topal ayı sarı göl

40lar

Yeni Üye
cümleten selamün aleyküm
saygı değer ustalarım topal ayı ile ilgili ve sarı gölle ilgili bir kaç ayrıntıyla beraber soru soracağım şimdiden herkese teşekkür ediyorum..
sarı göl topal ayıdan yukarı kısımlarda yer alıyor kuş hala duruyor. sarı gölden güneye doğru su akarken üç adet kuyu gibi alanın üzerinden akıyor kuyu gibi yerler ikisi derenin solunda biri sağında. ilk gölle ikinci göl arasına yakın ortalamasında batısında bir dikili taş ve bura çakıllık bir alan ve harabelik. ve kuzey batısında eski harabe iki köy ikisinin arasından dere geçiyor.. köylerin tam doğusunda kayalarda K.M.O.M HARFLERİ YAPILMIŞ. bu alanla iki dere birleşip yukarısında da başka derelerde var hepsi aşağıda birleşip güneye akıyor. dere aşağıda Z harfi gibi kıvranıyor kıvradığı yerde iki dere yan yana kuzeye akıp ana dere ile birleşip tekrar doğuya ve dirsek yapıp güneye akıyor.. z çizdiği yerde kuzey derelere yakın alanda topal ayı var ayının yönü kuzey batı lakin kafasını çevirmiş kuzey doğuya derenin karşısına bakar konumda.. diğer ayağını aradım lakin göremedim. ya toprak altında yada ben far edemedim . yorumlarınızı bekliyorum saygılar..
slm a derenin z çizdiği yerde yol var mı taş döşeme bir yol nerede başlar nerede biter

40lar

Yeni Üye
Kuzeyden yaklaşık yukardan 5 dere kısa kısa dereler birleşiyor derelerin bir kaçı kuzey biride doğu olarak kısa dereler birleşerek aşağıda batıdan gelen dere ile birleşip güneye akıyor . Ve dahi aşaığıda Z çizerek ordan aşağıda kuzey doğudan gelen ana dere ile güneyden gelen derelerle batıdan gelen dereler aşağıda birleşiyor. Yanı aşağıdada 3 dere birleşiyor aşağıdaki derenin birinin ismi cehennem deresidir. Batıdan gelen dere ile güneyden gelen derelerin olduğu alan düzlükte Meşelik var burda ikitane öküz var biri sarı biri gri gibi. Vesaire . Eğer anlamış olsam belge ve bilgim olsa zaten tek başıma çözerdim bilgimde yok eşkiyanın anlatımından haberimde yok. Siz kıymetli ustalardan duymak mutlu edecektir saygı ve sevgilerimle.
slm a 2, dere ak dere diğer de kara dere öküzlerin gri olanına sırtını ver baktığı yere doğru 51 adım say orada bir taş olucak yuvarlak bir taş üstünde kız resmi olması lazım bu 3 derenin birleştiği yerde bir değirmen var mı birde göl olması lazım derede