Bilgi sahibi üstatlarımı değerli yorumları için rica ediyorum.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Fotograf üzerinde çizim yapabiliyorsanız bize gördüklerinizi neye benzediğini işaretle belirtirseniz karşılık lı uyum içinde değerlendirme yapılabilir ,canlı gören gözler le o havayı soluyan ciğerlerle ekran başında olası ihtimallerin en güzeli sizin bu konuda dahil tek resimden bir çok konu çıkar zemin üstündeki tek bir taş parçasını bile fotolama işi çok önemlidir işe burdan başlayarak konunuzu biraz rahatlatın.Bu şekilde herşey diken üstünde .Merakınız ve ilgi alakanızdan dolayı tebrik vede teşekkürlerimizi sunarız .

JWJohnWick

Member
Ekli dosyayı görüntüle 146068 Üstadım bura da gözüne çarpan bir şey var mı?Kastım burasıydı bir önceki soru da.Sorularım da ve size danıştığım konular hakkın da görsel kullanmayı titizlikle dikkat edeceğim.Saygılarım ile.

kazama

Burası ne büyüklükte bir gecekondudan büyük bir yapı gibi duruyor.Evet belirttim sadece bu görünen cephesi üzerinden diğer cephelerini de görsek sizin gibi etrafında dolaşsak daha bi farklı olur ama resimlerin yetersizliginden dolayı ihtimallerin hep yüzdesi düşük kalır .Olası ihtimalleri ben kendi görüşümü bildirdim bunca eksikliğe rahmen yani bundan sonraki iş de ise ;diğer ustalarımızında bilgi ve tecrübesiyle konu akacağı yere akar zaten .
İyi Geceler .

JWJohnWick

Member
Sedegor Üstadım iyi geceler fotoğrafların yetersiz olduğunu biliyorum ama nacizane dikkatinizi çeken bir nokta var ise bunu paylaşmanız benim bilgi merakımı ve kısa sürede emarenin başına gittiğim de dikkat etmem gereken hususları bana öğretmiş olursunuz,saygılarım ile.

JWJohnWick

Member
ragıp üstadım öncelikle yazmayı unuttuğum üstadlarım içinde bayramlarının hayırlı olmasını dileyerek fotoğraflamanın kötü olduğunu biliyorum nacizane sizin de fikrinizi almak isterim.Bu tür işler de kendimi geliştirmek de olan bir bireyim,saygılarım ile.

JWJohnWick

Member
@dadas_25 Üstadım iyi bayramlar iyi geceler nacizane fotoğrafların kısıtlı olduğunu biliyorum siz ne görüyorsunuz yahutta daha önce bu türde bir şey ile karşılaştınız mı?Fİkriniz ve yorumunuz bu işlerde yeni olan bir birey için bütün ustalaların ders niteliğinde olur saygılarım ile.

JWJohnWick

Member
dadas_25 Üstadım iyi bayramlar iyi geceler nacizane fotoğrafların kısıtlı olduğunu biliyorum siz ne düşünüyorsunuz yahutta bu türde bir şey ile daha önce karşılaştınızmı?Fikriniz ve yorumunuz bu işlerde yeni olan bir birey için bütün ustaların yapacağı yorum ders niteliğin de olur saygılarım ile..

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sedegor Üstadım iyi geceler fotoğrafların yetersiz olduğunu biliyorum ama nacizane dikkatinizi çeken bir nokta var ise bunu paylaşmanız benim bilgi merakımı ve kısa sürede emarenin başına gittiğim de dikkat etmem gereken hususları bana öğretmiş olursunuz,saygılarım ile.
Kardeş resimleri geç dediğin aslan dahil hiç bir şey yok!

Gelelim rivayete baban baktırdı, cihazlarrr olumlu yanıt verdi ve kazılmadı ve sen bunu aile büyüklerinden duydun öylemi?

Önce ne duyduğunu iyi analiz et,
O yere olumlu yanıt veren cihaz nedir bunu biliyormusun Valf pulse yada alan tarama yada Gps türünden hangi cihaz? Diğer taraftan bu cihazları kullanan oparatörleri bilmiyor tanımıyorsan konuyu unut gitsin.

Danıştıgın bilmiş kişinin yorumu orası Nekrapol dedi demi? Bu durumda göze takılacak çok iz olmalıki yok!

Yine şu aslan meselesi ile ilgili bir şey daha söyleyim konuyla uyuşmayan.

Aslan Çeşme bekçisi değil, Statüyü verir yani bir Kralın mezarını örnek, Kral gibi lerin gömüsü Kral gibilerin mezarı kii , öyle bir şey olsa kıyrıktan bir cihaz öyle gömüleri tesbit edemez, Türkiyede sayılı cihazlar var o türden.

Yine diğer bir çelişki Aslan olan yer Tek yada çift defineciligi hiç bilmeyene dahi gel buraya diyecek tipte arazi mekan olur..

Sen yinede gittiğinde araziyi resimle varsa işaretleme bi bak

JWJohnWick

Member
Ekli dosyayı görüntüle 146078 Üstadım betimlemeyi ben kendim yaptım.Aslan figürüne benzettim.Yerleşke de yaşamayıp arazili tapumumuzun olması rahatlığı ile babam acele etmiyor bu konular da.Baktırdığı cihaz türleri hakkında bilgi sahibi değilim.Danıştığım bilmiş kişi de bana o aslanın zaten yüksek statülü mezarlarda olduğunu beyan etti.Ne kadar doğrudur bilemem affınıza sığınırak şu beyanda da bulundu "Savaş yanlısı bir kral ise mezarı aslan imarisinin hemen önünde olur dedi." teorik olarak açıkladığı için kendisinin saha da pratik seviyesini bilmiyorum ama şahsen tanıyorum kendisini.Fotoğrafı dikkatli incelediğim de ben aslan figürüne benzetiyorum.Tekrar söylüyorum köyümüzün yerleşesinde genç nüfus yok.Şunu da ekleyeyim üstadım babam 1.fotoğrafta ki çeşme diye nitelendirdiğim yeri kazmış 30-40 cm kalınlığında(Cihazların sinyal verdiği noktayı) bir kalıp taşa rastlamış ifadesine göre uzunluğunu ve boyutunu amatörce kazdığı için tam olarak betimleyemiyor kendi gördüğüne göre büyük bir taş imiş.Yaptığınız yorumlar için teşekkür eder iyi bayramlar dilerim.

JWJohnWick

Member
Fotoğrafların kısıtlı olması yanılgıya düşürebilir,en kısa süre içerisin de fotoğrafları usülünce güncelleyeceğim.Bu konuya da meraklı birisi olarak başladım,amatörce kendi çapımız da bir şeyler öğrenme hemde arazimiz olduğu için nasibimiz de var ise uğraşmaktayım.Burayı babam ve ben dışında aile büyükleri hakkında hiç bir şey bilmiyorlar üstadım.

kazama

JWJohnWick Filminin ilki güzeldi ama 2cisi bizim Cüneyt Arkın yıllar önce çevirdi koca kaleyi tek basına fethetmeyi başardığı gibi:)
Bu çizdiğim hatların üstünden gittim .Resme göre karşılaştırma yaparsanız anlasılır Tuzak olabilir o kayanın düşebilceği alanda girişe benzeyen çatılı veya içerisine giriş olan yapma biryerler gibi .Kaya falcılığı gibi olmuş gerçekten .