Balkanlar işi gücü bıraktı Osmanlı hazinesi arıyor!

DİVANE

Moderatör
Moderatör
Danieli sitemizde ortak aramak veya farklı amaçlar doğrultusunda işbirliği yapmak yasaktır resim veya konu hakkında yardım istersiniz yardım edilir forum kurallarını okuyun mayhem ustam benmi yanlış anladım acaba

mayhem

Co Admin
Co Admin
Doğru Anladın Bu üyemiz yabancı ama yasak olduğunu anlamasına sevindim DİVANE usta:3: eşkiya ve osmanlı hazinesi ile ilgili biri bilgi topluyor bence . Danieli ndalohet komunikimi :205:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
mayhem ustam güvercin severmisiniz. Ben çok besledim havalanmadan yerde takla atanları bile var. Ama dilinden anlayınca benim sanıyorsunuz. Sonra komşunun güvercini çekip götürüyor emeğiniz boşa gidiyo

mayhem

Co Admin
Co Admin
Çok besledim bende . Hasta olduklarında salla baş gibi gerekeni ben yapıyordum gine merak etme sen Mal bulanındır

Danieli

Member
Onu Google çevirisiyle tercüme ediyorum. Yani anlamını anlamıyorum.

Danieli

Member
Shkodra vilayetinde bir Osmanlı zamanı haritası bulabilir mi?

Turko

Uzman
Shkodra vilayetinde bir Osmanlı zamanı haritası bulabilir mi?
Dani , paylaştığın harita sahte. Muhtemel Bundan sonra bulacağınız haritalar da sahte olacak. Bölge ve köylerin isimlerini şu an hüküm süren devletlerin arşivlerin de bulabilirsin. Gideceğin kurum imar planlaması veya şehir planlaması yapan devlet kurumu olacaktır. Arşivlerinde eski mevki köy ve kasabaların isimleri olan Osmanlı haritaları olacaktır.

Danieli

Member
Söylediğim buydu. Arşivde Osmanlı dönemine ait haritalar var. Ancak Arnavutluk'taki arşivler hiçbir şey bulamıyor. Bu yüzden türk arşivlerini isteyebilen Türkiye'deki birinden yardım istiyorum.

ASKER.

Aktif Üye
Bu sitede Harita Arşivi adında konu açılmış bu başlık adında arama yaparsan aradığındanda fazla harita bulabilirsin belki