Baykuş + ve kayada ki oyuklar kaza mezarı olabilir mi . yardım lütfen

Munzur

Member
Bu yılan olduğu civarda 2 dere olması lazım..iki derenin birleştiği alanda düz tarlaya benzer bir alan olması gerekiyor bu alan civarında bir tane tek bir kaya çok büyük değil çokta küçük değil kendini direk belli eder dikili bir kaya gibi. burada birde çeşme olması lazım çok eski çeşme normal etrafı çevrili olması bile yeterli.. dediğim arazide 4 tane boylu taşlar bu taşlar dikdörgeni andırması gerekiyor eğer bunlar var ise devamı gelir...

sinanturk

Aktif Üye
Bu yılan olduğu civarda 2 dere olması lazım..iki derenin birleştiği alanda düz tarlaya benzer bir alan olması gerekiyor bu alan civarında bir tane tek bir kaya çok büyük değil çokta küçük değil kendini direk belli eder dikili bir kaya gibi. burada birde çeşme olması lazım çok eski çeşme normal etrafı çevrili olması bile yeterli.. dediğim arazide 4 tane boylu taşlar bu taşlar dikdörgeni andırması gerekiyor eğer bunlar var ise devamı gelir...
hocam bu alan zaten iki derenin birleştiği noktada . düz tarla gibi alan sadece çam ağacının karşısında mevcut. çeşme yok yada vardı ama kalıntı yok . alanın detaylı fotoğrafları konu içerinde mevcut göz atarsanız sevinirim belki bizim göremediğimiz sizin dikkatinizi çeker

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Konuyla alakalı çok fazla şey söylenmiş. Ben çok doyurucu işaretler göremedim. Lakin yorumlardan okuduğum kadarı ile bi oda ölçüsü almışsınız bu ölçü dereye yakınsa girişi dereden olmalı. Allah kolaylık versin ras getirsin

sinanturk

Aktif Üye
Konuyla alakalı çok fazla şey söylenmiş. Ben çok doyurucu işaretler göremedim. Lakin yorumlardan okuduğum kadarı ile bi oda ölçüsü almışsınız bu ölçü dereye yakınsa girişi dereden olmalı. Allah kolaylık versin ras getirsin
Bölgede fazla kafa karıştırıcı işaretler var ama çok net değil.sanki zamanında işlenmiş ama ustalar yapmamış gibi .. oda tespiti dere ile mesafesi 8-9 mt civarı kaya altı. Giriş tünel ile diye düşünüyoruz. derenin 2mt yan tarafından başlıyor

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
sinanturk.....

Sevgili kardeşim açmışsın geniş yelpazeyi salladıkça rüzgarı herkese gidiyor.
Mekan her şeylere gebe. Bence ....
Usta doğruları konuşmayı seven bir insan. Bu iş bayağı bir tecrübe istiyor.
Buradan kaya oyma mezarda kaya altı mezarda kapalı geniş bir mekanda her şey çıkabilir. Ustalarımızın ve benim size buradan en fazla yapabileceği şuraya bak şurada şu var burada bu var gibi gibi. Fakat kişinin kendini geliştirip kendi işini görmesi gibi yoktur sevgili kardeşim.(((((kurda sormuşlar neden boynun kalın diye. ..Kendi işimi kendim görürümde ondan demiş))))) Sizde bu siteden olsun başka sitelerden olsun çok değerli ustaların yorumlarını okuyarak kendinizi geliştirebilirsiniz.
Tabiki alanda pratik yapmaya hiç bir şey benzemez. Fakat sizde öyle bir alan varki siz buradan bir uzman olarak çıkarsınız inşallah. Her türlü pratik yapma imkanına sahipsiniz. Benimde bu çorbada biraz tuzum olsun şu resimlere bakıver bakalım Allah kolaylık versin
Ekli dosyayı görüntüle 225504Ekli dosyayı görüntüle 225505Ekli dosyayı görüntüle 225506

