Yalova ve çevresinde araştırılması gereken bölgeleri bilen arkadaşlar

BayyBerkay

Yeni Üye
arkadaşlar Yalova'da ikamet ediyorum fakat burda tarihi eski araştırılması gereken yerler hakkında pek bilgim Yok bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim

anmer

Member
merhaba altınova toplu konutların yukarısında geyik dere köyü var o köye giderken zirveye çıkınca doğu tarafa bakınca aşağıda çay var köprü falan görünür patikadan o yöne giderken giderken oturak taşı var oturak taşının biraz ilerisinde bursaya bakan sırtta taş mezarlıklar var kapaklı vs oradan yola çıkabilirsin

1Efsane1

Yeni Üye
Üzümlü çeşmeyi bul salkımda tek üzüm tanesi eksik resmini cek at siteye görim.sana para yerini söylicem.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ah o 7 uzum salkimli cesme ah :)
Ciftlikkoy-Aydinkent arasi yolun sahil tarafinda henuz gun yuzune cikartilmamis antik roma kent kalintilari mevcut...

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Ah o 7 uzum salkimli cesme ah :)
Ciftlikkoy-Aydinkent arasi yolun sahil tarafinda henuz gun yuzune cikartilmamis antik roma kent kalintilari mevcut...
"...alanın önemli bir yerleşim yeri olduğu muhtemelen Pylai Antik kentinin kutsal alanlarından birisi olduğu söylenebilir..."
koruma kurulu kararı.
:)
ama 7 üzüm salkımlı çeşme termal çevresinde aranıyor belgelerde hamamlar havuzlar vs. var.

poseidon2023

Uzman
Allah iylinizi versin emii hepinizinnnnn

adam yer bulamıyo sizz kayıp olanı buldurmaya calışıyonuz

amaaa üzümm iyidir elmas varsa yalovada ise bulunur eş dos çok

sayfa saybine gelek cınarcık tarafları iyidir o taraflara yönel

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Usta oraları jetali yidi bitirdi. Sen ençok iç Anadolu’ya bak
hiç güleceğim yoktu gardaş
ha jetali ha jet fadıl ne farkı var ki
en son bu foruma da gelmişti ve çubuk falan satıyordu emin misin oraları yiyip bitirdiğine ???

:244:

Nil

Engellendi
bir üzüm salkımı da bana gelmişti vakti zamanında fakat çeşmede değil yerli kayanın duvarında idi fotoğrafı falan çekip getirdiler ama yere götürmediler, baktım şimdi de çoktan silmişim paylaşırdım form da

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
_Mithra_ usta güldürdüysem nemutlu bana. O zatımuhterem sureklı ağlıyor ya bana tespit yaptırıyorlar bişey bulamıyor diyo. İzmit Kocaeli Yalova İn ağası oymuş. Onu öyle gazlamışlar çünkü

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
bir üzüm salkımı da bana gelmişti vakti zamanında fakat çeşmede değil yerli kayanın duvarında idi fotoğrafı falan çekip getirdiler ama yere götürmediler, baktım şimdi de çoktan silmişim paylaşırdım form da
yine de görmek güzel olurdu
sildiğiniz dijital konumu hatırlıyorsanız geri getirmek için Recuva iyi bir çözümdür.