Allah herkese nasip etsin insallah

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Amin.
Bana 48 yasinda nasip oldu elhamdulillah.
Cocuklarima soyle nasihat ettim.
Ne ev ne araba once umre paranizi biriktirin.
15 gun Mekke 15 gun Medine kalmak uzere Umreye gidin. Sonra neye karar verirseniz verun.
Genc gitmek lazim kardaslarim.
Anlatmakla olmuyor, orayi gormek ve yasamak lazim.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Amin.
Bana 48 yasinda nasip oldu elhamdulillah.
Cocuklarima soyle nasihat ettim.
Ne ev ne araba once umre paranizi biriktirin.
15 gun Mekke 15 gun Medine kalmak uzere Umreye gidin. Sonra neye karar verirseniz verun.
Genc gitmek lazim kardaslarim.
Anlatmakla olmuyor, orayi gormek ve yasamak lazim.
Allah kabul etsin. Bakalım bize ne zaman nasip olcak .
Aklima nedense bu düşünce belirdi.. Define parası ile hac umre caiz midir ? Kafam da deli sorular ;)

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Allah kabul etsin. Ömrün burası gibi güzelliklerle dolsun.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Ben 33 yaşındayım. Çok ülke gezdim,böylesine görmedim. 5. Günümüz hüngür hüngür ağlıyorum. Ben babamı kaybettim 5 ay önce. Ertesi gün babamı defnettim bu yollara girdim. Allah'ım utandırmasın. Eşim ve 4 yaşında ki kızımı da aldım düştüm ihvanin peşine...Allah tekrarını nasip eylesin,bu yollardan ayırmasın.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Amiinnnnn cümlemize inşallah.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Amin İnşallah.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Çok arastirdim. 5/1 i zekat olarak dağıtıldığı taktirde bir sorun yok..yakınımızda, ailenizde halı kötü olan yok ise elbette ki gelinir. Ben baba evinde arabasız adım atmadim, bir evin tek oğluyum her dedigimi Allah razı olsun yaptılar. Evlenince bira bocaladim. Baba evi gibi olmadı:) işimi gücümü kurdum. Lakin olmadı. 1.5 milyon batirdim. Şirketin batti.ithalat yapıyordum, çeklerin patladı. Eşim kızımıza 6 aylık hamileydi o zamanlar. Ailem de sırtını döndü, dostlarım , arkadaşlarım hepsi...6 aylık hamile kadın sabah 4 de kalktı,gözleme yapti, Beylikdüzü metrobüs durağında sattım o şekilde gecindik 5 ay. Allah'ından başkasina siginmadim. Eşim hep arkamda dursu bu sürede. Kizimi doğdu,Balıkesir'de taşındık. Daha küçük bir yer daha sakin ve ucuz diye. Eskiyi unuttuk. Hammalik yaptım, eşim temizlik yaptı tanıdık evlerde...derken babamı kaybettim, bir tane arsa kaldı satıp çok istediğim bir araba aldım. 2 ay kullandım satıp buralara gelmek nasip oldu. Allah'ıma çok şükür. Huzuru buldum. Doğruyu gördüm. Diyeceğim şu ki; Allah'ım herkese nasip buraları. Vazgeçmeyi genç arkadaşlarım, kardeşlerim. UMMET OLALİM HAK YOLUNDA KOSALİM. ALLAHA ZOR OLUR Mİ? AHİRETLİK PESİNDE KOSALİM DUNYA ARKAMİZDAN KOSUYOR O ZAMAN EMİN OLUN.

BulursamKader25

Çok arastirdim. 5/1 i zekat olarak dağıtıldığı taktirde bir sorun yok..yakınımızda, ailenizde halı kötü olan yok ise elbette ki gelinir. Ben baba evinde arabasız adım atmadim, bir evin tek oğluyum her dedigimi Allah razı olsun yaptılar. Evlenince bira bocaladim. Baba evi gibi olmadı:) işimi gücümü kurdum. Lakin olmadı. 1.5 milyon batirdim. Şirketin batti.ithalat yapıyordum, çeklerin patladı. Eşim kızımıza 6 aylık hamileydi o zamanlar. Ailem de sırtını döndü, dostlarım , arkadaşlarım hepsi...6 aylık hamile kadın sabah 4 de kalktı,gözleme yapti, Beylikdüzü metrobüs durağında sattım o şekilde gecindik 5 ay. Allah'ından başkasina siginmadim. Eşim hep arkamda dursu bu sürede. Kizimi doğdu,Balıkesir'de taşındık. Daha küçük bir yer daha sakin ve ucuz diye. Eskiyi unuttuk. Hammalik yaptım, eşim temizlik yaptı tanıdık evlerde...derken babamı kaybettim, bir tane arsa kaldı satıp çok istediğim bir araba aldım. 2 ay kullandım satıp buralara gelmek nasip oldu. Allah'ıma çok şükür. Huzuru buldum. Doğruyu gördüm. Diyeceğim şu ki; Allah'ım herkese nasip buraları. Vazgeçmeyi genç arkadaşlarım, kardeşlerim. UMMET OLALİM HAK YOLUNDA KOSALİM. ALLAHA ZOR OLUR Mİ? AHİRETLİK PESİNDE KOSALİM DUNYA ARKAMİZDAN KOSUYOR O ZAMAN EMİN OLUN.

Dünya, imtihan dünyası kardaşım.
İnsan herşeyini kaybedebilir.
Yeter ki imanını ve ümidini kaybetmesin.
Gerisi bir şekilde yola giriyor.
Ne mutlu sana bu konudaki imtihanı vermişin.
Amma imtihanlar ölene kadar bitmez.
Allah cc yar ve yardımcımız olsun. Amin.

BulursamKader25

Allah kabul etsin. Bakalım bize ne zaman nasip olcak .
Aklima nedense bu düşünce belirdi.. Define parası ile hac umre caiz midir ? Kafam da deli sorular ;)
Define parası ile umre caiz, hacc ise farz olur.
Elbette şartlarına riayet edildiyse.
Şartlar FİKIH kitaplarında mevcuttur.