Ağzıni acmış

mayhem

Co Admin
Co Admin
@BulursamKader25 ustanın ordan araba aldık dün sabiha gökcene kadar geldi sonra şanzuman indi aşşa :giggle: Yav bu arabadan yana hiç şansımız yok :rolleyes: Bir ihtimal burda bir filim çekersek havai fişek gösterisi gibi belki görsellerden şanzumanın hasarın ücreti çıkar sanmıyor pek ama .

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selam dostlar Hepiniz Haklısınız Benim fikrim Bu yönde :)
.
Selam usdad ,Inan ben senin yazdigini begendim.
Bu ümmete islamin 5 sartı örgütlendi, Her kisi bu örgütün kaçını yerine getirdi kaçını yerine getirmediyse, bu ALLAH ile kul arasinda olan bir muhakeme ile sonuclanir ,,,,,,,,,,, Ama O sahte müslumanlara ,Ölürken ben varmadan canınız çıkmaz ben siz ölürken yanınıza varıp size benim.müridim oldugundan dolayi zorluk olmayacak, diye o zavallıları kandırmamış, Haramdan binalar kurmamış , Milletin elindeki parayla UCAK almamış,Otobüş filolari kurmamiş, Katlar yatlar almamis,
Peki ne yapmamış , Kelimei Sehadet getirmiş , Ama , Oruç tutmamış ,Namaz kilmamış,Hacca gitmemiş,Zekat vermemiş ,Bu kisi mükellef oldugu görevinin sualini verecek ,Dedikya BU kişi kul hakkindan degil de üzerine farz olanı yapmamış bunun borcü ALLAHA dır , Ya öteki ,O.mal mülk yilan olacak , zakkum olacak ,Sekar olacak,ki one kotu bir icecekdir , ALLAH AYETINDE BELİRTMİŞ , bunlara ne olacağını düşünmek .bile insani ürpertiyor.
.
Ustam .. bizim elimizde kur-an ve sünnet var ... ölçümüz donemiz onlardır ... kim sahtekar kim değil biliyoruz .... eğerki varsa kamil mürşidin ne mutlu sana sahtekarlarına kanmamış kamil olanı nı bulmuşsun adına sevinirim .... sana bakıbta ...ulan şuna bak şuna 1 de müslüman olacak ..dedirtmemişsen ... ki .. %99 zu müslüman !!! Olduğumuz için yaptığın kişisel hata müslümanlara haliyle islamiyete mal olacağı için ... bu hale düşmediysen ... aksine seni görüpte ... islamiyet negüzel müslüman işte böyle olur dedirttiysen ne mutlu ....
Yazdıklarından sahte şeyh şıh tarikatleri elediğini .. doğru kapıyı bulduğunu ..yanlış olanlardanda uzak durduğunu anlıyorum ...... öylemi anlamalıyım ?

mayhem

Co Admin
Co Admin
@Kafkaslı ustam On sekiz bin Alem ve Ne gibi varlıklar var Bu dediğin en belirgin karşılaşılan şeyler Ben Şöle Düşünmüştüm ALAADDİN'i Bulursam bir kaç istekde bulunur işi kökünden hallederim belki diye :giggle:

balkaya34

Bilgili Üye
@balkaya34 Bu görseldekiler canlı olma ihtimali var gibi sanki doğal yani sence banamı öyle geldi :unsure:

Selam.usdam,,,,,, Biliyorum Eskiya isini sevmiyorsunuz ,Ama malesef ,Bu eskiyanin ,Kuş kayasi magrasinin cok yakınında ve cok güzel .bir iscilikle yapilmış şaheser bir Eskiya isi
KUŞ avina bakiyor ,Kedide kusu avlamak.için bakiyor av ve avci gibi düşüne bilirsiniz

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@Kafkaslı ustam On sekiz bin Alem ve Ne gibi varlıklar var Bu dediğin en belirgin karşılaşılan şeyler Ben Şöle Düşünmüştüm ALAADDİN'i Bulursam bir kaç istekde bulunur işi kökünden hallederim belki diye :giggle:
Yok öyle hazıra konmak
O hikayelerde olur @mayhem ustam

mayhem

Co Admin
Co Admin
A.S Yok Tam Aksine Çok severim Bölgeniz Hayırlı olsun güzel Görseller vardır bu Konuları takip ederim Benim eskiya ve gündemde olanlar biraz farklı sadece siz Şu surfer konuları ile karıştırmış ola bilirsiniz meseleyi .

mayhem

Co Admin
Co Admin
Yok öyle hazıra konmak
O hikayelerde olur @mayhem ustam
Haklısın Hayaller ve gerçekler :giggle: @Kafkaslı usta Sohbet babında yazıyorum çay fazla gelmiş olabilir fakat Bu aleme balıklama dalan insanlar var sinyallerle bir şekilde bağlanıyorlar yani fazlaca şahit oldum bu gibi görselleri filimleri nasıl izletiyorlar hala anlamış değilim burdan saniyeler içinde düşünsene gidip zemzem suyu içim gelmek Vay vay yani bu günki teknolojide yok böyle bir sey :unsure:

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Konunun özü ne biliyormusun @mayhem dostum Üzerine düşündükçe bu cümlelerin meşhur odadaki fil örneği aklıma geldi. Hani bir odada bir fil varmış ve içeriye kör adamları salmışlar. Bir adam boynuzunu tutmuş, fil bu demiş; diğeri kulaklarını, diğeri ayaklarını, ötekisi kuyruğunu… Her biri filin bir parçasını tutup filin o olduğunu iddia etmişler. İşte buradaki hakikat fil, gerçek ise her bir adamın kendisinin tuttuğu parça… Her ne kadar herkes kendi tuttuğu parçanın tek gerçek olduğu konusunda iddialı olsa ve hatta bu yüzden kavgalar, savaşlar çıksa da; dünyadaki insan sayısı kadar gerçek vardır
herkezin kendi doğrusu vardır

bu durumda. Herkes haklıdır. Çünkü herkes filin bir parçasından tutar, çünkü fili öyle hissetmektedir. Ama hakikat tekdir

İşte burada size bir sır vereyim… Odadakiler aslında kör değiller. Sadece gözleri kapatılmış körebe oyunundaki gibi. Göz bantını fark etmek ve o bantı çıkartmak ise uyanış yani kıyametin ta kendisidir.
Odadaki fil, yaşamın, varoluşun kendisidir ve fil metaforundan çok daha büyük, sonsuz bir hakikattir. O zaman ŞİMDİ göz bantlarımızı çıkartmanın vaktidir ki manzaranın tadını doya doya yaşayalım. Kurbanlar @mayhem dostum sizleri allah cc için seviyorum
Yine hata ettik kumbaraya düştük
Bu konu gaz kokuyor patlayacak
KONU KILIT