YIĞMA TAŞ MEZAR OLABİLİR Mİ

Aykurt Bozkurt

Yeni Üye
3 tane yığma taş kümesi ot yetişmeyen alanı işaret etme görevini üstlenmiş olabilir. Ot yetişmeyen alana çubuk saplamayı deneyebilirsiniz. SIT alanında bir çalışma düzenleyecekseniz bölgedeki kolluk güçlerine haber vermelisiniz.

bukalemun

Yeni Üye
3 tane yığma taş kümesi ot yetişmeyen alanı işaret etme görevini üstlenmiş olabilir. Ot yetişmeyen alana çubuk saplamayı deneyebilirsiniz. SIT alanında bir çalışma düzenleyecekseniz bölgedeki kolluk güçlerine haber vermelisiniz.
sadece taşları kaldırmayı düşünüyorum.onun içinde jandarmaya bildirmeme gerek varmıdır.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
sadece taşları kaldırmayı düşünüyorum.onun içinde jandarmaya bildirmeme gerek varmıdır.
Işin içine jandarmayı karıştırmayın. Aykurt Bey teşbih yapmış olsa gerek. Başka bir şey ima etmiş olabilir diyelim.
Sit alanlarında işlem yapamaz, resmi kazı izni alamazsınız.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Resim ekleyemedim işaretlemiştim fotoda sanırım problem var.Oyması olan yığma var.Ona dikkat edin.İşaretli kaya olan yığmalar hakikidir.Ve işaret noktasında dalınabilir.Kıymeti ise işaretin kendisi ile alakalıdır.İşaretin şuanki manası mezardır.Farklı işaret olsaydı pek kıymet arz edebilirdi.En iyisini Allah bilir.

oguzkagan

Bilgili Üye
Burasının sit alanı olduğunu söylemişsiniz burada çok daha net ve nokta gösteren işaret ve semboller olsa bile uzak durun araştırma ve çalışma yapmayın üstelemeyin vatan topraklarımızda geçerli olan devletimizin koymuş olduğu kanunlara riayet edelim lütfen.

bukalemun

Yeni Üye
Burasının sit alanı olduğunu söylemişsiniz burada çok daha net ve nokta gösteren işaret ve semboller olsa bile uzak durun araştırma ve çalışma yapmayın üstelemeyin vatan topraklarımızda geçerli olan devletimizin koymuş olduğu kanunlara riayet edelim lütfen.
bölge hakkında bilgi aldım.

zamanında 3.derece (DOĞAL SİT ALANI) olarak geçiyormuş.bölgede yapılaşma başlayınca
(koruma statüsü olmayan) bölge olarak değişmiş.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
bölge hakkında bilgi aldım.

zamanında 3.derece (DOĞAL SİT ALANI) olarak geçiyormuş.bölgede yapılaşma başlayınca
(koruma statüsü olmayan) bölge olarak değişmiş.
Doğrusu bende başta şaşırmıştım cevrede ne varda zamanında sit kararı alınmış ?

bukalemun

Yeni Üye
sadece el ile çalışma yapınca bu kadar oldu.daha detaylı bir çalışma yapmaya gerek varmı sizce ?