Bilmiş Bilmeyenler :)

LaTahzeN

Member
cozdum olayı bitane abi var ya devamlı vıdeolar cekıyo anlatıyoda anlatıyo garip bi sivesi var o abiden bahsediyo sanırım :)

LaTahzeN

Member
yook yok isime gerek yok şahıs beli zaten :)

Loresima

Engellendi
Sedegor her sohbette baska bir nikta cikiyor kaplumbağa zeminde bir karista çıkmış biraz altında doğru birkaç kazmadan sonra gaz çıkmış kaplumbağayida bırakıp kacmislar ben anlamam bu gaz işinden de korkutmus baya iki kademede itiliyor buraya bir kademe 7 metre rahat vardır birisi beni bu daha oraya kimse sokak az diyor diğeri emekli olup ailesine maaş bırakmak istiyor başına birşey gelirse küçük bir yer yabancı sokmazlar koydekilerde belli müjde alanlar var kendini kalkindiracak kadar büyük yerlerin ikiside duruyor kısmet kimin bilinmez
terazinin olduğu mezar alanı iki tepeye çıkış var güney yönü mağara batı yönü yunan komutanın malını aradığı tepe
konuyu işgal ettim kusuruma bakmayın

Loresima

Engellendi
eylül gaz çıkan yere devam et! Önce havalansın bir kez daha yine gaz birikmiştir. Sonra alın ordaki neyse ama az değil emin ol!
toprak çöktü sedegor önce o boşaltılacakki aynı noktaya gelinsin beni aşıyor biliyorsun düzenek kuracak ayarlama yapmaya çalışıyorum derin ve yamaç bakalım bahara kalır artik

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
terazi işaretinin ölçüleri çok önemli terazi devlet malını simgeler tüccarla ilgisi alakası olmayan 120 altın işaretinden en önemlilerindendir tarazi her zaman kuzeyi der asla şaşmaz kefelerinin vede kolun uzunluğu aranacak alanı metrekare cinsinden verir derinlik 3 metreyi geçer izmit sakarya bursa muhitinde çok raslanır kesin ve net çözümü ölçüyle handese tekniği ile bulunur adım paydası 55 dir terazinin kolu kuzeyi gösterir 55 adım kuzeye sayıldıktan sonra kefelerin ölçüsü lolan tekniği ile bulunur arazide karşılığı olan yer adımlanır merkeze alınıp üçgen yapılır geri kolay iş

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
ÇALKAYA 28 ustam terazinin bulunduğu yer hakkında malumatım var biraz! Tepenin eteğinde düz yere palalel şekilde Terazi zirveye doğru patika yol üzerinde bir yapı bulundu

Yapıda örme iki oda tabanda kablumbaga var! Metan gazı ekibe bıraktırmış korkmuşlar.

Diğer karşı tepede ise gelen bir Rum asker bir şeyler arayıp gitmiş ama büyük olasılıkla bu yarım kalan yeri aramış

Yani yer çözüldü!

Son düzenleme:

Loresima

Engellendi
terazi işaretinin ölçüleri çok önemli terazi devlet malını simgeler tüccarla ilgisi alakası olmayan 120 altın işaretinden en önemlilerindendir tarazi her zaman kuzeyi der asla şaşmaz kefelerinin vede kolun uzunluğu aranacak alanı metrekare cinsinden verir derinlik 3 metreyi geçer izmit sakarya bursa muhitinde çok raslanır kesin ve net çözümü ölçüyle handese tekniği ile bulunur adım paydası 55 dir terazinin kolu kuzeyi gösterir 55 adım kuzeye sayıldıktan sonra kefelerin ölçüsü lolan tekniği ile bulunur arazide karşılığı olan yer adımlanır merkeze alınıp üçgen yapılır geri kolay iş
teşekkür ederim yorumunuz için buradaki bütün işaretler kuzey bahsettigiz bolgeler icinde yer alıyor. diğer yer çoğu kişinin malumu olsada teraziyi bilen yok toprak altında su anda incelemeye gittiğimde dikkate alacağım söylediklerinizi tekrar tesekkurler

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
kazılmış enaz 4_5 metre derin 8x8 yer varmı yoksa malı öyle kolay alamazlar aynı zamanda külçe altındır

Loresima

Engellendi
kazılmış enaz 4_5 metre derin 8x8 yer varmı yoksa malı öyle kolay alamazlar aynı zamanda külçe altındır
isaret e yakın mesafe dersen yok köstebek gibi eselenmis etraf köylüler tarafından onlarda isaret e çok yakın değil uzak mesafe dersen bilmiyorum çok uzun zaman oldu geniş kapsamlı dolasmayali

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
o köyde 18 adet işaret daha var ayna halka tavuk koltuk delikli taş 3 ulu ağaç evliya mezarı iki ana yol çatalında mezar enbüyük tepede tek mezar