ustalar resimlerde ne görünüyor

GERMO

Engellendi
@GERMO üstadım oyukta işçilik varmı yokmu karar veremedim. Arazi çubukla tespit için oldukça zor gözüküyor. kaya çatlakları çok fazla, sizi yanıltır. Tavsiyem bu bölgeyi şimdilik erteleyip başka bir alan da çalışma yapın.
@bozoklu ustam teşekkür ederim ilgilendiğiniz için, ustam işçilik var, hatta isaretin hemen dibinde bir delik var, sanki mum yakma yeri gibi, ustam kaya mezari olabilirmi, altta tarladan o mağaraya doğru tünel şeklinde ara ara duvar Tipi veya kolon gibi bosluk tesbitimyaptim, derinlik 3 veya 3,5 mt civarı, ustam delik deşik etmektense sarıkız sistemi ile ilgili bir ustam inşallah bilgi verir,

Mehmet_mehmet

Engellendi
GERMO değerli ustam ilk fotoğraf oyuk olan kaya net seçilmiyor.. Açılmamış kasaysa sen şansını dene derinden boşluk dinle..
Size o sarı bölge işaretlediğim yeri veya giriş gibi görünen kaya (sarı kare içine aldığım)
yerden başlayabilirsiniz veya istediğiniz yerden başlayabilirsiniz
nasıl ölçümlerde bulundunuz bilemiyorum
iyi bir test le bir yerden başlamanızı tavsiyem yoksa çok yer var bekledikçe insan kararsızlaşıyor
belkide sizi bekleyen bir kısmet var... Bismillah de başla değerli abim

GERMO

Engellendi
@GERMO değerli ustam ilk fotoğraf oyuk olan kaya net seçilmiyor.. Açılmamış kasaysa sen şansını dene derinden boşluk dinle..
Size o sarı bölge işaretlediğim yeri veya giriş gibi görünen kaya (sarı kare içine aldığım)
yerden başlayabilirsiniz veya istediğiniz yerden başlayabilirsiniz
nasıl ölçümlerde bulundunuz bilemiyorum
iyi bir test le bir yerden başlamanızı tavsiyem yoksa çok yer var bekledikçe insan kararsızlaşıyor
belkide sizi bekleyen bir kısmet var... Bismillah de başla değerli abim
@Mehmet_mehmet ustam kısmet diyoruz işte, ustam o bölge kendi arazimiz içinde, bizden başka işlem yapan yok, kasa olabilirmi diyorsunuz. Ustam Hamdolsun uyku harici sabah namazı ve yatsı namazı ve yatana kadar hep abdestliyim, çok şükür kuran azimuşşandan arada bir yasin şerif, hergece mülk Vakıa feth ve inkişak sürelerini ve ayetelkürsiyi kelimei temcit muvazatiyen süreleri okur huzurla yatarım, huyum kurusun abdestsiz dışarı adım atmam, anlayacağın günahkar bir kulum, övünmek gibi olmasın kimine gore boş alışkanlıklar işte, inşallah herkese nasip olur.

Son düzenleme:

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
GERMO selamunalykum..ustat bölge cubuk kullanımı için sıkıntılı.bahsettiğn kadar bosluk bulman normal..geçenlerde sana yazmıştım yine yazıyorum.minareli elemenin en güzel yolu yaptığın çalışmalardaki minareller uzerinde ar-ge dir..alıp götür eve..altın sinyali alıyoarsunya bu kahverenginde...bak bakalım çubukların hangisi ilk hareketi alıyor ilk tepkiye giriyor.aonra altına tut bakalım ne sonuc verecek...ağaç güzel duruyor..mağara önleri öbemlidir..işarete gelınce ugrasılmış ama net değil birşey cıkaramadım..sen çıkan minareli elemeyı ögrrn sonra işin kolay..

