acil yorumlarınız lazım ustalarım kaplumbaga ve göz simgesi

sanal defineci

Bilgili Üye
kaplumba nın genel geçer özelliği ne tarafa baktığıdır.yani araştırmanı baktığı yöne yoğunlaştır..bir çok yerde karşılaştık..kaplunba yeraltı mezarıdır... her yerde aynı anlamı taşımaktadır..seninki bence yükseklerde bi yere gözünü dikmiş..

Defıneci666

Member
kaplumba nın genel geçer özelliği ne tarafa baktığıdır.yani araştırmanı baktığı yöne yoğunlaştır..bir çok yerde karşılaştık..kaplunba yeraltı mezarıdır... her yerde aynı anlamı taşımaktadır..seninki bence yükseklerde bi yere gözünü dikmiş..
pekı ustam kağlumbaga dedıgın gıbı gozu yukselerde baktıgı yön ıse 2-3- km uzaklıktakı tepelere bakıyor karsı tepelerde de ıse ınsan fıguru var ınsan fıgurude kaplumbagaya bakıyor bu ıhtımal neyın ısaretıdır .. dıger bır dıkkat etııgımız kablumbaganın baktıgı yon dedıgım gıbı karsı tarafa bakıyor ama gözunun oldugu kısımda sol taafta yukseklerde magaralar var sızlerle paylasacagım acaba orayı kastedebılırmııı

Defıneci666

Member
yukseklerden kastın buysa ustadım baktıgı yon burası degıl ama baktıgı yön kuzeye dogru ama magaralar batı tarafında ..magaralar ıse gunay dogu kısmına bakıyor ...

fotografın dıgerınde resme göre baktıgınızda sağ tarafında degısık sımgede var cıkaramadım

Ekli dosyalar

Defıneci666

Member
yukseklerden kastın buysa ustadım baktıgı yon burası degıl ama baktıgı yön kuzeye dogru ama magaralar batı tarafında ..magaralar ıse gunay dogu kısmına bakıyor ...

fotografın dıgerınde resme göre baktıgınızda sağ tarafında degısık sımgede var cıkaramadım
daha yakından resımlerıde var uste cıktıgımızda sagdakı cıkıntı sankı kus kafası gıbıydı oraarın tum resmınıde bır alta eklııyorum ..magaralara dogru baan kısmı olsun yan taraf kısımlar hepsını atıyorum eldekılerın

Ekli dosyalar

tr46osman

Aktif Üye
alan tamamen soylu kişilerin mezar alanı ve fazla emek isteyen bir mekan rast gele