Anlamı Nedir.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Konuyu baştan itibaren takip ettim acaba ne tür yorumlar gelecek diye çünkü @edirne22 ninde dediği üzere sekiz köşeli yıldızdan başka birşey göremedim ve anlamı selçuklular döneminde de kullanıla gelmiş anadolu kültürünün bir parçası sekiz köseli yıldız. Hz. Süleyman mührü de diye bahsedilen ise altı köşeli şimdiki israil bayrağında olan yıldızdır ve yahudi kökenli peygamberleri temsil eder her bir köşesi ama sekiz köşeli yıldız
IMG-20181103-WA0006.jpg

bestek

Yeni Üye
israil bayrağındaki süleyman yıldızı değil davut yıldızı süleyman muhrunde sekiz köşe var selçuklu sekiz köşeli yıldızının yahudi ermeni evinde ne işi var? üstelik şöminede
Selçuklu’da da kullanılan Hazreti Süleyman’ın mührü 8 köşelidir.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hz. Davut zaten Hz. Süleymanın babasıdır ve konu sahibi evin ermeni veya yahudi evi olduğunu belirtmemiş ve olsaki belirtse bile bu aynı mekan da başka başka kavimlerin, imparatorlukların yaşamadığı anlamına gelmez aynı höyükler'de de olduğu üzere.

bestek

Yeni Üye
yani diyorsunuzki orası ermeni evi değil ,süleyman mührü 6 köşe sekiz köşe selçuklulara ait hz.süleyman ile alakalı değil, evin duvar kalınlığının taşlarla örülü olmasının, ateş yakılan şöminenin süslü olmasının ,evin yakınında tünel olmasının önemi yok
ha birde konuya o kadar hakimsinizki kendi tezinizi ortaya koymak yerine bizim savımızı çürütmek için bizim söylediğimizin tam zıttını söylüyorsunuz bizi yalan söylemekle itham ediyorsunuz
siz sitenin idarecileri yeni gelen bilgisi olan userlere böyle mı davraniyorsunuz?
ben yinede konuya döneyim ev eski bir ev belliki konuyu açan arkadaş dedesinin yada dedesinin babası yada onun babasının evinin resmini çekip sormamış birşeylerden şüpheleniyor bir mağara taştan oyulmuş bir hayvan veya herhangi bir obje resmi çekmemiş ev paylaşmış burda değerli eşya para saklanabilecek evler ermeni ve yahudi evleridir eh ortada resimde görünen üzerinden yorum yapacağımıza göre evin avulusunu bunun dışında tutup evin içinde para olabilecek yerler saydım farzedelim ev selçuklu veya başka medeniyete ait ona göre yönlendirmeniz icap etmezmi
yardımcı olmakla kötü mü ettik? sanırım öyle yaptık:)
not:konu sahibi evin ermeni veya yahudi evi olduğunu bilse zaten orayı parçalar orda sıkıntı tınne

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
yani diyorsunuzki orası ermeni evi değil ,süleyman mührü 6 köşe sekiz köşe selçuklulara ait hz.süleyman ile alakalı değil, evin duvar kalınlığının taşlarla örülü olmasının, ateş yakılan şöminenin süslü olmasının ,evin yakınında tünel olmasının önemi yok
ha birde konuya o kadar hakimsinizki kendi tezinizi ortaya koymak yerine bizim savımızı çürütmek için bizim söylediğimizin tam zıttını söylüyorsunuz bizi yalan söylemekle itham ediyorsunuz
siz sitenin idarecileri yeni gelen bilgisi olan userlere böyle mı davraniyorsunuz?
ben yinede konuya döneyim ev eski bir ev belliki konuyu açan arkadaş dedesinin yada dedesinin babası yada onun babasının evinin resmini çekip sormamış birşeylerden şüpheleniyor bir mağara taştan oyulmuş bir hayvan veya herhangi bir obje resmi çekmemiş ev paylaşmış burda değerli eşya para saklanabilecek evler ermeni ve yahudi evleridir eh ortada resimde görünen üzerinden yorum yapacağımıza göre evin avulusunu bunun dışında tutup evin içinde para olabilecek yerler saydım farzedelim ev selçuklu veya başka medeniyete ait ona göre yönlendirmeniz icap etmezmi
yardımcı olmakla kötü mü ettik? sanırım öyle yaptık:)
not:konu sahibi evin ermeni veya yahudi evi olduğunu bilse zaten orayı parçalar orda sıkıntı tınne
Tam olarak ne söylemek istediğinizi gerçekten anlayamadım. Tekrar anlamlı bir şekil de yazarsanız belki cevap verebilirim.

bestek

Yeni Üye
Tam olarak ne söylemek istediğinizi gerçekten anlayamadım. Tekrar anlamlı bir şekil de yazarsanız belki cevap verebilirim.
tam olarak bunu diyorum bilmiyorsun bilmediğinde bilmyorsun
site sanmıştım burayı zaman kaybı selametle

Asa1905

Aktif Üye
@APOLLONUS @bestek her ikinizede yardım için teşekkür ederim. Konu biraz kalp kırma seviyesine gelmiş. Şöminenin dibi kazıldı bir emare yok. Pencere kısmına bakıldı bir emare yok. Sadece dışardan bu eve bakan tunneller var. Görselleri mevcut. Kaya kırılınca arkasında küçük bir oyuk çıktı. Klimadan daha soğuk bir hava çıkıyor ve kesilmiyor. Biraz ürküttü. Nereye varıldığıda bilinmiyor. Taş atılınca dustugu yerin sesi bile gelmiyor. Ama o kesilmeyen soğuk hava yazın elektrikten tassarruf ettirir. Öyle böyle değil.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@APOLLONUS @bestek her ikinizede yardım için teşekkür ederim. Konu biraz kalp kırma seviyesine gelmiş. Şöminenin dibi kazıldı bir emare yok. Pencere kısmına bakıldı bir emare yok. Sadece dışardan bu eve bakan tunneller var. Görselleri mevcut. Kaya kırılınca arkasında küçük bir oyuk çıktı. Klimadan daha soğuk bir hava çıkıyor ve kesilmiyor. Biraz ürküttü. Nereye varıldığıda bilinmiyor. Taş atılınca dustugu yerin sesi bile gelmiyor. Ama o kesilmeyen soğuk hava yazın elektrikten tassarruf ettirir. Öyle böyle değil.
Hava akımı varsa yine fotoğraflarda ki gibi girişi açık başka bir oda veya tünele bağlantısı var demektir diye düşünüyorum ve hal öyle oluncada siz ara bağlantıdaki molozları temizlemiş olacaksınız sadece. Zaten aklınız da olduğunu tahmin ediyorum ama yine de hatırlatmak istedim her ihtimale karşı gaz zehirlenme olayını da aklınızdan cıkarmayın.

Asa1905

Aktif Üye
@APOLLONUS ustam ALLAH sizden razı olsun. Bilgi verirken bile önceliği hiç gormediginiz insanların sağlıklarını ön plana koyduğunuz için. Biz o boşluğu bulana kadar 3 tane Hilti kırdık. Rabbim kimsenin emeğini boşa cikartmasin. Biz Ermeniye göre gidersek masrafsız çıkarabiliriz. Köyün eski yaşayanları bu Ermenilerin torunları hergun arar. Malın yerini biliyorum, kırmızı bir taş var o benim olsun diğerleri komple sizin olsun diyor ama evin yeni sahibi kabul etmiyor. Bizde çatalla kaşıkla devam ediyoruz