Mehmet_mehmet

Engellendi
@Mehmet_mehmet ustam kısmet diyoruz işte, ustam o bölge kendi arazimiz içinde, bizden başka işlem yapan yok, kasa olabilirmi diyorsunuz. Ustam Hamdolsun uyku harici sabah namazı ve yatsı namazı ve yatana kadar hep abdestliyim, çok şükür kuran azimuşşandan arada bir yasin şerif mülk Vakıa feth ve inkişak sürelerini ve ayetelkürsiyi kelimei temcit muvazatiyen süreleri okur huzurla yatarım, huyum kurusun abdestsiz dışarı adım atmam, anlayacağın günahkar bir kulun, övünmek gibi olmasın boş alışkanlıkları işte, inşallah herkese nasip olur.
Ne güzel içtenlikle anlatıyorsun kendini.. Şuan bende yeni kuranı kapattım alıntını gördüm..
Yüce rabbime şükür sizin gibi yüreği temiz insanlarla karşılaştığıma..
Allah, bu durumunu korur..
Yaptığın şükrün karşılığı allah bunu sana nasip etmiş...
Konuya gelelim... Ustam mademki sen öylesin ve bölgede sizin.. Hiç kendini bozuntuya verme sabırla arazini tanıyacan, biliyordun şuan başka bir bilgiyi zorlayarak girdiğin için
arazinin yavaş yavaş genetik dokümanını çıkaracan :)))
Kasamı evet olabilir bakmak gerek elinde ne tür aletler var bir bir yaz buraya cihaz çubuk vs vs
Tıkla o bölgeyi bak derinden ses algılayabiliyonmu?
.ustam sana şunu içtenlikle söyliyeyim ; Aceleye gelmez,
Bir elma ağacını düşün ağaç zamanı gelmeden tohum açmaz tohum zamanı gelmeden yani elma olgunlaşmadan ağaç elma vermezzz..
İnsan hayatıda öyle bir konuda olgunlaşmadan Allah onu o murada erdirmez...
Bu her konu da ; zenginlik -fakirlik -evlilik- spor -sağlık- hastalık- yaşlılık- askerlik -çocuk sahibi olmak vs vs daha bir çok insanda zamanı bekler aslında..
Şuan şöyle düşün diyelim senin elinde bir heykel var boyu 12 cm..
Ne yapardın *müze para vermezzz*
Bu işi kar amaçlı yapan Jandarma polis çok ve kendilerini pirim için yalatan..
O heykel sana sen ona bakardın öyle değilmi?
Belli bir zaman sonra ne olurdu biliyormusun..
Kararsız karamsarlığa giderdin
Değeri 10 trilyon olan heykeli 10-15 milyara bir kuyum veya antikacıya satardın... Değermi
Değermi vicdansızı imansızı bile bile imansızlaştırmak... DEĞMEZ...
Ustam Geç olsun güzel olsun... Tadını çıkar arazinin
* ALLAH BÜYÜKTÜR *
Anlıyorum seni bu bir sınavdır sabrın sonu selamettir sen al çubuğunu şakülünü çekicini.. Yokla
* GÖRELİM MEVLAM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER **

