Alan tarama

Avcıdefine

Yeni Üye
Selamun aleyküm ustalarım , yaklaşık 1-2 aydır alan tarama ve cihaz bakıyorum lütfen deneyim sağlayan var mı ? alan tarama cihazı tercihiniz var mıdır , gr3 plus zemin görüntüleme kullanan var mı şimdiden teşekkürler herkese

blueverse

Bilgili Üye
Selamun aleyküm ustalarım , yaklaşık 1-2 aydır alan tarama ve cihaz bakıyorum lütfen deneyim sağlayan var mı ? alan tarama cihazı tercihiniz var mıdır , gr3 plus zemin görüntüleme kullanan var mı şimdiden teşekkürler herkese
uzak dur alan tarama=yalan tarama

karakartal88

Aktif Üye
ALAN TARAMA YALAN TARAMA BEN BU KELIMELERE İNANMIYORUM NEDENİ İSE KADİM ZAMANLARDAN BERİ RADYESTEZI DENEN BİR İLİM VAR BİLENE ÇAMUR ATIP LAF SÖYLEMEK İŞ DEGIL. BAKIN ESKIDEN KAYALARIN İÇİNDEKİ ALTIN DAMARLARINI MADENI BU ÇUBUK RADYESTEZİ İLMİ ILE BULUYORLARDI.

sanal defineci

Bilgili Üye
ne o çıbuklar kaldı ne de öyle hakiki insanlar...şimdilerde her şey yalan dolan....

atasdibi

Bilgili Üye
ALAN TARAMA YALAN TARAMA BEN BU KELIMELERE İNANMIYORUM NEDENİ İSE KADİM ZAMANLARDAN BERİ RADYESTEZI DENEN BİR İLİM VAR BİLENE ÇAMUR ATIP LAF SÖYLEMEK İŞ DEGIL. BAKIN ESKIDEN KAYALARIN İÇİNDEKİ ALTIN DAMARLARINI MADENI BU ÇUBUK RADYESTEZİ İLMİ ILE BULUYORLARDI.
Öncelikle sade çubukla elektronik olanları karıştırmayın. Elektronikler çöptür, çubuk kullanmayı deneyin. Altın damarlarını çubukla bulduklarına dair bilginin kaynağını paylaşırsanız bizlerde öğrenmiş oluruz, kaynak yabancı dilde bile olsa sorun değil okuruz. Çubuğun su ve boşluk için işe yaradığı kesin o kadar ötesine geçebilen çok azdır. Konuyu açan arkadaşım siz alan tarama derken satılanları kastettiniz sanıyorum hangisini isterseniz satın alıp deneyin bakalım onlarmı doğru söylüyor biz uzak durun almayın diyenler mi. Bu arada şu alan tarama iyi diyen olursa satıcıdır itibar etmeyin. Elektronik alan taramayı sadece satanlar över bir de onların başka şeye yazmayıp sadece alan tarama konusuna yazan onun dışında sessiz bekleyen yancıları över.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Alan tarama alacaksanız

1- cihazı daha önce almış kullanmış kişiler var mı , varsa sonuç almış mı araştırın

2- biraz elektrik devresi yapımı bilenler dışına bir kap tasarlayıp size alan tarama diye satıyorlar. 1000 m mesafede etkili , 15m derinliğe kadar metali görüyor diyen varsa direk o kişiden uzak durun, çalışıyordur ama o mesafeleri görmez...

3- Alan tarama ve bir çok dedektör spesifik olarak Altın'a değil metale duyarlıdır. özellikle demir alaşımlarına , alan tarama cihazı bir dönüş aldı diye hemen altın dolu gömü bulacam sanmayın.

4- alan tarama cihazı aldığınızda tarama yapacağınız alana yakın yerde metal dedektör , kazma kürek bulundurmayın, cebinizde cep telefonu sırıtınzda tablet ile tarama yapmayın, bunların hepsi sizi ve cihazı yanıltır.

5- aldığınız cihaz oldu da bir yerde size sinyal verdi ( genelde kendi ekseninde dönen tasarımlardır ) bunu bir de ters istikametten deneyin , hatta üçgen oluşturacak açılarla aynı yerde tekrar tarama yapın

6- alan tarama cihazları yere paralel konumda tutarken küçük bir açı (5 derece kadar ) yere eğik tutun

7- bu tarz cihazları yüksek gerilim hatlarının olduğu yerde ve Hava yağmurlu yada yağmur yağmaya yakın bulutluyken kullanmayın havada manyetik alan cihazı şaşırtır.
8- Pirinç karışımlı alan taramalarda işe yarayan var ,çok fazla firma var bir çoğu kalıp döktürmüş, seri üretim yaptırıyor, firmadan emin olmadan tercih etmeyin.

Cihaz öner dersen , önerebileceğim cihaz senin bütçenle alakalı , piyasanın tartışmasız en iyisi OKM Bionic x4 benzeri cihazlar ama fiyatları 200-300K arasında

yeni başladım ve sistemi öğrenmek istiyorum dersen

- Xsense Luna 4000
- Vario Pro App plus ( ben kullanıyorum, beni 3 hedefe ulaştırdı ki bir tanesinde ben başka bir yeri ararken beni yönlendirdi bu sayede ulaştım )
Piyasada bir tane dahi kullanıcı videosu bulunmayan ne olduğu belirsiz bir alan taramayı, Çarşamba günü siteye üye olup pazar günü övmeniz hatta 3 kere de hedefe ulaştırdı diye bir iddiada bulunmanız gerçekten çok inandırıcı oldu.... Sizin bahsettiğiniz kadar başarılı olmuş olsa bu cihaz Firma yetkilileri tarafından Referans gösterilip Ballandıra ballandıra anlatılırdı. Ve muhtemelen fiyatı da 21.000 ila 30.000 bandında olmazdı.... Biz site yönetimi olarak Sitemizde insanların cebine göz dikilmesine asla müsade etmeyiz...!!!

atasdibi

Bilgili Üye
Piyasada bir tane dahi kullanıcı videosu bulunmayan ne olduğu belirsiz bir alan taramayı, Çarşamba günü siteye üye olup pazar günü övmeniz hatta 3 kere de hedefe ulaştırdı diye bir iddiada bulunmanız gerçekten çok inandırıcı oldu.... Sizin bahsettiğiniz kadar başarılı olmuş olsa bu cihaz Firma yetkilileri tarafından Referans gösterilip Ballandıra ballandıra anlatılırdı. Ve muhtemelen fiyatı da 21.000 ila 30.000 bandında olmazdı.... Biz site yönetimi olarak Sitemizde insanların cebine göz dikilmesine asla müsade etmeyiz...!!!
Yeni bir taktik geliştiremediler gitti hep aynı şekilde davranıyorlar :)