilir, pratikte pekiştirilir. Arazide kullanımda bildiğiniz herşeyi unutturabilir. Elimde çok güzel bir zeminaltı nekropol alan daha var, çalışmaları kayıt altına alacağım, sizlere de bilgi aktarımı yaparım.

Bilgi paylaştıkça güzeldir...

Ensar 02

Yeni Üye
Ustam bilgi için çok teşekkür ederim, bu önemliydi, çünkü çoğu Ustalar bile böyle inanmış ve farklı yollar peşine düşmüştür.
Ayrıca neticeye varmış olmanız beni çok mutlu etti.
Çubuk hakkında şüpheye düşenlere iyi bir örnek olur.
şimdi müsaadenizle bir şey daha sormak istiyorum.
Ustam, kapalı ve hava almayan oda,mahsen veya mezarlar kendini kopyalıyor, yani etrafın da başka odalar da çizdiriyor. bunu ben de yaşıyorum,
bulduğunuz odada sizde de oldu mu,? olduysa bunu yine sade çubuklarla mı yoksa ek bir sistemle mi aşıyorsunuz, ve Çubukları yalın mı, yoksa plâstik kundak vs. kullaniyormusunuz ? teşekkür ederim.