Tarlaların Ortasında Tepelik Alanca Kare Çarpı İşaretli Taş

sepetkaya

Editör
Üsdat bir yaşanmışlık izleri var.. ben o taşin sinir belirleme taşı olmasına ihtimal vermiyorum..çevreyi kontrol ve boşluk bakmani öneririm.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sınır taşı olduğunu sanıyorum.

Esteban74

Editör
Eğer sınır işareti değilse , ölçüler önemli olur. Özellikle çarpının ölçüsü.
Aynı zamanda biraz daha detaylı ve 4 cepheden fotolar gerekli.
Kolay gelsin

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kadastral ölçüm taşlarından biri olabilir.taşın yapısını yakından inceleyin.harç ile kalıp dökümü olabilir.

Son düzenleme:

feltom

Engellendi
seleymün aleyküm arkadaşım çarpı işaretinin aritmetik hesabı var .başlıyalım 14 çarpı 4 -56 ----56 carpı 1.57 -87.92 ----
87.92 çarpı 2.1---184.632 sonuç 184 metre veya adım doğudan batıya bir görünen işaret araştır .selametle

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
aynı işarete rastlamıştım,burdaki gibi tepe kısımda ve yüz metre falan ilerisinde yığma mezar vardı ortalama iki metre yükseklikte beş metre çapında topraktan yapılma. belki orda da vardır ama zamanla yığma şeklini kaybetmiş olabilir.

R00T

Profesyonel
Co Admin
100 metre azami açılmakla beraber böyle benzer 2 adet daha taş bulur isen mektup gibi kapalı çarpı yapan.25 metrede de olabilir 53 de olabilir .O alanda 2 adet daha benzer X bulur isen.Üçgenini çiz orta noktayı tespit et.Sonra devam edilir.Güzel bir mevki.Sistemli gömü olsa gerek.

deli firat

DOĞACI
100 metre azami açılmakla beraber böyle benzer 2 adet daha taş bulur isen mektup gibi kapalı çarpı yapan.25 metrede de olabilir 53 de olabilir .O alanda 2 adet daha benzer X bulur isen.Üçgenini çiz orta noktayı tespit et.Sonra devam edilir.Güzel bir mevki.Sistemli gömü olsa gerek.
Cevap veren yok gözüm blraz hesap işi gömü ve işarete uzak kaya içinde şansına ve sorumsuzluğuna küsün ne diyem

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ne yapalım deli firat ustam.Cevap vermiyorlarsa bizim emeğimize biraz nasıl desem görmezden gelme mi olur saygısızlık mı .Belkide müsait olduklarında bakarlar.Biz iyilik ettik attık denize misali.

deli firat

DOĞACI
Ne yapalım @deli firat ustam.Cevap vermiyorlarsa bizim emeğimize biraz nasıl desem görmezden gelme mi olur saygısızlık mı .Belkide müsait olduklarında bakarlar.Biz iyilik ettik attık denize misali.
Ne diyem kardeşlik konu açıyorsan takip et sorulara cevap ver ki yönlendirme olsu ki hedef varsa gidilsin bakalım müsait olunca bakar konu sahibi

Hayalperest.

Yeni Üye
Merhaba öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim Yarın bölgeye tekrar gideceğim bir aksilik çıkmaz ise, söylediklerinize dikkate alıp tekrar bir gözlem yapayım.