bilgisi olan varmı ?

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kardeşim benim tşk ....... insanların maddi olmasından çok manevi bir varlık olduğunu ÇOK İYİ BİLİRİM demişsin .... burayı bana birazz açarmısın

sepetkaya

Editör
s.a bu konuda tecrubesine guvendiGim bir kac ustami goremedim.... umuyorumki dikkatlerinden kacmistir... degerli kon sahibi arkadasim, dini islam geregi cinlere tabiki inqniyoruz... bu konu ustamin dedigi gibi cok karisik ve tehlikeli... dikkatli cumle kurmak gerek... senin olayina inanada var inanmayanda... bence b konuda tam bir bilgi sahibi olmadan haraket etme... bi arkadas konuna cinlerin parasi sogan diye yazmis... bu gibi yanlis bilgilerede mahal verme. cin konusunda benimde eksik bilgim oldugundan konuna birsey yazamiyorum k.bakma...hala bu konuyu uzun zamqndir arastirdigim halde. dikkatli ol... bol bol oku.. rabbim varsa bir rizkn ve nasibin verecektir insallah... konuyu guncel tutar durumlardan haberdar edersen svinirim... kal salcakla.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sepetkaya eyvallah kardeşim ...cinler konusun da %70 ila 80 konuya sahibim . bu geri kalan %20 lik veya 30 luk kısım da beni nekadar uğraştıracak bilmiyorum ama sınırsıza yakın 1 ilim çözemediğim ayıklaya madığım çok şey var aşşağı yukarı hergün yeni 1 şeyler öğrenmeye çalışıyorum . öyle soğan kabuğu sarımsak kokusu veya başka 1 şeyi çok ilim diye almıyorum zaten ama çok dışarıdada tutmuyorum ..... alakana teşekkür ederim saygılar

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
kardeşim benim tşk ....... insanların maddi olmasından çok manevi bir varlık olduğunu ÇOK İYİ BİLİRİM demişsin .... burayı bana birazz açarmısın
Bunu sadece ben değil hepimiz biliriz. Herkes fikir yürütebilir bu konuda. Benim kast ettiğim maddi yani somut olarak; insanları görürüz, onlara dokunuruz, seslerini duyarız, manevi yani soyut olarak; birbirimizi severiz, sayarız en önemlisi inanırız... Bedenen maddiyiz. Bir maddeden var olmuşuz. Ruhen maneviyiz. Hislerimiz vardır. Fikirlerimiz vardır. Korkularımız, şüphelerimiz vardır. Kısacası güdülerimiz ve psikolojimiz vardır. Bizi yönlendiren, harekete geçiren de bu güdülerdir, psikolojik durumumuzdur.

Böyle şeyler işte.

Ayrıca ÇOK İYİ BİLİRİM kısmını yanlış yazdığımı doğrusunun ÇOK İYİ BİLİRİZ olması gerektiğini söyleyerek düzeltmemi yapmak isterim.

Sevgiler efendim.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
eyvallah anladım ....
Bu insanların böyle şeyler yaşamış olduğunu daha önce de belirttiğim gibi reddetmiyorum; fakat bunların yaşadıklarını cinlere bağlamayı reddediyorum. Bana aşırı mistik ve romantik geliyor. Bir o kadar da efsanevî. Cinlerin şu anda uğraşacak daha önemli işleri olduğundan adınız gibi emin olabilirsiniz......

bu insanlar derken içinde olan kişiyim ..reddedeni zaten ayrı kefeye koyup değerlendiriyorum .cinlere bağlamayı red etmişsin . diyelimki cinlerden değil bu olanları nasıl ve nereden bakarak ele almalıyım ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu olanlarla alakalı nasıl değerlendirme yapmalıyım . düşüncem ne olmalı bakmam gereken algılamam gereken odağım ne olmalı

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Selamlar. Evet böyle şeyler yaşamış olabilirsiniz. Buna inanılır veya inanılmaz başka mesele. Ama siz gelmiş burada yaşadığınızı söylüyorsanız bir bildiğiniz vardır elbet. Saygı duyarız.

Şimdi diyelim ki cinlerden değil. Eğer cinlerden değilse benim sana dün gece yazdığımı bir daha oku. Cevabın orada. Aynı şeyleri yazıp sayfa israfı yapmak ve insanları oyalamak istemiyorum açıkçası. Pskolojik dedim. Şüpheler, korkular dedim.

