Aslan Kafası , Tabanca , Kaplumbağa , Papas , Ayak İzi İşaretleri Yardım

spyfrs

Moderatör
Moderatör
50 tane resim ekledim son yaptığım yorumda genişletim bakabilirsiniz.
Tabanca yada tüfekmi şekli tam anlıyamadım ama temizleyip fotolarsan ıslak şekilde anlarız neyse sen şimdi namlu istikametinde 80 adım at işaretle bunun parası tüfekle bu nokta arasında dedektörle bu hattı tara kesinlikle parası alınmadıysa bazen 60 bazen 75 bazen 78. adımda çıkmakta. şayet bulamadıysan detektörle tarayıp hicbir sonuca ulaşamadıysan namlu istikametinde bir akarsu ve şelale olacak parası o şelalenin içindedir. Nettir bu güne kadar ortaya çıkartılmış olanlarda bu şekildedir. umarım parası alınmamıştır.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
namlu istikametinde bir akarsu ve şelale olacak parası o şelalenin içindedir. Nettir
Şelalenin içinde derken :?
Maruz görün bilgi paylaşıldıkça güzeldir , şelalenin içi nasıl oluyor ? Yani şimdi bu arkadas şelalenin yanına dikeldiği zaman parayı nerden alacak bunuda açsanız güzel olur aslında .

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Ve adım sayısı vermişsiniz bunu neye dayanarak veriyorsunuz ?
Peki diyelim sizin bölgedeki medeniyet düşünelimki verdiğin rakamlarda yaptı gömüyü , konuda arkadasın yaşadıgı bölgedeki medeniyet ile aynı adımlarlamı yaptı gömü işini , aydınlatın bizi .

ibrahimpancar

Yeni Üye
orman içinde bu çeşme ve tabanca şelale yok dere var ama aşırı ormanlık ve uçurum karsısı

ahmetusta

Yeni Üye
orman içinde bu çeşme ve tabanca şelale yok dere var ama aşırı ormanlık ve uçurum karsısı
Ustam buralardakilerin çoğu eskiya işi .ben sizin yerinizde olsam, Google drive a yüklemiş olduğunuz resimlerden 2 ve 11 inci resimdeki yerleri ve kaplumbağa yi yoklardim önce.sonra da yazılı taşlar ne anlama geliyor ,onu araştırirdim,son olarak sabit olan kare oyma,tabanca,öküz başinin malını araştırirdim.bu arada tuzaklara da dikkat edin

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Şimdi bu buradaki resimlerdekiler geniş bir yelpazeye mi yayılıyor yada belli bir alandamı. Bunlar bir birinden bağımsız yada bazıları bir biri ile ilgili şeyler olabilir. Görülenlerin çoğu mezarlar ile ilgili şeyler. Birtanesi tünel ile ilgili. şu alttaki ilk resim. Boğaya gelince bunu daha öncede gördüğümü çok iyi kim ne zaman şimdi aklımda yok. Yalnız illaki define ile ilgili değildir. Bir medeniyetin izi olarak yapılmış da olabilir. Yada bir mezar için eğer mezar için ise statülü bir mezardır. bu boğanın güney yönlerinden su geçer Kuzey batı yönlerinde başka işaretler olur haçlar yada sunaklar. Bunlarda mezarların habercisidir.Bazen konum olarak bu yönler doğuya döner bu seferde doğu yönünde dediğim işaretler olur. Hatta hafif kuzey doğudur. Tabancaya gelinci bu jarjörlü tabanca yani çok eskilere dayanmaz mazisi. Lakin bunun önünden geçen patika yol seni zirvelere ve oradaki bir mezara götürebilir. yada buradan mermi çıksa hedefi neresidir . Karşısındaki kayalıktaki mağaramı yada başka bir işaretmi. yada başka bir sistemde şu olabilir bu tabanca suya bakıyor ise oraya gidince oymalar olur. Bu boğa bu oymalara yakın ise oralarda taş öbekleri olmalı . Ve buradaki eski kilise ve kalede buraya yakındır bunlar hep bağlantılı işlerdir.
203488770_246477293923178_2382421132841208307_n.jpg

