Yardım edebilirmisiniz?

SelçuK

DogacıyıZ
Horasanin yapılma amacı saklamak ve korumak içindir devam edin

acemi 55

Bilgili Üye
buranın altında degerli bir şey olmalıki horasanla kapatmışlar makina kontrolü yaptınızmı

JWJohnWick

Member
Bey abiler öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.Bu tür yapıdan arazi şahsi arazimdir 23 adet var.Makine ile de baktım sonuç veriyor.Yalnız bir kaç bu işin ehli diyeceğim insan buranın yer altı mezarı manastır yer altı kilise,ermeni kat mezarı olacağını söyledi benimde elim ayağım soğudu amacım sadece bu tür bir eser ile karşılaşan oldumu şeklinde fikir almaya çalışıyorum çok teşekkür ederim sağolun.

JWJohnWick

Member
Birde horasan olduğuna şu kanıt ile vardım kırmaya çalışırken 2 adet murç kırdım.

ÖMER HATTAB

Editör
Birde horasan olduğuna şu kanıt ile vardım kırmaya çalışırken 2 adet murç kırdım.
horasan olduğunu anlamanın en kestirme
yollarından biriside
ordan bir parça kopar
üzerine sirke dök
sonra kulağına yaklaştır
kaynama sesi geliyorsa horasandır.

acemi 55

Bilgili Üye
sayın ustam bölgeniz neresi bilmiyorum ama ben sizinki gibi bir işaretle yada yapıyla karşılaşmadım çünkü her bölgede yaşamış medeniyetler bu medeniyetlerin kültürleri yaşam tarzları degişir hatta medeniyetten öte kişiden kişiyede degişir diyelimki bi ermeninin yaptıgı işaret ile digerininki farklılık gösterir eskiden beton olmadıgına göre sizin ugraştıgınız horasan degerli sinyalide aldıysanız gerisi size kalıyor

JWJohnWick

Member
Bey abi Sorun da orda parçadan parça alamıyoruz 2 adet murç kırdım kırmaya çalışınca.Yine tavsiyeniz için teşekkür ederim.

JWJohnWick

Member
Teşekkür ederim beyfendi evet horasan olduğuna eminim 1856 rakım yüksekliğinde yerin 1.5 mt altında alüvyal toprakta betonun işi olmaz bey abi değerli yorumun için teşekkür ederim sağolun.

Kristof34

DogacıyıZ
Kendi arazim demissin. Kendi arazinse hersey mükemmel. Arkadasların söyledigi gibi horasan varsa devam edin. Arazinin yamada degilmi? Yani megilli bir arazi düz degil? Arazinizde durdugunuz vakit eski kilise hangi yönde kalıyor?

JWJohnWick

Member
Kiliseden kastım beyfendi öncelikle ilginiz için teşekkür ederim evet arazi adıma tapulu kendi şahsi dedemin babasından kalma arazidir.Tandğım ermeni bir arkeolog bu tür bir kapağın Yer altı manastırının yer altı kilisesinin veya ermeni kat mezarları yani bu tür şeylerde havalandırma olarak hemde fotoğrafta olduğu gibi etrafı örülü bir şekilde olduğu için olabilceğini söyledi.Orta daki delik havalandırma içinmiş öyle söyledi bende onun bildiği kadar yalancıyım.Eski kilise yok malesef eskidende yokmuş.Ama coğrafyada 13 medeniyet 8 uygarlık geçirmiş görmüş üstüne en son yaşayanlar ermeni ler imiş.Coğrafyanın tarihi akıl almaz derece de eski beyfendi.Bu eserinde konumu itibarı ile kör noktada kesinlikle ne sağdan ne soldan hiç bir şekilde göüş vermiyor.Beni şüphelendiren şey aşağı tarafında 2mt uzunluğunda uzunca bir taş var ve de bu eserin üstüne kazmadan önce baya bir göçüklük vardı.Bu tür septomlar beni arkeoloğun dediğine daha yakın tutuyor yinede çok teşekkür ederim sağ olun.Birde bu horosan dedim o resimdeki ortası delik olan tabakayı kırmaya çalışırken 2 adet murç kırdım.Murç kırılıyor o tabaka kırılmıyor.

timur964

konularim
taşın ortası madem havalandırma deliği o zaman kayayı kırmaya çalışmadan önce deliğe bi şiş sokup yılan kamerayla bakılabilir