Tecrübeli arkadaşlar yardim. Mezar/mahzen giriş kapısı

ynrozn

Yeni Üye
Selamlar değerli üyeler. Bir süredir ziyaret ettiğim alanda gözüme çarpan bir kaya yapısı. Vidyoda göründügü gibi kayanin etrafinda su kanalları ve merdiven gibi oymalar mevcut, kayanın ön kısmında kapak gibi bir yapi mevcut. Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. Düşüncelerim, tespitlerim doğrumu?

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Hoş geldin öncelikle.
Çektiğin videodan hiç ama hiç bir şey anlaşılmıyor. Çok yakından çekmişsin. İki adım geriden çekip, her açıdan da resimlerini ekle bakalım. Mezar var orada muhtemelen. Yeni görüntüler gelirse üzerine konuşalım.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Bencede hiçbir şey anlaşılmıyor

ynrozn

Yeni Üye
alani biraz daha genis aci ve farkli acilardan cekmeye calistim. umarim basarmisimdir. bu cekilen yer eski 3 ayri doneme ait 3 ayri kilisenin bulundugu bolgeden 100-120 metre dogusunda. bu bulunan kiliselerin yaklasik 1km kuzeyinde ise helenistik doneme ait soygun yemis mezarlar bulunmakta.

sanal defineci

Bilgili Üye
mezardan çok istinat duvarı sanki.o delikler su tahliyesi için açılır..muhtemelen teraslanmış .üst taraf düzeltilmiş.muhtemelen mezarlık,bahçe ve ya seyir terası gibi bir şey..duvarın üst tarafındaki alanda araştırmalar yapılabilir..ayrıca duvarın önünde ve duvarda dedektörle arama yapmanı öneriyorum...üst tarafta da boşluk falan bakabilirsin..