Bilge Kağan'nın Hazinesi ve Gizlenen Türk Tarihi

Börükan Tatar

Aktif Üye
"Hiç de zengin bir millete Kağan olmadım. Kursağında aş olmayan, sırtında giyecek bulunmayan bir millet üzerine Kağan oldum.

Kardeşim Köl Tigin ile sözleştik.
Babamızın, amcamızın kazandığı milletin şöhreti yok olmasın diye Türk milleti için gece uyumadım, gündüz oturmadım. Kardeşim Köl Tigin ile, iki Şad ile ölüp yiterek kazandım. Böylece kazanarak, birleşmiş milleti ateş ile su kılmadım (birbirine düşman etmedim)"

(Bilge Kağan Bengü Taşı, Doğu Yüzü, Satır: 26-27)

Turan Birliği'ni kurup Türkleri tek çatı altında birleştiren 1.Göktürk Devleti kağanı Tengrikut Bilge Kağan'ın kurganından ve civarında açılan kurganlardan çıkartılan muazzam eserler tarihçilerin genel olarak yazdıkları gibi ÖnTürklerin sanat yoksunu ve göçebe bir soy oldukları yalanını büyük ölçüde çürütmektedir.

Gök Tanrı inancına sahip Acundaki en temiz millet olan Türkler savaşla var olmanın yanında sanata da oldukça düşkündüler. El işçilikleri oldukça gelişmişti. Yaptıkları savaş aletleri yapım teknikleri hiçbir millete benzemiyordu.

Ulu Tanrı'nın Kut verip Acun'a hakim kıldığı Türklerin az kuvvetle büyük orduları mağlup etmelerinin altında yatan sebep asil ve arı kanlarının yanında üstün zekâ ile elde ettikleri savaş ekipmanlarıydı.

Uluğ Başbuğ Atatürk başta Anadolu olmak üzere Güney Amerika ve Orta Asya'da kurduğu Arkeoloji ekipleriyle Türklerin izlerini araştırmıştır fakat onun uçmağa varışı ile bu araştırmalar da malesef son bulmuştur..

ÖnTürklerin kadim tarihinin henüz %1'i bile aydınlatılamamıştır. Başta Moğolistan, Çin, Rusya ve Acun'un dört bir tarafında aydınlatılmayı beklemektedir. Türk Devletlerinin bu konuda yeterli bir ortak çalışmaları olmayışı gerçekten de çok üzücüdür..

Börükan Tatar

Son düzenleme:

Börükan Tatar

Aktif Üye

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Kurganı yaklaşık iki buçuk yıl önce keşfettiklerini belirten Prof. Dr. Cugder, bölgede 2 yıldan fazla bir süreden beri araştırma çalışmalarını yürüttüklerini aktardı. Moğol bilim adamı, bölgedeki yüzey araştırmalarının tamamlanmasının ardından bir yıldan fazla bir süredir jeofizik çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, "bulduğumuz kurgan 200 metre uzunluğunda ve deniz seviyesinden 2 bin 362 metre yüksekte" dedi.Ekli dosyayı görüntüle 212570Ekli dosyayı görüntüle 212571 üstad yolun düşerse buralarada gidiniz

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Varol kardeşim, devamını bekleriz.

Börükan Tatar

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 212572
Kurganı yaklaşık iki buçuk yıl önce keşfettiklerini belirten Prof. Dr. Cugder, bölgede 2 yıldan fazla bir süreden beri araştırma çalışmalarını yürüttüklerini aktardı. Moğol bilim adamı, bölgedeki yüzey araştırmalarının tamamlanmasının ardından bir yıldan fazla bir süredir jeofizik çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, "bulduğumuz kurgan 200 metre uzunluğunda ve deniz seviyesinden 2 bin 362 metre yüksekte" dedi.Ekli dosyayı görüntüle 212570Ekli dosyayı görüntüle 212571 üstad yolun düşerse buralarada gidiniz
Uluğ Tanrı'nın yeryüzündeki kılıcı kutlu atam Cengiz Han'ın topraklarını ziyaret edip huzurunda diz vurmayı çok istiyorum.