ibrahimpancar

Yeni Üye
Ustam buralardakilerin çoğu eskiya işi .ben sizin yerinizde olsam, Google drive a yüklemiş olduğunuz resimlerden 2 ve 11 inci resimdeki yerleri ve kaplumbağa yi yoklardim önce.sonra da yazılı taşlar ne anlama geliyor ,onu araştırirdim,son olarak sabit olan kare oyma,tabanca,öküz başinin malını araştırirdim.bu arada tuzaklara da dikkat edin
az çok işaret çözümlerini biliyorum yazılı taşlardan birinin anlamı çevrede 3 mezar var demek diğer kayanın üstünde olan ise 5 adım ileri git demek 5 adım ilerisindede yığma var ama ben protez bacak kullandığım için açamam akrabalardan yardım almam lazım. kare oyma ve üstündeki çizgilere gelirsek altta 3 oda var demek çubuklarla ve uydu ile tespit ettik girişide bulduk ama dediğim gibi açamadık kaplumbağaya makine tuttuk ama çekmedi menzil yetmedi galiba ama çubuk arkasında kapanıyor çevresinde araştırma yaptım ama gözüme birşey çarpmadı 11.resime gelince onlardan yan yana 2 tane vardı makine tuttum açtım ama birşey çıkmadı kasa olması lazımdı ama değil top gibi taşlar çıktı içinden onlarıda kırdım bişe çıkmadı 3.taşı bulmak lazım arkası mezar gibime geliyor protez kullandığım için yayan gezemiyorum atv motorumla geziyorum.

ibrahimpancar

Yeni Üye
Şimdi bu buradaki resimlerdekiler geniş bir yelpazeye mi yayılıyor yada belli bir alandamı. Bunlar bir birinden bağımsız yada bazıları bir biri ile ilgili şeyler olabilir. Görülenlerin çoğu mezarlar ile ilgili şeyler. Birtanesi tünel ile ilgili. şu alttaki ilk resim. Boğaya gelince bunu daha öncede gördüğümü çok iyi kim ne zaman şimdi aklımda yok. Yalnız illaki define ile ilgili değildir. Bir medeniyetin izi olarak yapılmış da olabilir. Yada bir mezar için eğer mezar için ise statülü bir mezardır. bu boğanın güney yönlerinden su geçer Kuzey batı yönlerinde başka işaretler olur haçlar yada sunaklar. Bunlarda mezarların habercisidir.Bazen konum olarak bu yönler doğuya döner bu seferde doğu yönünde dediğim işaretler olur. Hatta hafif kuzey doğudur. Tabancaya gelinci bu jarjörlü tabanca yani çok eskilere dayanmaz mazisi. Lakin bunun önünden geçen patika yol seni zirvelere ve oradaki bir mezara götürebilir. yada buradan mermi çıksa hedefi neresidir . Karşısındaki kayalıktaki mağaramı yada başka bir işaretmi. yada başka bir sistemde şu olabilir bu tabanca suya bakıyor ise oraya gidince oymalar olur. Bu boğa bu oymalara yakın ise oralarda taş öbekleri olmalı . Ve buradaki eski kilise ve kalede buraya yakındır bunlar hep bağlantılı işlerdir.
Ekli dosyayı görüntüle 294785
bu resimde ne anlatıyor tam olarak ? her resim farklı alanlarda bazıları yanyana

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Açıklamaları okuyamadım fakat tabanca patlamış, şifresini daha önce yazmıştım. Öküz kafası güç iktidar sembolü. Boynuzları yönünü vermiş. Tabanca define, öküz güzel bir kaya mezarına delalet.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 294785
👋 ustamı tebrik ediyorum. Bu kadar güzel anlatamazdım ben. Bu fotoğraftaki işaret ise , boğa, kartal gibi kral mezarını temsil eden figürlerin yanında gördüm. çözebilirsen bana da söyle. Küçük bir ipucu vereyim. Derenin diğer tarafındaki kaya kırıntılarının çok olduğu yere bak.

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Ve adım sayısı vermişsiniz bunu neye dayanarak veriyorsunuz ?
Peki diyelim sizin bölgedeki medeniyet düşünelimki verdiğin rakamlarda yaptı gömüyü , konuda arkadasın yaşadıgı bölgedeki medeniyet ile aynı adımlarlamı yaptı gömü işini , aydınlatın bizi .
tecrübe ve bilgiye dayanarak adım verdim. Tabanca yada tüfek eşkiya işaretidir işaret gerçekse ve malı alınmadıysa gömü tekniği yazdığım gibidir bu güne kadar çıkartılanlar bu şekildedir. Tabancadan farklı ölçülerde malzeme aldıgını söyleyen varsa buyursun yazsın bizde bilelim bilgimize bilgi katalım.