🤔

sanal defineci

Bilgili Üye
mezarlık alanı..mezarlar yüzeye yakın 60- 70 cm ...fakat fazla bi beklentin olmasın..fakir mezarları..kap ,testi,çömlek bulunur en fazla...kayalarda ufak tefek hediyesi olur.bi yüzük,bi madalyon gib....muhtemelen tunç çağı falan olmalı..yada geri kalmış bi toplum..işçilik çok ilkel ...

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Medeniyet işine benziyor. Etraffa kilise kalıntısı yada daha mesafeli kale, yani bölge olarak neresi yazarmısınız.

aykesdan

Member
Medeniyet işaretlerine pek hakim değilim ancak azınlıkların işaretleri değil bunlar. Tavsiyem bölgenin geçmişini okuyarak ve sorarak araştırmanız olacak.

Kapadokya krall

Yeni Üye
Eski yaşam alanı yer Kapadokya burada gördüğünüz her alan kayalardan oluşmakta çalışma yapıldığı çok net beli fakat çok uzun yıllar geçtiği için kayalar hava koşulları nedeni ile yapilsal ozelliklerini kaybediyor 1inci görsel tümülüse benzer tepecigin önünde duruyor ve tek başına yumurta şekli verilmiş birşey olmasi gerekmiyor neden ve hangi medeniyetin yaşam alanı olduğunu anlamak iyi geliyor saygilar ...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bence hiçbir şey yok. Çünkü 2 numaralı resimli incelediğimiz zaman buranın kayaç türünün bu şekilde olduğu ortaya çıkıyor. Arka tepedeki kaya türleri de aynı biçimde farkındaysanız...
bu arada topraktaki bitki türlerine de göz attım. Burada yaşamın varlığına dair geçmiş medeniyetlere ait bitki de göremedim. Yada mezar çiçekleri. Bu kayalar rüzgar, yağmur , kar vesair doğal nedenlerle oluşmuşlar. Kayaç tipi de buna müsait. İllede böyledir demiyorum lakin son gunlerde bundan daha güzel bir işarete ( Aslında doğayla oluşmuş) denk geldik. Ve tespitler vesaire hicbirsey yok alanda. Sonra kaya yapısını tekrar inceledik kaya kum kayasiydi, ve doğa kayayı Resmen tosbağa yapmıştı her şeyiyle. Şuraya atayim bir kişi İşaret değil demez :) Lakin değildi.

t 964 R

Member
soldaki ilk foto kutsama alanı yapı horasan hadesin köpeği belkide göğe bakıyor bir aile mahsen mezarıdırişaretli yeri kontrol edin
sohbet.png