Ustalar üzerinde oyma var Ben Aslana benzettim ama ?

Hookook

Aktif Üye
Ustam cihaz desteği derken çubuk ve çeşitlerini kastetmemiştim, ben çubuğa pek güvenmiyorum elimde olupta kullanıp denemelerini yapmadığım kalmadı aklına ne gelirse, onun için kimseye çubukla yer tesbit edip çalışma yapmalarını tavsiye etmiyorum sadece ve sadece şu olabilir pratiklik için çubuğun çöktüğü yerlere teknolojik cihaz tutmak şartı ile eminlik açışından olabilir, fakat oda net bilgiler verip garanti vermez, vakti ile araştırıp sağlamasını yaptığımız bir yerin cihaz desteği de almak şartıyla 8 metredeki odayı 15 metrelerde bulunamaması, rus lider Putin küçük bir çocuğa sorar, rusyanın sınırları nereye kadardır çocuk cevap verir, berring boğazı ve abd ye kadar uzanır der Putin ise Rusyanın sınırlarının bitmeyeceğini söyler, defineciliğinde bir sonu yoktur bilgi ve tecrübede olmak şartıyla insan devamlı üstüne koyar ben bu işi öğrendim artık diyemessin hep bir yanın eksiktir onuda tecrübe ettikçe anlarsın bak her gün yeni çubuklar da dahil teknolojik cihazlar üst üste çıkıyor bir ay geçmeden sadece isimler ve şekiller değişiyor yani üst düzey firmalar bile çaresizler birde buna gelir kapısı ticaret olarak eklenince sonu gelmiyor diyecek olursan niye bu kadar şey yazdıki dersen bende bilmiyorum sadece aklıma gelenler gale almayabilirsin son olarak ta kimse cihazı olupta oraya gelmez hatta tanımadığın hiç kimseyi oraya yada başka bir yere davet etmeyin, bu işin en büyük sorunu güvendir tanımadığınız hiç kimseyle bu tür eylemler içinde olmayın can ve mal kayıpları yaşanmaktadır geçmişte yüzlerce örnekleri vardır güvenine inandığınız sizinle beraber iki üç kişi bence yeterlidir üstü risktir, Usta bunlar bana göre böyledir kafanı ağrıttıysam kusura bakma aradığını bulman dileklerimle.
Esrağfurullah ustam haklısınız er kişi kendinden bilir işi biz kendimiz gibi bildiğimiz için kaybediyoruz en çokta iyi dilekleriniz için sağolun.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Selamun aeyküm cümleten.
Sevgili kardeşim bir mezarlık alanındasınız. Burada tek mezardan fazlası var diyor izler. Arazi tecrübe me dayanarak söylüyorum bunları. birinci resimdeki kaya nın çevresinde mutlaka mezarlar vardır . Bazıları biraz mesafeli olabilir. Bunlar çoğunluk ile kaya mezarlarıdır. Bazen araziye veya inançlara göre defin yerleri değişebilir yığma da olabilir sanduka mezarda. Bunu oradaki toplumun kim oldukları hangi medeniyete ait oldukları belli eder . Çoğunluğunda illaki bir sunak veya sunaklar mevcut dur. sizlerin bu alanı karış karış iyi etüt etmeniz gereklidir. Gelelim çubuk meselesine iyi bir çubukçu en pahalı aletten bile evladır. Onun dilinden anlamak gerekir. Her türlü mekanda ne olduğunu onlar size söylerler yeter ki dilinden anlayınız. Şunu da unutmayınız ki illaki bu alan da bir akarsu olmalıdır.

Hookook

Aktif Üye
Selamun aeyküm cümleten.
Sevgili kardeşim bir mezarlık alanındasınız. Burada tek mezardan fazlası var diyor izler. Arazi tecrübe me dayanarak söylüyorum bunları. birinci resimdeki kaya nın çevresinde mutlaka mezarlar vardır . Bazıları biraz mesafeli olabilir. Bunlar çoğunluk ile kaya mezarlarıdır. Bazen araziye veya inançlara göre defin yerleri değişebilir yığma da olabilir sanduka mezarda. Bunu oradaki toplumun kim oldukları hangi medeniyete ait oldukları belli eder . Çoğunluğunda illaki bir sunak veya sunaklar mevcut dur. sizlerin bu alanı karış karış iyi etüt etmeniz gereklidir. Gelelim çubuk meselesine iyi bir çubukçu en pahalı aletten bile evladır. Onun dilinden anlamak gerekir. Her türlü mekanda ne olduğunu onlar size söylerler yeter ki dilinden anlayınız. Şunu da unutmayınız ki illaki bu alan da bir akarsu olmalıdır.
Eyvallah ustam yardımınız için teşekkürler eskiden varmış gibi görünüyor yan tarafındaki dere bir hayli büyük elektrot kaynağı ile bir arkadaş baktı ama dediği gibi tünel kapama taş vs saydı lakin bilemiyorum bu elektrotlar vs türevleri binlerce liralık cihazlardan daha mı iyi iş yapıyor yoksa bu yoğurdu yiyenlerden yiyene iş değişiyor mu :)

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili Ustam Burası bir nekropol bu alanda bulunan mezara uygun bütün Kayalar incelenmeli etrafta birden fazla mezar olmalı tecrübelerime dayanarak bunu söylüyorum �lk resim Bunu ifade ediyor zaten