Almanya ve hollanda en iyi dedöktör markalarıve en iyi dedöktörler

3ar1s

Yeni Üye
Yurt dışında mi yaşıyorsun usta

3ar1s

Yeni Üye
Ben almanya'da kalıyorum eğer biraz vakti varsa o işin önümüzdeki aylarda bir makina alacam denemek için... test edecem hatda seni haberdar ederim

3ar1s

Yeni Üye
Hiç sorun değil en geç 1 - 2 aya paylaşırım burdan isteyenler faydalanir maksat yardımlaşma

İndiana jones

Editör
Hiç sorun değil en geç 1 - 2 aya paylaşırım burdan isteyenler faydalanir maksat yardımlaşma
Daha önce amcamin dedekdörüyle arıyodum sismik ts 44 her şeyi buldum altın hariç her şeye ötüyordu ama hiç boş kazmadım 2 metreden teneke çıkardım makinayla ama evimin 2 katına çıktım 1 kata altın koydum görmedi bu yüzden pek inadırıcı gelmiyo bu bazı dedektör firmalarının toprak altina altın koyup cihazla bulması

Asil

Aktif Üye
Pulse (derin arama) vlf (yüzelsel arama) bu iki cihazın farklı kullanım amaçları var. Hangi amaç için kullanacaksın"? Pulseler ekipman cihazlardır. 4-5 mt inebilir. Yüzde 30 yanılabilir. Buluntuyu 50 cm ıskalayabilir. Ama ekip işi cihazlardır. Vlf ise 30-40 cm den bit parayı kültablası büyüklüğünde bir metali toprak yüzeyinden 1mt derinliğe kadar yakalar(objenin büyüklüğüne göre derinlik değişir.) tek başına takılabilirsin. Kimseye ihtiyac duymadan.her ikisi içinde farklı markalar mevcut..

kaan5557

Engellendi
Daha önce amcamin dedekdörüyle arıyodum sismik ts 44 her şeyi buldum altın hariç her şeye ötüyordu ama hiç boş kazmadım 2 metreden teneke çıkardım makinayla ama evimin 2 katına çıktım 1 kata altın koydum görmedi bu yüzden pek inadırıcı gelmiyo bu bazı dedektör firmalarının toprak altina altın koyup cihazla bulması
1.kata altın koydunuz..
2.kata çıkıp dedektörle aramamı yaptınız..
Peki tabya betondaki demirlere ne oldu?
Bu kadar demir içinde uzaktaki altını hangi cihaz bulur ki..
Kaldıki ts vasat cihazdır ama olmasa farklı birsey olmazdı zaten..
Cihazların kalitesi bu denemelerle değerlendirilmez ölçülmez..

Güllübahçe

Aktif Üye
Hollanda 15 milyon nüfusla ne biliyoda dedektor bilsin komik olmuş :) Almanlar iyidir amma valfte fiyaskodur vlf işi garrett ve nokta dünya hakimidir her ikisi de ortalama 150 ülkeye ulaşmış en yaygın en çok kullanılan.... Bunlar dan sonra makro, fiser ve minelab gelir bunlarda 100 den fazla ülkede satışı vardır. Pulse de minelab ve lorenz tektir lorenz hakiki alman minelab da hakiki avusturalya olacak. Böle olur.