Taş yığma mezar ustalarım degerli yorumlarınızı bekliyorum

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
@sihirli gölge kolaygelsin arkadasim.burasi yiğma mezarmi yoksa..etrafta başka yakin bir noktadaki kaya mezar veya zeminalti odadan cikan taslarmi ona karar kilmak lazim..ben düsüncemi soyleyim alan tarama ile alinan bosluga egerki malzeme var ise asla guvenmiyorum..etrafi güzel hir resimle dikkat ceken yerleri o sekilde dewam edelim.istrsen.

Dagalantis

Member
H
Metal tespiti yapmadım ustam bosluk olarak cektigim fotoların yerini gösteriyor düz kaya cıktı baya büyük tam acamadık fotoya dikkat ettiyseniz kanal var acaba giris kanalın ordan mı diye yada baska yer demi tam cözemedik
İlk önce taşın üstünü güzelce temizle sonra oda tavanı olduğuna karar ver oda olduğuna inanirsan sonra izinli kazı yap

sihirli gölge

Yeni Üye
@sihirli gölge kolaygelsin arkadasim.burasi yiğma mezarmi yoksa..etrafta başka yakin bir noktadaki kaya mezar veya zeminalti odadan cikan taslarmi ona karar kilmak lazim..ben düsüncemi soyleyim alan tarama ile alinan bosluga egerki malzeme var ise asla guvenmiyorum..etrafi güzel hir resimle dikkat ceken yerleri o sekilde dewam edelim.istrsen.
Tamamdır ustam tesekkur ederim ustam buranın cevresi kayalık baska yıgma yer yok buranın taslarını attıgımız zaman dibe inmek için Yaklasık 100 kilo ile 200 kilo arasında birbirine gecmeli sıkıstırılmaş kayalar cıkardık yani nasıl birbirine gecmeli tek bir tası cukartmadan diger kayaları sökemiyorduk ustam yarın daha detaylı fotograflarını atarım

ersen0010

Bilgili Üye
Girişi bulmadan giremezsiniz çok uğraşırsınız. Güneşin doğduğu tarafya giriş arayın. Yukardan imkansız gibi sizin iş

deli firat

DOĞACI
ustam pek yakın sayılmaz dagda yer
Kardeşim orası tamamen temizlenecek ondan sonra boşluk ve değerli tespiti yapılacak bir yazımda yazmıştım birkaç saate temizlenecek kadar ise mezardır birkaç günde temizlenecek kadarsa değerlidir ama bu heryerde aynı okacak demek değildir onun için öncelik tespit Sonra işlem

sihirli gölge

Yeni Üye
Kardeşim orası tamamen temizlenecek ondan sonra boşluk ve değerli tespiti yapılacak bir yazımda yazmıştım birkaç saate temizlenecek kadar ise mezardır birkaç günde temizlenecek kadarsa değerlidir ama bu heryerde aynı okacak demek değildir onun için öncelik tespit Sonra işlem
valla ustam 1 haftayı gecti tamamen acamadık daha taslar sorun degilde cok birbirine gecmeli kayalar var o bizi cok oyalıyor 100 kiloluk 200 kiloluk taslar bitti simdi etrafında tonluk taşlar var bide yarım metre taş yarım metre toprakla karısık taş yapmıslar böle 2 katman var dı onları temizledikten sonra kayalar cıktı

deli firat

DOĞACI
valla ustam 1 haftayı gecti tamamen acamadık daha taslar sorun degilde cok birbirine gecmeli kayalar var o bizi cok oyalıyor 100 kiloluk 200 kiloluk taslar bitti simdi etrafında tonluk taşlar var bide yarım metre taş yarım metre toprakla karısık taş yapmıslar böle 2 katman var dı onları temizledikten sonra kayalar cıktı
Ortadan dalmakla bir yere varamasın dediğin gibi tamamen temizleyin daha sonra tespitleri yapın yoksa çok iyi kas yaparsınız ?

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
@sihirli gölge
Bu şekilde yığma taşları izmirde sıkça görebilirsiniz.Mezarla alakası yoktur.Paylaştığınız görseldeki yığma görüntüsü almış taşlar görselde arkada veya çevrede bulunan rüzgar türbinleri için açılan çukurlardan çıkan taşlardır.Müsait yerlere bu taşları bırakırlar yığma görüntüsü sizi aldatmasın.

Diğer paylaştığınız görseldeki kaya görüntüsü mezar için uygun değildir.Cihaz destekli net bir şekilde değerli tespiti yapılmadan oradaki çalışmanız olumsuz sonuçlanacaktır.​