İzleyeceğin tek yol ise bunları kafandan atıp sadece işine odaklanmak. :)

Elimizdeki bedenimizden tamamen ayrı bir çubuğu elimize alıp kullandığımızda beyin yönlendirmesi ile çalışıyorsa bütün bedenimiz niye beyin yönlendirmesi ile çalışmasın değil mi... Kafada bitiyor olay açıkçası.

Sevgiler.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
merhabaalarr kullanıcı kardeşim 1 de şunu yazmıştın o konuyla alakalı açılım yaparmısın ?

Cinlerin şu anda uğraşacak daha önemli işleri olduğundan adınız gibi emin olabilirsiniz...... demiştin

bu konuyla alakalı 1 kıssa anlatacağım sana sonra teşekkürler

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
adın gibi emin olduğun konuyla alakalı iyi bilgi alacağımı tahmin ediyorum

mayhem

Co Admin
Co Admin
Konunuz dağılmasın okudum okudum hala okuyorum ama bir yere bağlayın artık muhabbet olsun katılanlar olursa bu sohbete bildiklerini anlatırlar bilmediğimizi'de öğrenmiş oluruz uzun zaman önce merakım yoktu defineye dedemize zamanında senin evin yerinde çok eskiden birileri birşeyler bırakmış para var demiş bizimkilerde bina yıkılcak içini boşaltdık her akşam bir odadan köstebek gibi çalışıyoruz bir hocayı kandırıp gel oku bizde bir hasta var diye getirdiler hoca tabi işin aslını anlayınca biraz kıvırdı olmaz falan kabul etdi dedi bana ufak cocuk getirin 6 yaşını geçmesin bizde yiğeni kurban seçtik:200:hoca okudu üfledi sinyal dedi birşeyler dedi ipnoz etdi transa geçti yiğen ismide ahmet idi bu üç harflinin öyle diyordu zatı muhterem elinden tut götür bakalım ahmet bir zemzem suyu içir kardeşimize dedi bizim yiğen gitdi geldi su içerken gırtlağından bildiğin su geçiyormuş gibiydi bu beni çok etkilemişti hikaye değil bu ha gerçek sonra ahmet burda para varmış göster kardeşimize dedi çocuk uyur gezergibi gitdi kendi kendine konuşmaya başladı 2 çuval var dedi yiğen sonra ahmet birtane al içinden kardeşin eline ver dedi bizim yiğen elinde büyüklüğünü küçüklüğünü görterdi ne hikmetdir yahu sonra olay şu okudu üfledi ahmet sinyali kes gelme birdaha git dedi şimdi arkadaşlar bilende yazıyor bilmeyende başımdan gecen bir mevzuyu sizlerle paylaştım bilende yazsın bilmeyende tartışmayalım başkada birşey istemem unutmalımki paylaşmak çok güzel birşeydir .

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
mahyem eyvallah güzel 1 mevzuydu ...... bilende bilmeyende derken ben dikkate almam gereken yazıları biliyorum zaten ... amacımda benim eksik noktamı tamamlıyacak kilit taşını ya bulmak ve bulmanın yolunu bulmak
böyle 1 isi çıkar diye bekliyorum işte

mayhem

Co Admin
Co Admin
senin mevzun bence tılsım buda büyü demek yani in cin işi değil öğreneğini yaşayan arkadaşın dediğini anlatıyorum yardımı olur umarım mezar olduğunu bildikleri bir yerde çalışıyorlar biri yukarda nöbetde diğeri işlem yapıyor görüyor mezarda 2 küp tamam diyor alıyor tekini diğerine veriyor oda görüyor alıyorda ama diğer küpü alan arkadaş alır almaz sıyırıyor başlıyor kaçmaya diğer arkadaş bırakıyor elindeki 2ci küpü bunun peşine ver yansın yahu dur tutuyor mutuyor ama geliyorlar diyip yerde debelenirken arıyor babasını geliyorlar alıp götürüyorlar düzelmesi şahsın 3 yıl sürmüş hoca işi değilmiş kısacası papazla halletmişler işi. senin konuna benziyor.