Uçurumun ortasın da nasıl kazı yapılır ?

Anton

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar .Köyümüz de kuş uçmaz kervan geçmez bir yer var .Dere yatağı vadimsi bir yer ,kenarı kayalık yani uçurum gibi yaklaşık 20 metre.Üst tarafın da tarlalar var .Tespitlerimize göre kayalığın orta kısmın da eşkiyalara ait değerli birşeyler var fakat öyle bir noktaya nasıl kazı yapabiliriz ?

Yukardan kazık çakıp,dağcı halatı ve giysisiyle aşağı sarksak ,kazık tutar mı ? Benim aklıma gelen bu .Sizlerden öneri bekliyorum ,10 luk veya 15 ilk balyozun yeterki olacağı görüşündeyim.

Yerin fotoğrafı maalesef elimde yok.

Slatrokh

Member
Hocam yere mesafesi çok yoksa iskele kurup çalışma yapmanız daha sağlıklı ve güvenli olur.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İskele kurmak daha sağlıklı olur. iple sallanarak çalışma çok zordur. sadace hikayeye dayanarak boşa emek harcamayın. fotoğraflayın ustalar baksın bir emare varmı.

Anton

Yeni Üye
Daha önce tecrübeli kişilere gösterdik vadiyi kesinlikle dolu dediler.Bir de çok güvendiğimiz birisine baktırdık ( cinci filan değil ) oradaki bahsettiğim Kaya’nın arkasının oda olduğunu söyledi .Bu kişinin lafının güvenilirliğine defalarca şahit oldum.Dünyevi kaygıları ve beklentileri olmayan birisi.

İskele zor gibi hocam zemin düz değil birde 10 metre var yükseklik ,aslında ufak bir delik açıp ,xxxxxx diyorum ama onun da sonucunu kestirmiyorum ...

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Anton bazı kelimeler yasak forumda. dikkat edelim.

Anton

Yeni Üye
Kusura bakmayın.Bilmiyordum onu .

Turko

Uzman
işaret Yoksa uğraşma. Rast gelsin.

Slatrokh

Member
Moderatörler şu arkadaşı bir engelleseniz çok güzel olur valla forumu mahvetti.