Bakabilirmisiniz yorum rica ederim

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili kardeşim üzmek istemem amma böyle yerler çok dönem yemiş tir. Kısacası bakır bir yer değildir. Ve sit alanlarıdır bence uzak durmak gerekli diye düşünüyorum. Gerisi size kalmış
Fakat bu tip yerlerin merkez dışındamerkezin çoğunluk ile kuzey. Ve batı yönlerinde bazen arazi şartları gereği bu yönler değişebilir nekropolleri olur. Bu resimlerde dediklerime uyan var ise özellik ile sunakların olduğu kayalar incelenebilir Elinizden geliyor ise çubuklar ile boşluk ve değerli bakılabilir.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Alan tam yeri ama Dardanos usta gerekeni izah etmiş

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
O niş açıksa geçmiş olsun.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
İlk resimlere istinaden gördüklerimi paylaşıyorum.
1-) Kayada murçlama var ve önünde göçük oluşmuş. Yada tırtıklanmiş zamanında bize öyle geliyor. Ama kurcalansa bir tarafın toprağı fazla olmalı onu göremedim, tespit yap burada derim.
2-) sarı çizgi içine aldığım kayada 2 tane murçlama çentik gördüm sanki, burda kasa bak derim eğer duruyorsa. Ve arkada mavi ile isaretledigim Kaya'nın rengine bakınca oraya ait olmadığını gördüm. O kayaya ve etrafına altına sağına soluna iyi bak.
3-) Mezar olarak çizdiğim yerlerde bilhassa ortadaki olmak üzere tespit yap yada yaptır. Orda mezarlar olduğunu düşünüyorum. Yer resimde bile bağırmış. Değerli birşey vardır yoktur onu bilmem. Ama illa tespit şart..

Ekli dosyalar