Ustalar varmı dikkat çeken birşey

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Karşısındaki yerde de mezar var gibi oraların resimleri var mı ?
Çalı çırpı yığıntısı öylemiydi kim yaptı orayı ? Açılmış da olabilir bunlar dönem hırsızları tarafından , Bu tepenin en üst noktası ilk incelenebilecek yer .Heryeri gezin resimleyin .

sepetkaya

Editör
Kilise varsa mezarlık da var kilise nın duvarlarını bulabilirsen bunların çıktığı yeri kontrol et çubukla bak kilise nin yerini hatırlayan var mı. ?
Hanan dostum küp parçaları gerçekten güzel bir işçilikle yapılmış, senin konunun üzerine gidildikçe umuyorum ki orada çok şey bulacaksın, benim fikrim küp parçalarının çıktığı yerde yoğunlaş.. o küp kırıkları mezar soyguncularını caydırmak yanıltmak için toprağın içine serpiştirilmiş tır...bunun nedeni önceden soyulmuş görünümü vermektir,Allah kolaylık versin sana,takipteyiz her bir aşamada bizlerede bilgi geçki işin daha kolay olsun...

hanan

Member
kazama hocam köylü bahçesinde temizlik yapmış fındık sonrası. şu an orada değilim gidince çekeceğim

hanan

Member
sepetkaya hocam o küp kırıkları yarım bıraktığım kendi bahçemizde olan bir yerden çıktı boşluk alıp başlamıştım. buralar birbirine yakın yerler

sepetkaya

Editör
sepetkaya hocam o küp kırıkları yarım bıraktığım kendi bahçemizde olan bir yerden çıktı boşluk alıp başlamıştım. buralar birbirine yakın yerler
Anladım üstadım, görünüyor ki yerlerin çok geniş, bereketli yerler maşallah, tek bir yere yoğunlaşırsan işin daha kolay olur kanısındayım..özellikle senden ricam kendi bahçedeki işlemlerini yoğunlaştırman bu senin için zor olmasa gerek, bizimlede paylaş inşallah ..

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
hanan...

Sevgili kardeşim bu yerler anladığım kadarı ile senin çok iyi bildiğin yerler.
burada bu kayalara yakın yerde bir tepe var orada üç tane ağaç olmalı yada üç kaya
bunlar bir üçgen oluşturmalı. Önce iyi düşün yada farketmedi isen gidince araştır.
Şayet bunlar yok ise burada üç olan kuyu çeşme yada iki ağaç bir çeşme bir kuyu iki ağaç yani her hangi bir şeylerin üçleme yaptığı bu şeyler aynı şeyler olmayabilir . Yetrki bir üçgen oluştursun.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
cenevizliler roma bizans pontus ya da son dönem adıyla rumlar yaşamış bölgede
son dönem özellikle fındık ticari bir ürün halini alınca fındık bahçeleri de değer kazandı
temizlik dediğin aynı zamanda kayaları kırıp ufaltma ya da tamamen söküp atma şeklinde de yapılıyor
aradığın mezar ise buralarda aramamız gereken işaret oymalar olmalı
şahsi gömü ve saklantılar için ayrıca farklı işaretler aranmalı
tekrar yazıyorum benim burada dikkatimi çeken bir durum yok
aklınızda kalmasın madem o kayanın altını kontrol edin
bir de küp ve seramik parçaları buranın antik dönem yaşam alanı olduğunu gösteriyor
tektek cihazı ile gezip metal sikke ve objeler arayabilirsin

hanan

Member
dardanos evet yakınında çok hakim bir tepe var çok dik sivri bir tepe ama orada ağaç çok. bu kayaların hemen aşağısında 65 yılında yapılma bir çeşme var ondan öncesi neydi bilmiyorum. bildiğim kadarıyla üçleme hristiyanlık inancından. semavi dinlerde ölü ile hazine gömülmez. mezar harici gömü yapılmışsa o ayrı tabi