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
Ne güzel içtenlikle anlatıyorsun kendini.. Şuan bende yeni kuranı kapattım alıntını gördüm..
Yüce rabbime şükür sizin gibi yüreği temiz insanlarla karşılaştığıma..
Allah, bu durumunu korur..
Yaptığın şükrün karşılığı allah bunu sana nasip etmiş...
Konuya gelelim... Ustam mademki sen öylesin ve bölgede sizin.. Hiç kendini bozuntuya verme sabırla arazini tanıyacan, biliyordun şuan başka bir bilgiyi zorlayarak girdiğin için
arazinin yavaş yavaş genetik dokümanını çıkaracan :)))
Kasamı evet olabilir bakmak gerek elinde ne tür aletler var bir bir yaz buraya cihaz çubuk vs vs
Tıkla o bölgeyi bak derinden ses algılayabiliyonmu?
.ustam sana şunu içtenlikle söyliyeyim ; Aceleye gelmez,
Bir elma ağacını düşün ağaç zamanı gelmeden tohum açmaz tohum zamanı gelmeden yani elma olgunlaşmadan ağaç elma vermezzz..
İnsan hayatıda öyle bir konuda olgunlaşmadan Allah onu o murada erdirmez...
Bu her konu da ; zenginlik -fakirlik -evlilik- spor -sağlık- hastalık- yaşlılık- askerlik -çocuk sahibi olmak vs vs daha bir çok insanda zamanı bekler aslında..
Şuan şöyle düşün diyelim senin elinde bir heykel var boyu 12 cm..
Ne yapardın *müze para vermezzz*
Bu işi kar amaçlı yapan Jandarma polis çok ve kendilerini pirim için yalatan..
O heykel sana sen ona bakardın öyle değilmi?
Belli bir zaman sonra ne olurdu biliyormusun..
Kararsız karamsarlığa giderdin
Değeri 10 trilyon olan heykeli 10-15 milyara bir kuyum veya antikacıya satardın... Değermi
Değermi vicdansızı imansızı bile bile imansızlaştırmak... DEĞMEZ...
Ustam Geç olsun güzel olsun... Tadını çıkar arazinin
* ALLAH BÜYÜKTÜR *
Anlıyorum seni bu bir sınavdır sabrın sonu selamettir sen al çubuğunu şakülünü çekicini.. Yokla
* GÖRELİM MEVLAM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER **
@Mehmet_mehmet ustam Allah cc kabul etsin tum kardeslerimin ibadetlerini insallah, kardesim elimde sadece bakir sulfatli mineral eleme sistemi var, 40 a 10 pirinc cubuk 20 cm den 79 cm e kadar galvanizli cubuk var, ciftli elektrot cubuk, 1 cm aluminyum cubuk var neodyum ve normal miknatis serit metse 10 mt zil kablosu, pirinc kursun cam neodium sakul var, hem bakir hemde kalem plastigi tutma parcasi var, dogadan topladigim ayrica icine maden suyu karbonat metal toprak karisimi mineraller, dis macunu ve degisik mineral turlerini bir kucuk su sisesine biraktigim kendi mineral sisesi var, kucuk şiselerde tuz, birde sekerli su kabi var, bunlarin icine kablo taktim, aramada mineral kablolarini soldakine takiyorum, numune sag elde, boyle bir alet edevat cantam var, sadece cihaz yok, o da buralarda bulunmuyor kardesim, 4 saatlik uzakta satilan yerler, alanlarda memnun degil, kimseye guven kalmamis,

Son düzenleme:

Mehmet_mehmet

Engellendi
GERMO değerli ustam, Maşşallah abi maşallah elinde iyi malzemeler var... Cihaza odaklanırsan elindeki malzemenin bir anlamı kalmaz..ezbere konuşmak istemem İnsan beyni neye odaklanırsa ona çeker..
*Sen elindekilerle yeteneğini geliştir *
Dediğim gibi zamanı gelse 10 cm yüzeydede bulursun, zamanı..
Arazin baya geniş allah daha iyisini versin..
Sen pirinç çubuk al eline ilk başta boşluk ele arazini tanı nerde o da mezar var 1-2 ay inceleme yap..( pirinçle dolaşırken sağ eline bildiğimiz bir çakmak al daha sağlıklı olur)..diyelim oda buldun bu sefer diğer araçları dene doğruluğunu kanıtla.. Başla
Benim fikrim bu yönde,
Son fikri diğer çok değerli ustalarım ne der onlar daha iyi bilir..

İrbas32

Member
Aşagıda düz tarla varya orada çakıl öbeği yada yığma varsa oraya yoğunlaş dostum

ertug26

Yeni Üye
germo kardeşim resimlerin arasından dikkatimi çeken ağaç oldu dibindeki taş önemli bu ağacın karşıdan resmi ve çevresinde aynı cinsten başka ağaç varmı ağacın kaç dalı var sanki dibi taşın olduğu yer üç kök gibi yakında çeşme veya kaynak varmı bilgi verebilirsen yardımcı olmak isterim

R00T

Profesyonel
Co Admin
Alan yerleşime uygun lakin tarladan taş toplama olayıda var.Kayalık bölgelerde ise görünen bir çalışma izi pek yok.Ustalara katılıyorum.Bu alanı bırakın aynı bölgede belkide bir kaç km. uzaklarda daha güzel yerler bulursunuz .