Ustalar varmı dikkat çeken birşey

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Etrafta böyle kalıntılar varsa işaret arama boşver güzel bi çubuk tuttur derim. Ustam

hanan

Member
dadas_25 ustam bu var birde biraz daha genış açıdan çekmisim evet altında bir boşluk varmış gerçekten hatta bir çubuk sokulmuş içeri resmi çekerken ben mi soktum hatırlamıyorum eylül gibi cekmistim resimleriEkli dosyayı görüntüle 227739

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Merhaba ,
Resimdeki kayanın içerisinde mezar olabilir mi ?Orasının boyutları nedir ? Güzel bir mezarlık burası , zengin yeri :)
Buraları inceleyin , iş aşşağı dogruda inebilir .Tepe uzaktan nasıl onuda görmek lazım .
O taşın yüzünde güzel kabartmalar varmış bilinçli şekilde yok edilmeye çalışılmış .Edilmiş de .

Cann

Editör
Cann ustam kilise varmış eskiden yakınında daha önce yakın bölgeden çıkan küp parçaları hangi döneme ait çözemedim. Mavi parçadaki işçilik inanılmaz güzelEkli dosyayı görüntüle 227735Ekli dosyayı görüntüle 227736Ekli dosyayı görüntüle 227737Ekli dosyayı görüntüle 227738
Kilise varsa mezarlık da var kilise nın duvarlarını bulabilirsen bunların çıktığı yeri kontrol et çubukla bak kilise nin yerini hatırlayan var mı. ?

hanan

Member
kazama dediğim gibi yakınındaki bahçesinden köylümüz bir baş heykeli çıkarmış tesadüfen yaklaşık 30 yıl kadar önce ve müzeye teslim etmiş bulunduğum bölgede definecilik hiç yapılmamış ayrıca bulduğum küp parçaları fakir işi değil. geçmişde cenevizlilerin koloni kurduğu bölgelerden

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
@kazama dediğim gibi yakınındaki bahçesinden köylümüz bir baş heykeli çıkarmış tesadüfen yaklaşık 30 yıl kadar önce ve müzeye teslim etmiş bulunduğum bölgede definecilik hiç yapılmamış ayrıca bulduğum küp parçaları fakir işi değil. geçmişde cenevizlilerin koloni kurduğu bölgelerden
Ne güzel işde hanan :eek: .

hanan

Member
Cann net bilgi yok yeri hakkında ama kilise denilen arazi var. babamdan aldığım bilgi kilise denen arazinin üst kısmındaki tepede imiş kilise. şu an ev var üstünde. orasının karşı yamacında bu kayalar kayaların az ilerisi mezarlık ve camii

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 227746 ustam dikkatli bakınca bu kısım sonradan kapatılmış gibi duruyor hatta taşlar oraya örülmüşe benziyor. 1 çubukla buraya doğru yürüyün 2-tokmakla bakın 3-100lük hilti ile delik açın eminim boşa düşücek. Bakın bi kilise dediniz küp kırıklarını gösterdiniz meseleye bakışımız değişti:)

hanan

Member
Gönül_Eri hocam yorumlarınızdan sonra benim de kayaya bakış açım değişti:) o alta sıkıştırılmış gibi duran parçaları hiç farketmemiştim harçlanmış gibi araları

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Gönül_Eri hocam yorumlarınızdan sonra benim de kayaya bakış açım değişti:) o alta sıkıştırılmış gibi duran parçaları hiç farketmemiştim harçlanmış gibi araları
Evet banada öyle geldi ora sonradan kapatılmışa benziyor. Bu kayanın kütlesi ne kadar ? Bi araba kadar bi kamyon kadar misal? Bide kayanın devamı varmı yoksa arazide tekmi duruyor ?