Bilgisi olan fikir verebilirmi

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Hos geldin usta,
Cok guzel bir niş, mihrap ornegi. Yakin cevresinde bosluk bakiniz. Cokme yapan yer var mi? Toprak yapisi nerede farkli? Kolaylikla bulunur.
Statusu yüksek bana kalirsa, kaya uzerinde islemeler de var.
Genel anlamda baktigimizda toprak alti mezar verir. Ama bir kismi da dini semboldur, oluyu temsil eder. Bunlarin icerisinde naaş yoktur, fakat esyalari vardir.
Gen cozumu sirtimizi dayadigimizda, ayak ucumuzdan itibaren 20 m. lik mesafede onumuzde, toprak altinda girisi vardir.
Kolayliklar diliyorum, selametle..

Ridoo

Yeni Üye
Hos geldin usta,
Cok guzel bir niş, mihrap ornegi. Yakin cevresinde bosluk bakiniz. Cokme yapan yer var mi? Toprak yapisi nerede farkli? Kolaylikla bulunur.
Statusu yüksek bana kalirsa, kaya uzerinde islemeler de var.
Genel anlamda baktigimizda toprak alti mezar verir. Ama bir kismi da dini semboldur, oluyu temsil eder. Bunlarin icerisinde naaş yoktur, fakat esyalari vardir.
Gen cozumu sirtimizi dayadigimizda, ayak ucumuzdan itibaren 20 m. lik mesafede onumuzde, toprak altinda girisi vardir.
Kolayliklar diliyorum, selametle..

Ridoo

Yeni Üye
Alan genel olarak komple kayalık kayanin yarisi fotodaki cizgiden anlasildigi gibi yapistirma gibi duruyor ve oymanin ici matkapkla delindi ve icinde boşluk oldugunu dusunuyoruz

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Alan genel olarak komple kayalık kayanin yarisi fotodaki cizgiden anlasildigi gibi yapistirma gibi duruyor ve oymanin ici matkapkla delindi ve icinde boşluk oldugunu dusunuyoruz
Sistem olarak aykiri bir cozum yolu.
Zeminde toprak altinda aranmasi gerekli.
Matkap kullaniyorsaniz 80 lik ucla delip kamera salin bakalim ne var ne yok?

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Mihrabı tahrip etmeyin giriş kesinlikle mihrabın içinden değildir. 15 metre sağını 15 metre solunu görecek şekilde resimleyin yerli ana kaya olacak bu mesafeler içinde zemin altında yaklaşık 4 metre derinlikte ana kayada mezarın, ya tam altında dediğim derinlikte yada dediğim mesafe içinde altta ana kayada. Kaya mezarı olduğu kesin. Defineci arkadaşlar mihrap görünce 1,5 metre kazıp bir şeyler çıkmayınca bırakıyorlar malesef 4 metreleri buluyor giriş.