sinanturk

Aktif Üye
merhaba dardanos arkadaşım yorumun için teşekkür ederim
Öncelerden bu işler bana ters gelirdi ilgilenen arkadaşlar olurdu boş yere yoruluyorsunuz derdim ki bu bölge karşıma çıkması ile her şey değişti . yani bu alan benim ilk merak ve deneyim alanım. en basiti yıllardır var olan çubuk ile bu konuyu açtığım tarihte tanıştım :) definesohbeti sitemiz sayesinde çok şey öğrendim ve baktığım kayalara yorum yapabilir oldum. burada ki arkadaşlarımız abilerimiz kardeşlerimizin dostluk yardımlaşma çabası çok üst düzeyde olduğu için başka bir siteye girme gereği bile görmedim. her kez kendi işini kendi görmek ister fakat illa ki takıldığı bir noktalar oluyor . o zaman bu şekilde sizlerin yorumları yardımları öne çıkarak farklı noktalara yönelme başlıyor ve iş biraz daha kolaylaşıyor ..
1. resimde ki alan kontrol edildi normal bir kaya işaret boşluk vs yok
2. resim oda tespiti yapılan kayanın üst kısmı yani ilgilendiğimiz nokta
3. resim arazi ova şeklinde , araziye girdiğimizde ovaya inerken 3.resim sol yukarıda kalıyor ilgilendiğimiz kaya sağ alt tarafta yani oraya bakıyor

sinanturk

Aktif Üye
BulursamKader25 faydan olmaz mı abi çizip emek vermişsin çok sağolasın Allah razı olsun .. sadece benim değil bilmeyen tüm arkaşlarımızın işine yarar .
yanız oda tespitini çalışma yaptığımız kaya üzerinden aldık toprak alanda değil . kayanın yerden yüksekliği 4 mt civarı . tespit edilen odanın etrafına serdiğim zaman 50-60 cm sonra aşağı doğru sermem gerekecek o yüzden tünel tespit yapılan alanda denemek zorundayım sanırım .

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 faydan olmaz mı abi çizip emek vermişsin çok sağolasın Allah razı olsun .. sadece benim değil bilmeyen tüm arkaşlarımızın işine yarar .
yanız oda tespitini çalışma yaptığımız kaya üzerinden aldık toprak alanda değil . kayanın yerden yüksekliği 4 mt civarı . tespit edilen odanın etrafına serdiğim zaman 50-60 cm sonra aşağı doğru sermem gerekecek o yüzden tünel tespit yapılan alanda denemek zorundayım sanırım .
Komple kayalarda en net çalışma;
boşluk olduğu veya tespit edildiği yerin ortasından KAROT salmaktır.
Odaya düşerse de yanınızda araç kamerası olacak içeri bakacaksınız ne var ne yok diye.
Oda olabilir, amma içi boşsa uğraşmaya değmez.

Toprak üstünde giriş tespit edilemiyorsa;
muhtemelen giriş toprak altındadır.
Güney ile güney doğu istikametlerini daha iyi inceleyiniz.
Kudüs onların kıblesidir, önemlidir hiristiyan ve yahudi ise.

sinanturk

Aktif Üye
Komple kayalarda en net çalışma;
boşluk olduğu veya tespit edildiği yerin ortasından KAROT salmaktır.
Odaya düşerse de yanınızda araç kamerası olacak içeri bakacaksınız ne var ne yok diye.
Oda olabilir, amma içi boşsa uğraşmaya değmez.

Toprak üstünde giriş tespit edilemiyorsa;
muhtemelen giriş toprak altındadır.
Güney ile güney doğu istikametlerini daha iyi inceleyiniz.
Kudüs onların kıblesidir, önemlidir hiristiyan ve yahudi ise.
çubuk ile tespit ettiğimiz kaya üzerinde ki oda olan bölgeye cihaz ile baktığımızda 6 mt gibi derinlik verdi karot ile 6mt saldık boşluğa düşmedi tekrar çubuk ile kontrol edip 40 cm ilerisinden 6mt indik sonuç alamadık .daha fazla salmak için uç mevcut değil . o yüzden girişini bulmaya çalışıyoruz ustam . çubuk ile kontrol edip tüneldir diye şüphe duyduğum yer güney batı yönünde .. tekrar gittiğim zaman sizin sistem ile derinlik alıp işe oradan başlamaktır . teşekkürler