Uyuyormu ?

sef_er

Operatör
Aynen ))) Dedim ya arayana mal cok, böylesi yerleri bulmamak daha iyi belki, mal oldugunu adın gibi bilip sadece seyretmek daha zordur demi )))

Lakin ucundan kıyısından ugraşıyorum işte Çok zor yer burası bir iki yerde degil. Mahsenlerde adam kaybolur devasa bir yer yani.
Yokmu caresi, her cesit insan var burada, imece olmazmiydi çozum için. Burdan konu acip duracagina kamp yapalim bak teknik ustad turko burada teessüf ederim

Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Yokmu caresi, her cesit insan var burada, imece olmazmiydi çozum için. Burdan konu acip duracagina kamp yapalim bak teknik ustad turko burada teessüf ederim
Şu anki konu imece usulu toplanıp cıkarmak degil. Tüm Türkiyeyi Anadoluyamı yıgalım şimdi )))

Konunun teması Amaçı, belgelerdeki yer buraya uyuyormu ?
Tek bir noktadan bakıldıgında bu kaya tıpkı Kaplumbaga gibi, o kadar büyük kayayı işleyipmi yaptılar yoksa dogal oluşum Kambumbaga gibimi gözüküyor bana bu tür yaklaşımla gelin ))) O dedigim noktada sıradan bir yer degil sadece o noktadan bakınca kayanın bütünü tıpkı bir kablumbaga oluyor.

Eşkiya belgelerine yaklaşımımı bilen bilir okur gecerim ortadalarda gezen belgeye görede bulunmadı bu yer. Ama elinde degişik belge olan varsa uyuşan kısımları lütfen aktarsın

Son düzenleme:

murat5164

Bilgili Üye
İlk defa yüklü bir eşkiya isine denk gelen birini bulduk Allah hayirliysa cikarmayi nasip etsin ustam...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Halkalı Kaya o değil ustam...

Eşkiya işaretleri-figürleri, bilinenin, düşünülünelin tamamen zıddıdır.
Nerden biliyorum..???
Belki %60 ının resimlerini gördüm.
Şaşırdım.
İnandım.
İlgi alanımdan çıkardım...

Sedegor

Engellendi

Nerden biliyorum..???
Şaşırdım.
İnandım.
Biliyorsun benim ilgi alanımda hiç degil okur gecerim.
Sana göre nasıl bu halkalı kaya, ben özet geçtim işaret çok burda yazsam 10 sayfa dolar.

Öte yandan bu belgelerdeki işaretler yazıldıgı gibi degil evet bende öyle düşünüyorum. Örnek Degirmen var dedigi yere gidiyorum küçük bir havuz gibi kaya oyulmuş sanki büyük bir sunu yeri karşıma cıkıyor. Şelale dedigi yer benzesede su yok ama selaleyi andırıyor. Yani o kısımda mutabıkız.

Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
İlk defa yüklü bir eşkiya isine denk gelen birini bulduk Allah hayirliysa cikarmayi nasip etsin ustam...
Şu anki konuda Eşkiya yerine denk gelme yok, başlıkta belirttigim gibi uyuyormu bu meseleyi tartışmaya calışıyorum. Lakin her bir cevap ya iş bitmiş yada bulunmuş yer gibi şeylere kayıyor !

Evet yer yüklü ve zor. Meselede burası belgelerdeki yermi !

Belgedeki yer degilse bir yandan önemi yok bir yandanda çok önemli demi ? Konuya bilir kişiler teşrif ederse bu güne kadar konuşulanlar aranan yerler havada kalmaz belkide.

Bakarsın sitenin tüm üyeleri toplanır bu kez, öyle ya açmayla bitmeyecek yerler olursa)))

Burasıda kendi başına yüklü zaten. Benim tek başıma altından kalcagım yer degil, ucundan bucagından belki biraz.

Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
Alıntı BulursamKader25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Nerden biliyorum..???
Şaşırdım.
İnandım.
BulursamKader25

Sana göre nasıl bu halkalı kaya, ben özet geçtim işaret çok burda yazsam 10 sayfa dolar.

Öte yandan bu belgelerdeki işaretler yazıldıgı gibi degil evet bende öyle düşünüyorum. Örnek Degirmen var dedigi yere gidiyorum küçük bir havuz gibi kaya oyulmuş sanki büyük bir sunu yeri karşıma cıkıyor. Şelale dedigi yer benzesede su yok ama selaleyi andırıyor. Yani o kısımda mutabıkız.
Konu Sedegor tarafından (Bugün Saat 17:01 ) değiştirilmiştir.
BulursamKader25

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.

Halkalı Kaya diye geçen yer;
Bir insan boyunda ve genişliğinde köklü ve çok sağlam bir kaya.....

Kıymetli ustam sen ucundan bucağından dokunabildiğin kadar alana dokun.
Eşkiya sonradan getirip buralara da birşeyler gömmüş olabilir,
bu durum farklı birşey....

Sedegor

Engellendi
Halkalı Kaya diye geçen yer;
Bir insan boyunda ve genişliğinde köklü ve çok sağlam bir kaya.....

Kıymetli ustam sen ucundan bucağından dokunabildiğin kadar alana dokun.
Eşkiya sonradan getirip buralara da birşeyler gömmüş olabilir,
bu durum farklı birşey....
Sen eminsen konu kapanmıştır. Eskiden oldugu gibi Belgeler dışında ugraşırım.

Lakin bir an düşünmeden geçemedim, bir adam boyundaki kayaya o kadar anlatılan şey nasıl sıgar ?
Sadece işaretlleri koysan yer kalmaz adam boyundaki kayaya, sonra birde okka okka mal var )))

Biraz acarsın heralde konuyu.
BulursamKader25

Son düzenleme: