akarsu bölgesi işaretler

sinanturk

Aktif Üye
Merhaba #orcun
Ben forum sitesine üye olmadan önce daha farklı düşünmüştüm.Farklı derken youtube üzerinde ki bu konular ile videoları hepimiz izlemişizdir.Yani bu konulardan işaretlerden daha iyi anlayan forum üyeleri vardır diye düşünmüştüm. Açılan konularada göz attım çoğu arkadaslarımız videolarda ki söylenenleri söylemiş bunlara zaten ulaşabiliyoruz . bilmem anlatabildim mi ?
Bu arada fotoğraflar kendi çekimimiz .

sinanturk

Aktif Üye
#yusuf enver belki aceleci olmuş olabilirim bu konuda haklısınız ama mecburlarmış gibi davranmadım kimse yazmak zorunda değil tabi ki

sinanturk

Aktif Üye
#bozoklu ustam bu işareti çözememiştim ilk defa karşılaştım. kurşun olup olmadığına hiç bakmadım aklımada gelmedi açıkcası . sizin ok ile gösterdiğiniz yerin fotoğrafı #mayhem ve #may 77 üstatlarımın yuvarlak içine aldıkları fotoğraftır . aydınlatma için tesekkür ederim

sinanturk

Aktif Üye
çubuk var ama profesyonel bir çubuk değil iki tane sanayi kesimi var . kurşun olduğunu anlamam için kolay bir yöntem var mıdır ?

sinanturk

Aktif Üye
#may77 ustam bu alta ki fotoğrafta işaretlediğin küçük yuvarlağa aldığın işaret hangi anlama gelir bir fikrin var mı ? ve hangi yolu izlemeliyim bu kayalıkların altında mahzen var ise girişi nerede aramalıyım

sinanturk

Aktif Üye
#bozoklu hocam ok işareti gösterdiğin kayanın altında kasa olma ihtimali varmıdır sizce ?

orcun

Member
Merhaba #orcun
Ben forum sitesine üye olmadan önce daha farklı düşünmüştüm.Farklı derken youtube üzerinde ki bu konular ile videoları hepimiz izlemişizdir.Yani bu konulardan işaretlerden daha iyi anlayan forum üyeleri vardır diye düşünmüştüm. Açılan konularada göz attım çoğu arkadaslarımız videolarda ki söylenenleri söylemiş bunlara zaten ulaşabiliyoruz . bilmem anlatabildim mi ?
Bu arada fotoğraflar kendi çekimimiz .
sinanturk

öncelikle etiketlemeyi "#" yerine "@" işareti ile yapmalıyız -ki etiketlenen kişilere bildirim gidebilsin.

Bunun dışında da düşüncenize saygı gösteriyor ve bu konu hakkında bir şey yazmak istemiyorum. Çünkü, inanın paragraf paragraf yazabilirim bunun ile ilgili.

Ama şunu da demeden geçemeyeceğim; Youtube üzerinde ki bir çok videonun burada ki üstatlara ait olduklarına emin olmak ile birlikte, definesohbeti.com' da verdikleri bilgileri arkeoloji derslerin de bile bulmanın zor olduğunu düşünüyorum ve hepsine tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Eğer ki fotoğraflama istedikleri şekilde yapılırsa nokta atışı yapıyorlar ve karşılıksız. (Ne arkeologlar ile karşılaştım, yer etüdü için bile paradan bahseden, pay isteyen)

Kazasız belasız inşallah.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Youtube yada nerede olursa olsun bilinen işaretlere bilinen çözümler önerilir. Aksi söylemler varsa siz hangisi kafanıza yatıyorsa onu alır kabul edersiniz. Profesyonel Çubuk diye birşey olmaz, profesyonel çubuk ustası olur. 300-500 liraya satılan çubukların sizin sanayide yaptırdıgınız çubuktan bir üstünlüğü yoktur. Kurşun yumuşak ve çabuk eriyen bir maddedir. az bir ısı verirseniz erir. Kasa varmıdır bilemiyorum gözükürde yok. cihazla yada çubukla kontrol edebilirsiniz. Rast gele.

Son düzenleme:

sinanturk

Aktif Üye
Teşekkür ederim orcun
Tartışma ortamı yaratarak forum sakinlerini ve kurucularımızı rahatsız etmek istemiyorum.
Üstatlarımıza zaten lafım yok üstatlarımızın değerlendirdiği her konuda açık belli gereksiz ezbere yorumlar yapmıyorlar !
Bu forum sitesinin ticaret maksatlı olmadığını biliyorum
Hepimize kazasız belasız hayırlısı olması dileği ile
Tesekkürler ..

sinanturk

Aktif Üye
sayın bozoklu üstadım ben bu işte yeniyim . akülü çubuklardan bahsediyorlar ben onları daha üstündür diye düşünüyordum . tekrar bölgeye gidip kurşun olup olmadığını kontrol edip çucuk ile deniyeceğim.teşekkürler

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çubuk sizde cılız hareket ediyorsa bir süre pil ile kullanabilirsiniz. internetten araştırın, deneyin. Kurnaz satıcılara para kaptırmayın.

sinanturk

Aktif Üye
bu bölgede denedim hızlı dönmeler geri döndürme + yapma gibi çalışıyor bahsettiğiniz bu sanırım